Šteňa maltezáka mini

Príspevok v téme: Šteňa maltezáka mini
Annie.S

ahojte, včera som dostala šteňa, sučku, maltezáka mini,.. pozerala som na nete rôzne rady, ako ju začať učiť novemu prostrediu,ale má to chybu. nikde nepíšu kedy začať s cvičením, a navyše má ešte len 6 týždňov. je maličká, a stále len spí . myslím že ešte mala ostať pri matke, ale nevedela som , že ju dostanem. a ešte, kedy približne by som ju mohla aspoň opláchnuť ? alebo okúpať,? a ako maltezáci zvyknú, slzia im oči, a potom maju taku hnedu srsť pod očami od sĺz. ako ju vyčistiť..? čítala som, že sa to dá, ale nepísali ako..prosím poraďte, je to náš prvý psík vo vnútri. ďakujem

ashley1703

Dobrý deň. Rada by som sa opýtala ako je to s porodom u takýchto feniek. Mám doma fenku 1a pol roka a pre to sa pytam ci pri porode treba ist k veterinarovi alebo nie. ďakujem za odpoveď

čokoládka

Aj ja som počula o tom, že sa im to má čistiť borovou vodou. Tiež mám maltezáčika a odmalička sme mu to čistili tak že si to dáš na vatový tampón a keď sa inak nedalo tak sme mu to pod očkami ostrihali :)
A maltezáčikovia by nemali nosiť obojok, pretože majú nejaké citlivé hrdielko. Nám to poradil veterinár tak sme kúpili postroj, je to lepšie :)

Maros75

Oci sa maju pravidelne cistit borovou vodou. Aj mojmu maltezakovi to pravidelne cistim.Je to rasa ktora si vyzaduje starostlivost takmer ako o male dieta.

Annie.S

no,to už praktizujem s tou pochvalou, a karhaním.. a svet objavuje, je veľmi hravá :)a s tými očami= granuly..no neviem..granulky ma royal..neviem aké, a vraj sa pre takéto šteňa hodia super..
MIRKA : ano , prečítala som to na nete, že chlpky dráždia oči..aj ja som jej ich včera už ostrihaala, a vyčistila ich, od sĺz. mal až zlepené tie chlpky..neviem čo to bola za starostlivosť.. :/ a tiež na nete som čítala o opthale..tp máme doma, a tak dnes som jej vyčistila oči s týmto, a je to fajn :) ĎAKUJEM :)

Majka...

Ešte som zabudla že šampon je lepši s kondocionerom, ten kožu nevysuša a bude s aj lahšie česať. Od malička mu davam jeden z kauflandu s kondicinerom taky oranžovy (je tam taky jorkšir vyfoteny) a ešte sa mi nestalo žeby mal z neho šupiny, suchu kožu a stale sa škriabal. takže odporučam šampon s kondicinerom. Kupem ho tak raz za dva týždne ale ak treba tak aj raz za týžden ked je moc špinavy z vonku.

Majka...

Ešte ti poradim okup ju prvy krat ked bude mať tri mesiace skor sa neodporuča a ak ju okupeš aj o nejake dva týždne skor nič sa nestane ale zabaľ ju do uteraka a chvilku možno 10 min drž na rukach zabalenu. Každemu šteniatku je velmi zima ked a okupe tak aby ti neskapala aj to sa stava.
Ešte ti poradim že lepšie než obojok su tie traky v tom sa nedrhne.

Mirka...

Ahoj ja mam maltezaka "chlapca". ked som ho dostala mal tiež 6 týždnov a mal pod očkami tie hnede škvrny od slz. Vyčistiť to nejde ničim vyskučala som aj z choproduktu taku vodičku nato ale neišlo to a aj sa dosť branil tomu lebo to trošku smrdelo. Ja som mu tie hnede chply ked spal pomaly vystrihala, nie upne dohola iba tie hnede a hlavne okolo oči aby mu to neišlo do oči lebo vtedy slzia ešte viacej, takže ako 7 týždnovy nemal pod očkami ani naznak hnedeho fliačika. Potom to už iba treba udržiavať tak, že raz za den mu utrieš pod očkami s obyčajnou vodou na vatovom tampone, alebo ja mam roztok Oftal na oči z lekarne pre ludi ten si daj na vat. tampon a raz za den jej to s tým pod očkami utri. Mne to poradil veterinar, vraj týmto psikom dosť teču slzy ktore kedže su slane sfarbuju bielu srsť do hneda ale ak sa to aspon raz za den utrie im pod očkami nemalo by sa to tak sfarbovať. Inak funguje to a ak sa mojmu spravi nejaky väčši hnedy flak tak ak sa da, iba to znova vystrihnem, ked to ma už dorastene. Vystrihovať a umyvať si to da lebo je nato zvyknuty od malička takže drži a netrepe sa.
A ozaj veterinar ma upozornil aby som nepouživala na čistenie očiek borovu vodu, neviem prečo ale asi preto že na flaške sa píše aby sa nedostala do oči, radšej ten oftal ak nechcem čistu vodu.