Mňa ta žiarlivosť raz zabije...

Príspevok v téme: Mňa ta žiarlivosť raz zabije...
Fero M.

Stačí vidieť ako dnes v prehliadači (náhodou), že si prezerala profil jednecho chalana z FB z nášho mesta a je pekný a hned mám Spielbergove scenáre v hlave.
Viem, že budem nervozny, opýtam sa jej kto to je, ona bude mať pocit, že ju špehujem, aj ked som na to klikol náhodou, lebo to bolo medzi štart ponukou ako naposledy prezerané a bude mať na mna nervy, že ju špehujem.... Pokazím jej náladu a len prispejem k tomu že sa to môže zrutiť ak budem takýto stále.
Ja si to uvedomujem, ale prečo sa aj tak nesprávam???

Zemepan

teraz nie, ale mesiace si riesil :-), pozri, naco sem pises, ked aj tak nic nevyriesis, vlastne si sa prisiel iba vyrozpravat, ze?

Fero M.

ja nemam nikoho v záujme, ja by som sa k ex už nevrátil to ti garantujem a kamarátky mám, ale s nijakou nič neriešim a ani nebudem

Zemepan

Fero, pritahujes podobne. Sam mas niekoho v zalohe, kto ma zaujem.
Z toho sa nevymotas, kym sa sam nezmenis. Kym sam nebudes rozhodny, asertivny, vecne sa budes motat v tych istych problemoch, len ucastnici sa budu menit.

Fero M.

asi hej... ale už mi volala teraz. Asi vie dobre že mám pravdu, tak sa rýchlo ukludnila.
Neviem, neviem čim to je všetko, ale myslíš že by som nebol rád keby to tak nebolo? že mam stabilne veci a spravanie okolo seba? bol isto, nepriťahuje ma vyhladávať problemy a ...
Ak by to tak bolo tak sa vrátim k EXke, ktorá ma chce naspäť.. ale to nespravim lebo viem...

romeoajulia

Mozes to ignorovať a čakať že si vyberie. Mozes jej povedat, že ju miluješ ale že neznesie pohľad na to ako sa necháva baliť, a že nech si vyberie, ale tým ju zas dotlacis k rozhodnutiu ktoré v nej este nedozrelo. Alebo bud bigboss a bud rád, že máš takú kocku o ktorú maju záujem aj iní muzi. Mňa napríklad tiez večne niekto cudzí balil ale ja som vždy dala najavo kto je u mňa cislo jedna. Príliš doternych som odpalkovala a kamarátov, tym som mohla len dať najavo že uz svoju lásku mam, aj keď proti dotycnemu nic nemám. Ona asi nechce o neho prist a tiez len caka kým pochopí že za ním nepôjde. Hmm do hlavy jej nevidis a možno ani ona sa v sebe nevyzna. Len nerob zo seba kohuta, bud gentleman. Hysterici nie su sexy.

Zemepan

ved vravim, extremy, stazujes sa, ze nepoznas zenu, ktora vie, co chce a nehra na dve strany ale sam mas problem s asertivitou

vzdy budes pritahovat nerozhodne baby

Fero M.

ja si poviem svoj nazor vždy, len asi to robim jemnulinkou formou a to je problem, ale zvolim silnejšiu metodu. Len to že ja bud použijem tu najjemnejšiu alebo najhoršiu.

Zemepan

nic nechapes, ty nevies byt asertivny bez toho, aby si robil hned natlak a zakazoval?

nech sa rozhodne, co a koho vlastne chce

co je to za vztah, kde sa bojis povedat si svoj nazor? a bojis sa hned toho, ze ta posle kade lahsie?

Fero M.

ale ja ju neberiem za svatu, ved ani ja nie som svaty. ALe ja sa už bojim v živote niekomu niečo vyčítať, lebo je taký stav medzi ludmi , že ked niekomu poviete svoj nazor tak vas pošle do riti.
Ak jej poviem, že ser na neho a okamžite ho vymaž a pridam vyhrážky tak čo? čo tým dosiahnem? možno opak akurat