Zacat vztah s AD?

coteraz

doubledog,OCD nieje dedicna ale ziskana. a takisto liecitelna. robim rituali uz len vtedy, ked napr.nemam ine co na praci. inak uz nie. je to velmi oslobodzujuce. to s tou necistotou Inga ma problem do puberty,mama mi hovorievala,ze som tam spinava,nechutna a ze smrdim. tak mozno preto, tak a mne sa furt zda, ze tam cosi este mam skarede.

Meretseger

S OCD bude vzťah v pohode, myslím si, sú aj horšie poruchy, keď by si partnera "zabila", takže smelo do toho:)

zewa

doubledog by ma zaujimalo, ci mas nejaku stabilnu priatelku .
A este otazka, ludia s problemami srdiecka alebo alergiou su tiez nevhodna vzorka pre vztah podla tvojho nazoru?

fikus

Aspoň sa liečia. Kolko psychicky narušených behá po svete a nielen že sa neliecia, ani neuznaju, že im nieco je. Oficiálne su teda zdraví, lebo k lekárovi ich dobrovoľne nedostanete.

xdanielax

vztah s clovekom, kt. berie AD napr. kvoli depresii je kolko krat ovela jednoduchsi, nez s nejakym idiotom v podobe ziarlivca alebo opilca.

doubledog

drogova zavislost je takisto dosledkom podobnych javov ako su depresie alebo uzkosti, ci OCD - chemicka nerovnovaha v mozgu ci nervovej sustave (ta byva casto dedicna) a neschopnost spracovat podnety vhodnym sposobom.
takisto niekto moze povedat, ze aj konzumenti AD si za svoj problem mozu sami, lebo sa nevedia vyrovnat s beznymi problemami.
ale o to nejde, mne nezalezi na tom, ci niekto za to moze alebo nie a hlavne si nemyslim, ze sa to da tak lahko urcit.
ja komentujem len fakt, ze taky problem je proste komplikacia vo vztahu, ktorej by som sa rad vyhol. mne taki ludia nevadia, ale takisto sa nebudem tvarit, ze su uplne v poriadku.
su chori, preto sa liecia.
a zatajit nieco tak podstatne pred clovekom, s ktorym ides do vztahu, je proste nefer.

inga2

coteraz-ale z niečoho ti ta potreba musela prisť,zažila si niečo ,prečo maš pocit nečistoty?

doubledog-tak venujem sa už dosť dlho poruchami uzkosti a paniky a roznym inym fobiam ale ešte som nepočula,že drogovo zavislý nemože za to, že je zavislý?!to si sa kde dočital,pošli link,rada sa poučim.
a uprimne-naozaj by mi nevadilo,že moj partner ma uzkost,depresiu a ine nekomplikovane pre vzťah diagnozy,ak sa na ne lieči.ale uprimne tiež ,vadilo by mi keby mal nejaku važnu psychicku chorobu,ktora sa neda liečiť.ale to sa už opakujem.ale je super,že si taky uprimny a otvorene hovoriš,že ti vadia všetci,ktori maju nejake problemy vyrovnať sa s nejakymi fobiami,uzkostami a depresiami.......musiš byt užasne vyrovnany človek a život je pre teba ak iste hrou a všetko ti vychadza ako chceš,nič ta nezaskoči,tvoj plat je užasny,stači na pokrytie bytovej otazky a stači aj na chod domacnosti tvojej rodiny.gratulujem!šťastny to otec a manžel!

coteraz

Kukucko, to mas pravdu a som si toho vedoma. ale neviem vobec, ake to bude, ci sa budem vela umyvat alebo nie. trochu si vsak mysli, ze asi ano. lebo on ma laka, ked si na to pomyslim, ale zase akosi sama sebe niesom pochuti.