Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

antiana

ahoj Mrska, teraz sa mám už lepšie, lebo som sa priznala doktorke aj mame a mama na mňa dáva pozor a vtedy sa cítim tak bezpečne...vyberám si len síce také light jedlá, ale mama hovorila že hlavne nech niečo jem a nehladujem a nevyvrátim to...ja mám tiež jedlo rozdelené na "zakázané" a "povolené, bezpečné" potraviny, takže teraz jem také že ovocie, jogurty, zeleninu, jogurtové nápoje, tie zbožňujem, tmavé pečivo, kávu s mliekom a tie nutridrinky...
ďakujem mrska že sa zaujímaš ako sa mám, si zlatá

mrska

ahojte...
antiana tak to si ma rozosmiala že mačkám:)a ani to nechceli...pozrie či to u nás niekde majú a ty sa máš ako?je to už niečo lepšie alebo ani nie?
felia...tvoje telo nedostáva žiadne živiny,ako píšeš neješ asi ani mäso,mala by si aspoň kuracie a ryby,to je fajn jedlo a nie je tučné a skús si robiť zeleninové šaláty...ja ich zbožňujem...a k tým lekárom,vyhýbať sa zasa liekom úplne nedá,viem že to nie je to najlepšie ale ak sa inak nedá,a prosím ťa toho že ťa niekto zbaví svojprávnosti sa naozaj nemusíš báť...to by si na tom musela byť veľmi zle a mať uplne inú diagnózu...ani liečiť ťa nikto nedonúti,každý sme si ale strojcom svojho šťastia...a ak sa chceš naozaj vyhnúť lekárom tak začni viac jesť lebo ťa to neminie...každý deň si povedz že si musíš niečo nové do jedálnička pridať...a hlavne jedávaj raňajky,skús si privstať...a vieš čo je najväčší paradox..že ja mám 20 ročnú dcéru,je to fajn dievča a veľmi si s ňou rozumiem a mám ju veľmi rada,ona začala mať problémy s pankreasom aj žalúdkom,teraz sa jej zdurila uzlina,chodíme po všetkých možných vyšetreniach,mám strach o ňu,a ona by tak rada niekedy niečo zjedla a ked vidím ako ju bolí brucho tak mi príde na rozum to ako mi s PPP nakladáme z jedlom a čo pre nás jedlo znamená,a pozerať sa na to aj iným pohľadom ma naučila žena z veľkým Ž maoam...tak sa aj ty s skús na to pozrieť inak...moc ti držím palce...si mladučká musíš bojovať,čaká ťa v živote veľa krásneho,aj ked to teraz tak nevyzerá...
majte sa krásne a píšte...

Felia

Doremi koľko zjem? Tak ako kedy.ale zväčša napríklad na raňajky nejaké ovocie alebo jogurt (ale tie zvyčajne nestíham keďže som spachtoš) obed napríklad zas nejaké ovocie, alebo kúsok piškóty, minule som skúsila muffin ale to nedopadlo dobre. A večeru podľa toho či v sebe ešte cítim obed. A ked nie tak napríklad jogurt, puding som si minule dala, alebo mám rada tie sušienky bebe dobré ráno, oriešky proste niečo také čo možem dlho chrúmať a babrať sa s tým a tak. :/ ja viem nič moc ale snažím sa. Cvičiť necvičím. Neznášam cvičenie. Zo začiatku som chodila behať aj brušáky som robila ale teraz popravde kebyze mám zabehnúť kilometer tak asi by som odpadla. Nejem lebo nechcem pribrať. Nechcem byť taká aká som bola, tučibomba. :( ale nechcem už ani schudnúť viac. Len ono to ide nejako samo už.

doremi

felia, myslim, ze o tom, ci budes potrebovat psychiatra by mal rozhodnut psycholog, ak k nemu chodis...ale to by si musela podla mna mat aj nejake ine vaznejsie dg okrem PPP, napr. tazku depresiu, schizu...ja nvm este rozdvojenu osobnost alebo take...ak ti tvoja psychologicka nerobila ziadne testy a ani sa o tom pred tebou nezmienila, tak asi veri, ze to zvladne len psychoterapiou. ale z toho co pises mi nepride, zeby si mala aj ine dg, zdas sa byt dostatocne vyspela aj rozumovo, len ti to nejak prerastlo cez hlavu. este sa spytam, kolko tak za den zjes? a aky typ jedal jes? aj cvicis? nejes lebo ti nechuti al. preto, lebo sa bojis, ze priberies? mozno by si mohla skusit tie nutridrinky co spominala antiana :)drz sa:)

Felia

Maoam: asi som inteligenčne dnes kus mimo ale ja to dajako nechápem. Na čo je vlastne ten psychiater? Veď je to to isté jak psychológ ibaže psychiater môže predpisovat lieky a psychológ nie. Či sa mýlim? Má to, že by som chodila aj ku psychiatrovi a nie len ku psychologicke aj dajaký iný význam? Lebo naozaj lieky brať nechcem. Mám k ním vážny odpor. Ani gynekologicka ma nedonútila brat antikoncepciu aj ked mám choré vaječníky. Ani na alergiu som nebrala lieky pokiaľ sa mi to istý čas vážne nezhoršilo. A uz ich zas neberiem. To je jedno, no len nechápem tomu rozdielu či je to naozaj iba o tých liekoch alebo fakt by mi pomohol aj nejakým iným spôsobom. A len tak informačne (zatial), ako sa taký psychiater hľadá? Len tak, že keby niekedy som zmenila názor a chcela za ním zájsť.

Mrska: hej ja viem :( len som sa dajako splašila a neviem :( inak teraz sa kus smejem lebo jak som išla z brigády tak som bola v obchode a som si kúpila jablko a biely jogurtna na zajtra. :D dnes už nechcem nič radšej. Aby mi nebolo zle jak včera :/. Ale ten puding včera som nakoniec zjedla. Aj ked to bolo také oničom celé ale dajako som ho do seba dostala.

Antiana: vlastne ono mi nejde ani tak o tú hanbu lebo v poslednom čase mám úplne niekde že čo si o mne kto myslí ja sa len bojím. Bojím sa toho že čo keď s mojou tvrdohlavou a vzdorovitou povahou náhodou naštvem dajakú doktorku a potom ma nechá naschvál v nemocnici alebo ked nebudem s niečím súhlasiť tak ona to dajako napíše do mojej karty tak že som napríklad (teraz treppem blbosť asi) agresívna alebo mi úplne šibe a tak.. a potom ma zbavia svojprávnosti a uz bude úplne jedno či niečo chcem alebo nie. Akože ja viem že teraz čo som tu napísala je asi katastrofický scenár z nejakého filmu ale mne to proste nedá. Preto ja nechodím ani k žiadnym doktorom, sa im proste vyhýbam a idem tam iba naozaj ked ma niekto uz pomaly za vlasy dotiahne alebo ked uz je to veľmi zle lebo vždy mi napadne presne tento scenár a neuveríte mi ale mna to absolútne vydesí a naozaj no... asi mi už dakedy fakt prepína :D :( no z nemocnice mám naozaj rešpekt. A preto sa aj snažím nejako sama zvládnuť lebo sa strašne strašne strašne bojím toho že by som tam mala byť.

antiana

ahoj Mrska, tie drinky sa volajú Ensure a sú rôzne fajn príchute, lesná zmes, vanilka, čokoláda, karamel, broskyňa...je ich veľa a chutí to ako jogurtový nápoj možno ešte lepšie, no aspoň že mi to chutí že to vypijem a nevylievam do WC alebo mačkám ako kedysi...inak tým mačkám to asi nechutilo, nevypili to :-)))
Maoam: no neviem ako je to s tými lekármi u nás, lebo mne vždy pri prepustení z nemocnice kvôli PPP alebo depresiám povedali, že kompletnú prepúšťaciu správu pošlú môjmu psychiatrovi aj všeobecnej MUDr. a tak to aj vždy bolo, dostala to aj ona, u nej mám v karte už toľko prepúšťačiek z psychiatrií..inak Felia, moja, to nie je hanba ak by to Tvoja MUDr. vedela, bolo by to pre Teba len výhoda, lebo by Ťa mohli komplexnejšie liečiť, brať ohľad aj na túto Tvoju chorobu a okrem toho, existuje lekárske tajomstvo, čiže okrem nej by to nik nevedel...no, drž sa a papaj:-)))

mrska

ahojte...
felia ved preto som ti písala že by si mala začať niečím zdravím aby si nemala výčitky,skús zeleninu a ovocie,a hlavne mliečne výrobky aby ti netrpeli kosti...ja viem dobre je radiť ked už som trocha z toho von...alebo tie pudingy to je fajn nápad...a hlavne si stále hovor že to je pre teba to najlepšie...ja som tiež ked som sa dnes pozrela do zrkadla mala depku a potom som si povedala ale ved to nie je také hrozné...kup si dnes jablčko a daj si so mnou aj ja si dnes dám....:)a nejaký fajn jogurt....budeme ti radi pomáhať...držím palce len to treba podchytiť čo najskôr,poznám to podľa seba...
antiana to priberanie si treba vždy dobre zdvôvodniť lebo mi to naozaj potrebujeme a tak sa netreba báť si povedať toto je pre mna potrebné a nájsť tam len tie pozitíva....2 kg je fajn...aké sú to tie nutridinky?
tak pekný deň....
ahojte...

Maoam

Felia - nie nutne, o tom rozhodne on sam po rozhovore s tebou, pretoze PPP-pacienti mozu a nemusia mat aj ine psychicke problemy od uzkostnyej poruchy, cez maniodepresiu, Borderline-osobnostnu poruchu, depresie atd.,ale poslat ta do nemocnice kvoli PPP posle idealne prave psychiater - by si to mala vsetko u neho v karte zaznamenane, aj on by bol ten, ktory by dostal prepustaciu spravu atd., cize by si obisla tych ostatnych, mate tuto vyhodu, tak ju mozes vyuzit, v inych krajinach to tak nefici, tam je to podstatne tazsie

takze - byt tebou, tak sa urcite liecit idem, kedze PPP nemas este velmi dlho a v pozadi su najmä rodinne problemy a ich dopad na teba, mozno by si vystacila so sedeniami u psychologa, ked ta na ne odporuci psychiater, tak isty pocet sedeni preplati poistovna - co je dalsia vyhoda

byt tebou, beriem to, tebe sa pomoze, poistovna to zacashuje a mas sancu sa z toho pekla dostat skor, nez to peklo pohlti teba samotnu komplet a liecba bude podstatne tazsia, zdlhavejsia a sance na uspech podstatne nizsie

Felia

Maoam ale to by mi dal psychiater lieky nie? Ale ja žiadne nechcem. Nemyslím si že potrebujem nejaké lieky. Fuj.

No hej to je vlastne dôvod prečo nechcem aby to vedela moja dr. Lebo potom to uz budem mať navždy napísané a kebyže (dúfam že nikdy) sa dostanem do nemocnice kvôli hocičomu tak si uz o mne budú myslieť neviem čo a už ma nebudú brať tak ako nejakého obyčajného pacienta.

Maoam

Felia: idealne by bolo, ak by si mala svojho psychiatra, na SVK mate tu vymozenost, ze sa psychiatricka karta a jej obsah nedostava k inym lekarom a psychologicka by tym padom spravu o tebe mohla poslat jemu

napr. v Nemecku to tak nie je, takze ked si tu vedena u psychiatra, dozvedia sa to aj vsetci tvoji ostatni lekari - co ma samozrejme tiez svoje vyhody, ale nie vzdy (niektori sa potom na pacientov hladia inak alebo ich ine dg. uz neberu vazne, zalezi na lekaroch a ich personale...)

takze tu vymozenost na SVK vyuzi, v pripade nutnej hospitalizacie kvoli PPP by ta taktiez poslal do nemocnice psychiater a vseobecna nic nebude vediet

P.S. mas dobru psychologicku, jednak vedela uz vtedy, ze si klamala a jednak tvoje priznanie zobrala velmi dobre (ako polahcujucu okolnost) a je ochotna sa ti venovat nadalej....vyborne, to bolo to, co som ti mlela naposledy

takze mas dobru psychologicku, ostan u nej