Akého psíka si mám vybrať?

Príspevok v téme: Akého psíka si mám vybrať?
sun55

Kedze sa ideme sťahovať do rodinného domu, rodičia mi konečne dovolili kúpiť psíka. No lenže tých plemien je tak neskutočne veľa, že sa v nich nevyznám, všetky psy sa mi veľmi páčia a vybrať si len jedného jediného je pre mňa problém.
Poradil by mi niekto konkrétne plemeno?
Rozmýšlam nad zlatým retríverom, no neviem či to nie je pes velmi náročný na starostlivosť...fakt neviem

najidealnejšie by bolo keby bol stredného vzrastu

diamant19

jak aj ostatni pisali poriadne si to premysli... su to starosti ale aj radosti :)
podla mna by si mohla zajist do utulku a tam ti urcite nejaky psik padne do oka. zachranis ho a on ti to nikdy nezabudne :)

Annie.S

:) ja mám izbového 4 dní :DD skončili sa zlaté časy, vstávania o 11 ,...dnes ráno bol budíček o 3:45 :) lebo psík nechcel byť sám :)šťeňa , lepšie povedane, nevie kde má cikať , nevie reagovať na meno, nevie nič..ešte ma to len čaká, ale pristupujem zodpovedne. :)a mám sučku - máme aj vonkového psa. sučku, má 8 rokov..a nikdy skoro žiadne problémy. psy su hraví, ale až príliš, a aj sme mali psa, a po 5 rokoch každému tak jemne povedané ťuklo v hlave, a boli zlí..sučka je pokojná, mila, aj keď táto saa mi momentálne vycikala na kobereeec ! :D

xdanielax

ale urcite si pred tym, nez si zadovazis psa nastuduj nejake materialy. Napriklad na dogforum.sk, ale aj ine.

Takisto si uvedom, ze pes je zodpovednost na vela rokov. A ako povedala Annie.S, hlavne na zaciatku je to riadny zaberak :-) Uvedom si, ze ak mas napr. problem rano vstat, teraz budes musiet vstavat este skor, aby si s nim sla na wc .. ze ked prides domov, budes s nim muset chodit na prechadzky atd atd, a ziadne take ze dnes sa mi nechce (pokial samozrejme nemas brata/sestru/niekoho co by ti s nim pomohol). Tiez si zvaz, ci chces psika/fenku.

ivana12

ak chces zlateho retrivera je s nim naozaj vela roboty pre jeho dlhu strst - tiez som ho chcela, ale nakoniec so a rozhodla pre labradora a nebanujem je to uzasnyyyy psik uz 8 rokov :)))

Annie.S

ja mám pár dní maltezáka, - bytový pes.a poviem ti, je to fuška..vstávať každé rano, ..je to aj veľká zodopovednosť.. myslím, že by si stým trocha mala počkať, skus si pozrieť na nete, všetky druhy,a pozri si aj ich povahy, naročnosť, schopnosť učenia a tak..nie len preto ,že ho chceš. psík je naročný z každého pohľadu :)

xdanielax

si musis rozmysliet, ci bude cely cas vonku, alebo bude byvat vnutri. Ako casto s nim budes chodit na prechadzky ..
Skus povedat nieco viac, co by si si predstavovala, nez len jeho velkost :))