Zacat vztah s AD?

doubledog

podla mna je to uplne prirodzeny nazor, ktory ma drviva vacsina populacie.
mam 36 rokov.
a ja by som sa ist k psychologovi urcite nehanbil.

a neverim tomu, ze ty nemas ziadne naroky na svojho partnera, co sa tyka jeho zdravia.

sewie

ako tu uz viaceri povedali, tiez si myslim ze zo zaciatku to nemusis hovorit (teda ak to nebude nejak ocividne:))..nikto predsa na zaciatku vztahu nevybali vsetky svoje tajomstva a zdravotne problemy...neskor ked uz si budete viac verit a bude to medzi vami "vazne", potom by si to mala povedat...

inga2

ak isto by som si ani ja nezačala s mužom bez ruk,ale keby som sa do neho zamilovala a v tom pripade myslim,že človek nemysli na problemy v realnom živote,je to ine,nerieši to.a keby som s ato dozvedela po roku,to by muselo byt internetova znamost jedine,inak si to neviem predstaviť,tak by som zvažovala ako velmi ho lubim a či som ochotna pomahat mu cely život a zvažit oklnosti,neviem s ak tomu vyjadriť pretože taku situaciu som nezažila.ale aj tak si myslim,že to nema s uživanim AD nič spoločne.NIĆ ani len podobne!

inga2

a teda ešte ma zaraža čo napisala zakladatelka tohto prispevku,a to čo jej mama hovorila: mama mi hovorievala,ze som tam spinava,nechutna a ze smrdim.
to to je chore,ta žena sa mala liečit a dufam,že sa aj lieči alebo liečila a s nou by som teda naozaj nechcela žiť.ani ako jej partnerka ani ako jej dieťa.muselo to byt ťažke pre Teba ako dieťa a dufam,že ti pomože tvoj priatel a hlavne tvoja psychologička ...

0vecka

2 inga2 to je tvoja vec ale ako by si reagovala kebyze o tom nevies ze tie ruky nema a povedal by ti to tak po roku ??

nemusi to clovek vyzvonit hned na zaciatku ale v prvych tyzdnoch by mal...

inga2

nemyslim si ž emu nejde o hanbenie sa aj teda medzi inym....
a porovnavat cloveka bez ruk k človeku,ktoremu zomrela mama alebo dieta a nemože sa zbavit smutku a preto uživa AD ,sa mi zda dost blbe......neviem teda ako vam ostatnym.
ak by som sa zamilovala do človeka ,ktory by nemal ruky ,tak by som asi v tom mometne neriešila komplikacie toho vztahu......ja som sa zamilovala do telesne postihnuteho muža a žijem s nim už takmer 30 rokov ,nikdy som to nebrala ako komplikaciu ....ale každy sme iny,ja som tym chcel alen povedat,že asi by bolo vhodne uvedomit si že človek ,ktory uživa AD nemusi byt človek duševne ani fyzicky postihnuty a tym padom nemusi nijako narušat žiaden vztah a može žit uplne plnohodnotnym životom.je to len uhol pohladu a zastaraneho nazoru ,že Ad uživaju ludia pschicky a duševne narušeni,je to prežitok!!!

0vecka

2 inga2 doubledogovi asi nejde o hanbenie ale napr chcela by si manzela ktory by nemal ruky?? vsak to nieje hanba...

on to berie asi tka ze takyto stav je urcitou prekazkou normalneho fungovania a nie kazdy je ochotny toto riesit...

inga2

doubledog-zaujimalo by ma ,čo na ten tvoj nazor hovori manželka.
kolko maš rokov prosim ťa?
trochu som nad tym rozmyšlala a priznam sa,že asi by som tak tiež kedysi rozmyšlala,asi by som v mladosti nechcela chodiť s človekom ,ktory uživa AD a pri tom nevediet o tom čo mu je.aj ja som kedysi mala nadhlad nad ludmi čo chodili k psychiatrovi alebo k psychologovi,mala som pocit,že ti ludia určite nie su normalni.a sama by som tam určite nešla ani ja.hanbil aby som sa aj keby som mala nejaky problem.
teraz po rokoch to už vidim uplne inak.

doubledog

zewa
ano, mam stabilnu manzelku uz roky.

zalezi na tom, ake vazne su tie problemy.
ale psychicke potiaze povazujem za vaznejsiu prekazku vztahu.