Akého psíka si mám vybrať?

Príspevok v téme: Akého psíka si mám vybrať?
sun55

Kedze sa ideme sťahovať do rodinného domu, rodičia mi konečne dovolili kúpiť psíka. No lenže tých plemien je tak neskutočne veľa, že sa v nich nevyznám, všetky psy sa mi veľmi páčia a vybrať si len jedného jediného je pre mňa problém.
Poradil by mi niekto konkrétne plemeno?
Rozmýšlam nad zlatým retríverom, no neviem či to nie je pes velmi náročný na starostlivosť...fakt neviem

najidealnejšie by bolo keby bol stredného vzrastu

xdanielax

a ked nechces mat poocikavanu zahradu, rohy domu a neviem co vsetko, zaobstaraj si fenku. Utulkove su vacsinou aj sterilizovane, co je vyhoda,budes "mat pokoj" od harania sa a pod.

Mimochodom, ked mas psika vycviceneho a zvyknuteho sa pohybovat po vnutri, jasne ze ti necika v dome :-)) (ak ho tam nepustis "raz za rok" - potom by mozno mal tendenciu si nieco oznackovat :D )

rihana.

aaaale nájdeš aj šteniatka. vieš koľko je ich vyhodených ? skús vygoogliť nejaké útulky na nete v tvojom okolí a uvidíš koľko psíkov inzerujú. Niekedy ti ho aj domov donesú, lebo sú šťastní, že spík našiel domov.

sun55

ale práveze ja by som skôr chcela steniatko, aby som ho mohla vycvicit podla seba :) a v útulku steniatka asi nenájdem...

rihana.

no ak psík bude vonku, musí to byť aj taká rasa. žiadny yoorkschir, čivava a podobné. tie psíky sú izbové ( ale stašne zlaté ). Ak do rodinného domu, tak určite z útulku. ( keby do bytu, je lepšie šteniatko, lebo ho musiš naučiť cikať vonku a dospelého už toto nenaučíš. ale ak nie je problém po dvore, jednoznačne z útulku ) raz som tam bola, toľko smutných očiek som videla, že som mesiac nemohla spávať. ak si predstavím, že niektoré prešli týraním, je mi do plaču. Uvidíš, ako sa ti takýto psík odvďačí. Bude nesmierne šťastný a ty tiež. na rase nezáleží, možno na veľkosti, aby si ho vládala udržať na vodítku, keď pôjdeš na prechádzku, aby ťa nestrhol.

sun55

ja dobre viem, že obstaranie psíka obnáša veľa starostí, ale na druhej strane aspon sa nebudem citit sama a nepotrebná. Ved tolko lásky a dôvery, čo mi dá ten pes mi nedá asi ziaden človek.
S tým venčením si nemyslím ze by bol nejaký velký problém. Ved predsa budeme mať dvor a na prechádzky zo psom sa už teraz teším, a ked náhodou nebudem môcť, mám mladších bratov, ktorí mi radi pomôžu. A čo sa týka toho, ze kde psík bude bývať a spávať, tak rodičia by boli skôr za to keby býval a spával viac von na dvore ako dnu v dome. Mne osobne by ani nevadilo keby spával v mojej izbe, len rodičia sa boja že budú mať všetko od srsti a ocikané koberce a kúty.
Takže bytového psíka vylučujem. Ešte to keby dnu, dajme tomu na chodbe by len prespával, by prežili.

uško

ahoj, jednoznačne z útulku, je tam veľa psíkov, môžeš si aj vybrať, on sa ti podakuje. i keď aj tam treba platiť nejaký poplatok za adopciu, 20-30 eur, v podstate preplatíš očkovanie psíka.

Voso

Ja som za orieška. Najlepšie niekde z dediny, kde je veľa štenat a utopili by ich, ak by ostali. To je presne môj prípad. Našiel som ho na bazoši, zadara:) alebo potom ten útulok. Ten pes ti to nikdy nezabudne. Mám skúsenosti, že papierový psi sú chorľavý, často majú problémy na kĺby, zavodnené pľúca a podobne. Zato oriešok je nezničiteľný. Ten môj má už 5rokov a lepšieho som si nemohol priať. Ozaj a všeobecne platí, že mixáci su inteligentnejší. Ale to sa iba hovorí, v žiadnom prípade nechcem nikoho urážať.
Ozaj a ďalšia výhoda - za mixáka neplatíš, za papierového kamoš dal minulý rok 500€

lost

Annie.S

no po case ked bude vacsi, tak bude v pohode :)

to iste moj krpaty pudel, ked bol maly, ani neviem ako som tie casy prezil :D

3-4 mesiace prakticky kazdy den to iste - vencenie kazdych 3-4 hodin, alebo niekedy kazde 2 hodiny, tj aj cez noc :D

blabla..

no ale teraz? :)
neni problem s vyspavanim do 11 :D staci si to den dopredu naplanovat a zoberiem ho pred spankom von a vydrzia on doma viac ako ja v posteli :)

len niekedy ma prilis vela energie a aj po velkej prechadzke sa chce hrat a tak povedz mu ze teraz nie :D to nepochopi asi nikdy :D

ale tak, stoji to za to :) je to vacsia sranda ako cokolvek ine co som doteraz zazil..

Deria

presne, utulkacik! ja mam uz roky len z utulku psikov a este som neolutovala. chod tam a uvidis vela prosiacich oci, ktore tuzia po laske a novom domove. ked to najdu, vedia byt velmi vdacni. a tam ti poradia aj s vyberom.