ako sa spravne učiť?

tish

no ked je 100 otazok a kazda ma rozsah skript, neda sa to opakovat. ja som mala sposob, ze som si robila vycuc a pisala male tahaciky, nepouzivala som ich ale opakovala som si z nich a aj mne osobne sa pamatali lepsie moje vlastne poznamky.

majocka

pocula som, ze niektorym guarana pomaha. moja sestra ju ale neberie, lebo to pomoze vraj len na chvilku. ja mam onedlho ustne maturity, asi 100 otazok a tiez sa bojim, ze sa to nenaucim. ale ktosi mi poradil toto: skus si kazdy den pozriet napr. 5 otazok (ked potrebujes viac, tak viac - proste si to rozdel) a tie otazky si v kuse opakuj dookola. na dalsi den pridaj dalsie otazky... a nechaj si pred statnicami aspon 1 den na oddych a par dni na to, aby si si vsetky otazky zopakovala. nemusis ich vediet od A-Z. len nesmies ostat ticho. musis ku kazdej nieco povedat. moja sestra to tak spravila, ako ti hovorim a statnice spravila na A a ziskala cerveny diplom. drzim palce...

tish

ja som sa ucila tak, aby som mala sajnu zo vsetkeho. vsetko vediet sa podla mna neda, budes mat akurat stres a bordel v hlavke. ja som brala ginko ale to treba brat dlhodobo aby to malo efekt. mne guarana nejak specialne nebrala. u nas kazdy na niecom fical, popularne bolo aj magnezium.