Ako obliecť dieťa v zime

Príspevok v téme: Ako obliecť dieťa v zime
masasko

Ahojte, chcela by som počuť rady mamičiek, čakáme babätko, má sa narodiť v zime, tak zbieram informácie, čo všetko ste nakupili pre "zimné" babätka a čo všetko reálne aj využili (do kočika, sedačiek, postieľok) a naozaj to poslúžilo účelu. V obchodoch je toho plno: fusaky, overaly, rôzne zateplene spacie vaky, kombinézy, zavinovačky... a človek sa v tom stráca a nechce zbytočne vyhodiť veľa peňazí a potom to ani nepoužiť alebo maximalne raz. Ďakujem všetkým za rady

ankka

mne sa tiež jedna dcérka narodila v decembri a mali sme kúpený fusak, perinku a hrubú deku...úplne stačilo...veď aj tak prvé týždne s bábätkom ešte nechodíš von...

ahjaj

perinka, spací vak a deka.
Dupačky a tričko tenké z bavlny, veľkosť 56-62 a 62-68 + malá bavlená čiapočka ako spodná vrstva, a potom druhý svetrík, druhé nohavice a hrubé ponožky + druhá hrubšia čiapka. Tak do perinky a do spacieho vaku.
Keď sa už nezmestí do perinky, potom to druhé oblečenia môže byť teplejšie, môže byť overal a dieťa pred vložením do spacieho vaku zabaliť do deky. V tomto období ak je pod nulou do -6 stupňov sa hodí aj overal, ale ten asi nie je dobre vopred kupovať, stačí potom, keď sa už bábätko narodí a vidíte, že ho potrebuje, aby ste vedeli, akú veľkosť mu treba. Chlapci rastú rýchlejšie ako dievčatká a neviete vopred ani ako veľké sa narodí.
Ono je to všetko drahé, preto sa zídu príbuzní a známi, ktoré vám veci požičajú v zachovalom stave. Pekné kusy sa dajú kúpiť za malý peniaz aj v seconde.
Keď je bábätko vnútri: tenké dupačky a tričko, prípadne, ak máva studené nožičky, tak na dupačky ešte ponožky alebo pletené papučky, a tak do perinky, prípadne podľa teploty v miestnosti ešte prikryť tenkou prikrývkou, alebo pridať na tričko ešte jeden bavlnený tenký svetrík. To, či je bábätku zima, alebo či je vhodne oblečené zistíte na krku pod hlavičkou. Ak je spotené, bolo veľmi naobliekané, ak má studenú pokožku, treba viac obliecť.

Lenka777

Ahoj ja som kúpila zateplené čiapky a deku od jednej šikovnej pani ktorá mi to vyrobila na mieru .
Jej prácu si môžete pozrieť tu :
www.fb.com

masasko

našla som super vec fusák/overal v 1, to sa mi tak pozdáva najviac a je to aj praktické, v prípade potreby sa zozipsuje medzi možičkami a dieta je ako v kombinéze, tak to bude vhodné aj do autosedačky a do kočíka sa môže používať ako fusáčik :)

mosimosi

Ved v pohode, hlavne že je zdrave :) môj tiez nebyval chory, každý deň son vencila niekolko hodín, ci prsalo ci bolo pekne

Blondula

navody :DDDD ked je dietatko takto pekne zabalene,ziadne omrzliny nehrozia !! :D dokonca niekedy som zimny overal vymenila len za vetrovocku,lebo byval horuci ked som ho vo vnutri vyzliekla :D netreba sa vystrasit,ak je tvaricka vystipkana,cervena.treba ju len natriet :P