Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Ewca

Ahoj Nikol89. Nikto tu nepisal.ja som myslela,ze ste sa vykaslali na forum :-) Tak aspon ze ty sa ozves.Mrska uz asi nie.Ze? Rada by som vedela,ako sa ma a ako sa jej dari.
Ja idem buducu stredu po pol roku k psychologicke .Uff.Mam aj strach.Ake to bude.Vlastne,po osmich mesiacoch.A stale je to o tom istom.Uz je to zrejme chronicke v mojom pripade.No uvidim.Ak navrhne psychiatra a lieky,budem uz aj tie uzivat.Kedze som vzdy lieky odmietala....
Snad sa tu este ozvu aj baby ,co tu chodievali.Tak sa drz Nikol .pa

nikol89

ahojte:)ako sa mate?ako sa vam dari?nikto sem uz nic nepise...ja sa mam teraz dobre,tie zachvaty som uz zredukovala..dufam,ze budu coraz menej..pred tydnom som 2 dni zase drzala dietu,lebo mi kamaratka povedala,ze mi nejako narastlo brucho..samozrejme sa ma to dotklo,tak som zase zahajila dietu.. :D pravdaze to skoncilo prejedenim sa,lebo som zredukovala sacharidy na minimum,uz som sa v robote triasla,tak mi chybal cukor...to som si pekne nadavala potom :D,takze tak..kamaratka s ktorou byvam,tiez stale riesi postavu a svoj vyzor a neviem to uz pocuvat,nerobi mi to dobre..ja sa snazim o tom rozpravat co najmenej,lebo su omnoho horsie problemy v zivote..to mi teda trvalo kyms som si to uvedomila..
len s tou mojou vnutornou nervozitou neviem co mam robit,stale riesim,ze co si o mne myslia ostatni ludia..
na 21.11. som sa objednala k psychiatrovi,uz som s tym ako tak zmierena,ze potrebujem lieky,dufam,ze ta uzkost potom ustupi...
sestra zacala chodit cvicit..viem,ze je to velmi dobre,lebo sa pritom tvori serotonin a mohlo by ma to zbavit mmojich problemov,ale nechapem potom,ze ked som bola mladsia,sportovala som vela a aj tak som mala tieto problemy,napriek tomu..dostala som lieky a zlepsilo sa to,len som velmi vela spala..aj mama ma taketo problemy a aj babka..ach tie geny..clovek si nevybera..mama mi hovorila,ze dokonca prababka spachala samovrazdu..a otec tiez na psychiatrii..no takze mne asi len ten sport nepomoze..ale mozno kombinacia lieky a sport bude dobra..uvidime..potom napisem,ze co mi povedala lekarka..
pekny den vam prajem :)
a piste :)

nikol89

ahojte baby :)
ako sa mate?ja sa mam dobre..teraz som mala volny vikend,dnes do prace..snazimn sa nerozculovat sa nad kazdou hlupostou a vsetko riesit..a tak mi je fajn..
mrska,skoda,ze sem uz nechodis..rada som si s tebou pisala..dufam,ze sa mas dobre..
a je velka pravda,ze cim viac sa stykam s takymi ludmi co maju ten isty problem ako ja,tak je to este horsie..na zaciatku som si myslela pravy opak..takze sem uz ani nepisem svoj jedalnicek,lebo je to zbytocne riesit..to je len druhorade..prvorade je ako sa citime a ako vieme riesit svoje kazdodenne radosti a starosti :)
krasny den vam prajem :)

Mkk

Baby máte nejaká skusenost s liekmi Magrilan ? je v nich fluoxetín a čítala som že to vyvoláva depresívne stavy a ludia s epi záchvatmi (i ked ich mali iba v minulosti) ich brat nemajú....
.. predpísal mi ich psychiater na bulímiu,pritom som mu povedala že som mala kedysi epi záchvaty..
Teraz neviem či ich začat brat alebo nie,ak ste ich užívali niektorá,pomohli vám vobec ? mali by potlačit chut do jedla.. hm

serena6

Tak ako som si rychlo uvedomila svoj problem,tak rychlo aj konám . Vcera prva navsteva u psychologicky,dnes prvy telefonat na kliniku a v pondelok uz budem vediet termin nastupu . Som rada ze som to neodkladala kym by bolo este horsie . Baby sme silne :)

Ewca

Cry a Antiana.Hadam stacilo! Nechcete si radsej pisat taketo veci v mailoch? Kopec bab sem chodi,az tu najdu oporu,radu a pomoc.Nie az tu citaju vase spory.A uz vobec nikoho nezaujima kolko ste ktora s chudla.To rieste so psychiatrami a nie tu!!!! Baby,co sem chodia po radu tu nepotrebuju citat hadky dvoch bab uplne potopenych v anorexii a bulimii.Ved uz prestante...

antiana

cry2, už ti to niekto musí povedať a budem to ja, si jednoducho len rozmaznaný fracek, najprv tu reveš ako ťa nebaví život a potom podpíšeš reverz tam, kde ti chcú pomôcť...robila som to aj ja, ale posledné dve hospitalizácie som vydržala celé...vieš, ono treba trochu aj chcieť sa vyliečiť a nie že "tak teraz si idem oddýchnuť trochu do nemocky, " odložíš sa tam a za chvíľu ťa to prestane baviť a ideš kade ľahšie...vyčítaš mi že tu píšem o kilách a ty robíš to isté...ja sa nejdem posrať že si schudla 8 kíl, premňa-zamňna schudni aj 20, mám ťa na háku...to som ti bola dobrá keď si mi v kuse vypisovala smsky kam idem na liečenie a kde je lepšie či v Záluží alebo v Pezinku...musím ti povedať, keďže ťa poznám, ty si strašná povaha, s tebou by som nevydržala ani deň...jednoducho rozmaznaný fracek, len ťa preplieskať aby si si uvedomila čo to preboha stváraš s tvojím životom...