Nízky tlak

mirušenka20

ten článok o prevencii som už našla dávno... a nič z toho nepomáha, Suziii napodobne, sice nechodim do posilky, ale pohybu mám dosť aj aktivity, kávy môžem vypiť koľko chcem, je mi z nej skôr horšie, ťažko sa mi potom dýcha, tekutiny tiež prijímam ja neviem čo mám ešte robiť... ešte kým je to aspoň tých 90/65 tak to celkom zvládam ale už keď mi klesne pod 85 a srdcový pod 60 je mi biedne...

Maros75

Ako si môžete pomôcť pri nízkom tlaku

Naučte sa posilňovať svoj obehový systém. Upravte vašu životosprávu a doprajte si dostatočný spánok, športujte a nezabúdajte na dostatočný pitný režim a to hlavne u starších ľudí. Snažte sa naučiť relaxovať alebo skúste cvičiť jogu a taiči.
Prevencia a nízky krvný tlak
Pre ľudí s nízkym krvným tlakom je vždy veľmi dôležitý štart do nového dňa. Tiež sa doporučujú niektoré masážne praktiky a akupunktúra.
- pravidelná, podľa možnosti denná, športová aktivita,
- denný prísun tekutín minimálne 2,5 až 3 l,
- vyvarovať sa prílišnej únave a preťaženia
- káva ako i čierny a zelený čaj podporujú zvýšenie krvného tlaku a prekrvenie, čo by mali osoby s nízkym krvným tlakom využiť
- nízky tlak si môžeme zvýšiť aj striedavou sprchou. Začnite teplou, potom striedajte teplú so studenou a končíte studenou vodou. Na záver si ešte poriadne dosucha celé telo vymasírujete froté uterákom.

Suziii

ja mam dlhodobo nizky tlak 90/60 a pravidelne behavam, cvicim v posilke a pijem dostatok vody, pijem kavu, jem 5 krat denne... vobec netusim co s tym...