Nemám rada jeho brata

Príspevok v téme: Nemám rada jeho brata
Balbolka

Ahojte, mám dosť veľký problém. S priateľom sme spolu už 4 roky. On má brata, ktorého ale ja moc nemusím, jednoducho je to typ človeka, ktorý mne nevyhovuje, je chválenkár, lakomý, na svoju priateľku škaredo nadáva, jednoducho hulvát, ktorý rád zneužíva druhých, a teší sa zo svojho blaha...teší sa ak niekto niečo urobí, najčastejšie jeho brat, môj priateľ a on má z toho osoh, jednoducho vypočítavý človek. A to je môj najväčší problém s ním...no môjmu priateľovi som už viac krát povedala, že sa necítim dobre v jeho prítomnosti, nech ma neťahá tam kde je on..no on vždy má nejakú odpoveď..a vždy sa na to zabudne, ale už mám toho plné zuby, nechcem stále utočiť na jeho brata, aby si nemyslel, neviem čo, ale potrebujem mu nejako naznačiť, že to už je dosť ...a už naozaj neviem ako...má niekto podobný problém, alebo riešenie?? Ďakujem

Leela333

Balbolka, ak plánujete svadbu (tak som pochopila to "pred svadbou"), potom si musíš byť 100%-ne istá, že dokážeš jeho brata tolerovať. Neviem, ako sa k tebe brat správa, že ti až tak vadí (ja zvyčajne ľudí, ktorí mi vadia proste ignorujem, odpoviem len keď sa ma niečo pýta a podobne), ale ak chceš spoločný život s priateľom, jednoducho to ináč nejde len ho tolerovať. Prinajhoršom sa občas vyhovor, že ti nie je dobre ak by si mala byť s jeho bratom, ale ak to budeš priateľovi stále prízvukovať, že ho nemáš rada a nechceš byť v jeho spoločnosti, ver mi, že si váš budúci vzťah ešte prehodnotí. Rodina je rodina.
Preto si fakt rozmysli, či si ochotná toto znášať aj budúcnosti ;)

Aja02

Balbolka, jednoducho svojmu priatelovi povedz, ze nejdes a stoj si za svojim. Preco by si mala byt ty, ta dobra a tolerantna? Stoj si za slovom.

anjelik

Balbolka, to, ako sa správa tvoj budúci švagor naozaj nie je prejavom sily a tak musíš za jeho správaním vidieť slabosť. To nie je správanie sa slušnej a príjemnej a láskyplnej bytosti...to je správanie malého, neskúseného dieťaťa. :o) Aj keď je schované vo veľkom tele. Tak sa na to musíš pozerať a to by ti malo pomôcť zmeniť svoj postoj k nemu. Veď vidíš, že nikto nechce ustúpiť, tak ak sa nechceš znovu a znovu umárať na tých stretnutiach, mala by si to byť ty. Tá láskavá a tolerantná. ;o) To už tak v živote bohužiaľ chodí, že ženy sú tie, ktoré sú viac nútené kontrolovať samé seba a preusporiadať sa v niečo milé a chápavé. ;o)) Láska k priateľovi a pochopenie, že sa aj tak inak nedá, by ti mali tiež napomôcť. Nie je v živote dôležité, aby sa ľudia chovali podľa našich predstáv, dôležité je, aby sme my chápali, čo za tým ich, pre nás nepríjemným chovaním, je.

Lost, máš u mňa bod za prejavený súhlas. :oP

Balbolka

Lost súhlasím, to je ten istý problém...ja chápem jednoducho sú to také typy ľudí...
Zaran ja nechcem aby zavrhol brata, ale máme pred svadbou..rozchod síce je možný ale ..predsa... len nechcem aby sa jednoducho bral do jeho spoločnosti...len on to nevie pochopiť...
Leela..a vieš koľko krát som sa premohla? Dovolenka, letné večery, pobyty v horách...rodinné akcie nepočítam pretože tam nie je len on... a jednoducho ako píšem stále ten istý scénar...:-((
Ja nechcem aby ho zavrhol je to jeho brat...ani ja by som svoje sestry nedala za nič na svete..

Balbolka

Rebyba- neviem či to bolo mne, ale ak hej, myslíš sa...bude to vyzerať hlúpo ale neviem čo je Modrý koník...v živote som tú stránku nenavštívila...
čo sa týka tolerancie..ja viem musím ho tolerovať... a aj sa snažím o to..ale jednoducho niekedy keď má hlúpe poznámky aj na moju osobu vybuchnem a to čo poviem sa už nedá vrátiť a potom ide zasa kolotoč s priateľom ..a stále dookola sa vynára otázka PREČO??..:-(((

natusa42

podla mna je uplne jedno,aky je jeho brat,ak dokazes s nim vyjst ..a predsa ty s nim nebudes byvat pod jednou strechou,ale so svojou laskou,nie ?
takze kde je problem ?
len este jedna vec,davaj si pozor,po KOM je jeho brat taky aky je,to musi byt v genoch,aby aj tvoj priatel nebol taky ..vies geny su svina

Aja02

Leela, samozrejme, lebo ty mas patent na rozum. :-D
Jej moze byt jedno, ako sa sprava jeho brat, ale jej priatel nema ziadne pravo vyzadovat od nej, aby chodila do spolocnosti, kde sa on nachadza. V spolocnosti arogantneho a vulgarneho idiota by som sa dobre necitila a zjavne ani zakladatelka temy a celkom ju chapem. Ja zdielam nazor s lostom.

anjelik

Lost, tým, že niekoho odstavíš zo svojho života, stratíš možnosť ho akýmkoľvek spôsobom ovplyvňovať. ;o)) Tvoj brat sa možno už narodil s podobnými modelmi správania sa, možno ich odkukal..to ja neviem..to musíš vedieť ty, ako jeho starší a múdrejší braček. :oP A jasné, že tolerancia odtiaľ potiaľ, nikto nevyhral nervy v lotérii. Ja som ti len odpovedala na otázku, že prečo je tolerancia potrebná, že vždy treba hájiť to správne, to čisté a byť tým druhým príkladom. :o)) Nepožadovať,ale dávať.

Leela333

Aja02: V podstate zbytočné ti odpovedať...ale nedá mi to. Áno, cudzích ľudí, nejakých jeho priateľov napr. - tak proste mám povedať, že vieš čo nechcem sa stretávať s tvojimi priateľmi? Áno, je to iné, ale len v tom, že tu ide o dokonca rodinu. A to, ako sa jeho brat správa nie je vôbec jej problém. Ty asi nevieš rozoznať, kedy ide o kompromis a kedy už o donútenie.
Viac sa k tomu vyjadrovať nebudem, lebo ty sa na to budeš vždy pozerať len zo svojho pohľadu.