Byt alebo dom?

lost

0vecka

jj, ale ak by som uz mal pozemok, pre dobro mojho zdravia a aby som sa nenudil, aby som si pestoval ten zelovoc aspon v mnozstve, ktore spotrebujem ja + blizke okolie :)

Mmle O

ohanat sa s tym, ze to zabera vela miesta je divne, ved planeta je tu na to, aby sa vyuzila a opotrebovanie pody pre stravovacie potreby je uplne normalne - to by bolo zabrate bez ohladu na to ci je clovek na dedine, alebo v kralikarni, pretoze spotrebuje rovnaky pocet zradla..
no a to ze ma 120m dom?
slovensko ma takmer 50tisic km2
ak by niekto nevedel kolko to je m2, tak to je
50 000 000 000

deleno 2 miliony rodin na SVK, to je

25 000

uberiem polovicu na hory, lesy, atd.

a stale zostane dostatocne nad 10 000 m2 ktore ma kazda 1 rodina k dispozicii..

cize ak ma 120m na dom, 30m na parkovisko plus mala terasa s altankom a 300m na zahradu, tj. 500m2 tak to nikoho nezabije.

a kedze sa 64% ludi tlaci do kralikarni, tak ten zvysok si moze dovolit o to vacsiu plochu mimo kralikarni zabrat :P

konieckoncov sme si tazko vydobili vrchol na potravinovom retazci, tak nechapem co sa ma clovek co obmedzovat a zit ako kralik v kralikarni :D

nehovorim ze taraz postavme slovnaft na kazdom rohu a jazdime s autom ktore ma spotrebu sto na sto a palme na zahrade zbycene pneumatiky atd..

ale obycajne farmarcenie je minimalna "skoda" voci prirode a Zemi ako takej..

J111

My sme sa pred mesiacom prestahovali do domu a zijeme si ako krali. V bytovke sme mohli max. tak lezat a pozerat TV.

lost

Mmle O

no dakujem pekne, zit ako kralik v kralikarni ;)

mimochodom ta toeria ma extremne diery.

len tak napriklad, ak mam dom, tak sice zaberiem vacsiu plochu, no ale nezasvinim vzduch s Co2 s kamionom ktory musi prepravit potraviny z farmy do mesta/bytovky.

co myslis s vyrokom, "majetok zatazuje" ?
myslis ze zaberie viac kapitalu ako byt ?!

Mmle O

..kazdy fnuka, ako je teplo, ako neprsi a preco..??..lebo klimaticke zariadenie ma poruchu..:D..ved len tak dalej, zabetonovavajme, zaberajme podu, bude chladnejsie..:)..

avidokumenty.blogspot.sk

Mmle O

..ked si to vezmeme z cisto ekologickej stranky..pozrime sa na to, kolko pridedinskych a primestskych satelitov vznika na ohromnej ploche pody..a byva v nich hrstka ludi..menej, nez vo velkom bytovom dome..v ktorom moze byt kvalita zivota porovnatelna, zvlast ak ma vacsiu terasu ci balkon..a s domom je len kopa starosti..majetok zatazuje, je ako kotva..zaver: dom nikdy..je to brutus neekologicke..najma ak je bytovy dom spickovo premakany po stranke udrzatelnosti a sebestacnosti..

anamarie

lost, no ked vyfasujes susedov ako my - polovica lenivych a druha polovica si na to najima firmy, tak sa budes musiet spolahnut na seba...