Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vzťah priatela a jeho rodičov

Príspevok v téme: Vzťah priatela a jeho rodičov
women123

Dobrý večer! Trápi ma jedna vec ohľadom priatela. Nikdy som si to neuvedomovala, kedže na začiatku vzťahu mi prišlo normálne netráviť s ním toľko času. Ale teraz sme spolu viac ako rok a pol a sme spolu velmi málo. tak 2-3 krát do týždňa aj to len večer. Myslím že v tom majú prsty jeho rodičia. Nie raz sa stalo že mu volali, písali sms, aby bol o pol 11tej doma. Ale on je už dospelý muž má 24 rokov, akurát žije s nimi v jednom dome. Nemajú mať obavy lebo je so mnou. Myslíte, že je to normálne? Ja sa bojím, že raz ak by sme spolu začali bývať bude veľmi naviazaný na svojich rodičov. stretli ste sa s tým? dik za rady

woman123

už som sa s nim o tom bavila a povedal ze sa porozprava s rodičmi, tak ale neviem či to nieco zmeni...uvidime

woman123

tu nejde o to že ho kontroluju, kde a s kym je. Proste ak nepríde domov na čas tak ma doma z toho problémy. Môj priatel mal búrlivú pubertu, a vtedy ich až tak nezaujímalo kde a s kým je, nemal telefonáty, sms a podobne. Im asi vadí, že si so mnou rozumie a že ma skutočne miluje. Asi sa boja, že im ho "ukradnem". Ináč si to vysvetliť neviem

winki

Treba si uvedomiť, že aj rodičia sú všeliaky. Jedným už od 15tky nevadí kde sa ich dieťa poflakuje a s kým. Iný sa snažili ale nedokážu preraziť múr svojich detí a tak kontrolu vzdali. A sú tu rodičia, ktorých deti sú na nich citovo naviazané, a oni sú trošku prehnane starostlivý. A toto sa bude diať až do vtedy kým sa dieťa neosamostatný. Treba si uvedomiť, že on ešte stále žije pod ich strechov, má od nich istú dávku starostlivosti a oni si od neho celkom normálne vyžadujú vedieť čo kde a kedy a kontrolujú.

woman123

Myslím, že v mojom prípade je priatel dospelý ale ja ešte nie, kedže som nezamestnaná a ekonomicky závislá na rodine. Priatel je citovo zrelý, zodpovedný, nezávislý ekonomicky aj duševne. Mne momentálne nerobí taký veľký problém spávanie jeho rodičov, ale v buducnosti ked by sme chceli spolu žiť a založiť rodinu to bude vacsi problem

Magy

amy.k - v tvojom prispevku nevidim infrmaciu, kolko rokov ma tvoj priatel (a ty).

mimochodom, byt plnolety zdaleka neznamena byt dospely. tu si vacsina ludi (najme mladsich) myli pojem a dojem.

amy.k

mam presne taky isty problem s priatelovymi rodicmi chodime uz spolu skoro dva roky a priatel je uz dospely ja byvam v meste on paru km mimo mesta parkrat sa stalo ze som chcela aby u mna prespal rodicia mu zakazali asi len 3 krat sa stalo ze zostal somnou do 10 vecer mam tiez taky dojem ako keby jeho rodicom daco na mne vadilo mozno dvakrat ma ku nim zavolal na navstevu takze nechapem preco su ku mne taky moja mama ma rada mojho priatela stale mi hovori nech ho zavolam ku nam a podobne ..... na tvojom mieste by som mu jasne povedala co ta stve a nech sa to pokusi zmenit a nech vysvetli doma rodicom ze ma priatelku a ze potrebuje byt s nou a ked neuvidis nijaku zmenu tak prehodnot vztah s nim lebo v buducnosti by si sa mohla len kvoli tomu trapit moj nazor :)

natusa42

hm....nie je to normálne,ale MOJ to iste,lenze on skor chodi riesit domov neustale problemy a pekla,ktore tam maju,nie ze ho zboznuju a preto chodi domov ..rodicia su neskutocne nenormalne blbi niekedy

woman123

má brata, ale on je ich "miláčik". Ja jeho rodičov poznám, bola som u nich pár krat, ale kedže priatel nemá vlastnú izbu, tak k nim chodim len na take navstevy, občas večera a tak. Ja niesom ukecaný typ človeka ale mám pocit, že oni nemajú záujem zbližovať sa so mnou. Viem, že priatelovu bývalú zbožňovali dokonca u nej mohol aj prespať, takže jeho rodičia budú mať problém skôr so mnou. No netuším prečo, nikdy som k nim nebola neslušná, zlá, atd. často sa nevidíme takže nieje ani dôvod aby ma tak chceli od priatela od trhnúť. Mne to už prestalo baviť a ignorovala som to, ale opať sa začali tie smsky, nech príde domov do pol 11tej, atd. a hnevá ma to. Aj priateľ sa raz naštval, pohadal sa kvôli tomu s otcom a povedal, že od nich odchádza ale vidím, že to boli iba slová. neviem ako to rešiť