Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Felia

Mrska Aha dobre lebo ja to nechcem dať obvodnej, nechcem to mať niekde zapísané. Ja viem že musím, ja sa snažilm, lenže aj teraz som to dnes úplne pokazila. Raňajky som nestihla tak som si myslela že si dám niečo fajné na obed a kúpila som si taký čokoládový muffin a pomaranč. Ale teraz tu ležím a tak mi je zle. Nemala som to asi jesť. Možno som sa príliš nadchla pre to že si dám aj niečo iné ako obvykle, že začnem jesť aj niečo také na čo by som aj mala chuť bože veď niečo také som si nedovolila dať do úst rok a teraz to len ľutujem. Zas! Normálne ja sa nechápem, najem sa- som na seba nahnevaná, nenajem sa- som na seba nahnevaná ešte viac. Hmmm. Dúfam že mi bude do večera lepšie. Chcela by som zjesť puding. Včera som si ho kúpila akože na raňajky ale kedže som tie nestihla tak aspoň večeru by som chcela. Aj keď je to blbosť a vitamíny a podobné veci tým telu nedám ale chcela som ho veľmi keď som si ho kupovala :/
A dǎkujem za emailovu adresu , určite ti napíšem keď sa dám trošku dokopy lebo nejaké rady by som naozaj potrebovala len teraz som trochu dosť mimo a neviem normálne uvažovať teraz. Ďakujem.

antiana ďakujem. 19 rokov? Moj ty bože. Prepáč za tu reakciu viem že je to asi neprimerané len ma to dosť prekvapilo. Bože ako si to dokázala. Ja už teraz som hotová maximálne psychicky mimo a v poslednom čase uz aj fyzicky absolútne nevládzem a ty, 19rokov. Dúfam že už ti je oveľa lepšie a že sa ti bude len dariť. A držím palce. Ten týždeň dáš uvidíš. :) zbehne ti to ako voda. Ani sa nenazdáš a už bude troja sestra späť doma. :)

antiana

felia-držím Ti veľmi palce, naozaj je pravda že čím kratšie PPP trvá tým ľahšie sa z neho dostaneš...ja to mám už od dvanástich, teda 19 rokov a to je už riadna sila...vytočí ma už každé deko, napr. teraz som pribrala skoro dve kilá a mám z toho trochu depku ...už si ani neviem predstaviť život bez PPP, slobodný, bez počítania kJ, váženia x-krát denne...teraz som začala piť Nutridrinky, asi som z nich pribrala, ale tak aspoň majú kopu vitamínov a minerálov...jeden drink ich má presne toľko koľko telo denne potrebuje...musím si hovoriť že to pijem kvôli tomu, aby mi nevypovedalo srdce, mozog, aby mi nepadali vlasy, kvôli nechtom, pleti...proste si musím niečo "vymyslieť" aby som sa to donútila piť a ide to...
Bola som za svojou všeobecnou MUDr. a ona mi ich odmietla predpísať hoci sama povedala že mám očividne podváhu, ale mala tam taký papier a podľa neho nemám takú diagnózu aby som ich mohla piť...tak mi ich nosí potajomky mama z roboty, oni ich tam majú kooopu a nikto to nepije, takže tak....psychicky sa mám trochu lepšie keď som si takto zdôvodnila to priberanie...ale včera odletela sestra na dovolenku a mám teraz strach že celý týždeň budem vracať, ona ma totiž tak trochu "stráži" a mne to veľmi veľmi pomáha, tak mi prosím držte palce, aby som ten týždeň zvládla...ďakujem

mrska

ahojte...
felia tak ako vidím bojuješ statočne nielen zo sebou ale aj s rodinou a ako písala maoam,je to smutné ako sa k tebe rodičia správajú...ja už mám veľké deti 20 a 17 a k určitým veciam by som sa neuchýlila,nehovorím že niekedy nekričím a sa nerozčuľujem....
no a u tej psychologičky neviem o tom že by si musela niečo dávať tvojej lekárke a nemusí o tom nikto ani vedieť,do kartotéky si to nemusíš dávať....
je fajn že si trocha začala viac jesť...a si ma uplne šokovala že si nejedla pár dní...musíš sa prinútiť aspon niečo malé jesť,a radšej menej a často a začni s niečím ľahkým aby si si nepočítala kalorie,daj si zeleninu,nízkotučný jogurt,ovocie,nízkotučný tvaroh a daj si doň škoricu alebo med...a stačí ked si dáš lyžičku viac krát denne...a s tým počítaním viem ako to je ja sama to ešte aj teraz robím...tá kontrola jedla v nás ostáva aj asi ostane...ale dá sa to naučiť to trocha ovládať...alebo si urob kakao s umelým sladidlom to nemá kalorie,hlavne si neznič žalúdok tým že nebudeš jesť...moc ti držím palce a ak chceš poradiť tak mi napíš na e-mail...mrska92@azet.sk...
no a ja sa mám celkom dobre...a asi ma zabijete a maoam ma príde vytrieskať ja som sa včera prejedla a samozrejme to išlo von...tak sa hambím...cítila som sa po tom blbo,no ale stalo sa...ale ideme dalej...najhoršie je pre mna večer vtedy sa mi prehlbujú aj depresie tak je to možno tým...tak sa majte pekne maoam napíšem hned ako budem mať čas,ale bojim-bojim...
ahojte...felia drž sa...

Felia

Dobrý večer prajem, alebo už noc :D

Tak dnes som bola u tej psychologičky. A aj som jej povedala že som jej klamala. A povedala mi na to že ona to vie veľmi dobre ale že je naozaj rada že som sa jej takto "priznala" sama. Úprimne bola som strašne nervózna, až mi bolo zle. Normálne som mala pocit že niekde odkvecnem po ceste. No len teraz ma trápi že mi povedala že kedy mám prísť zas a že mi napíše nález pre moju obvodnú doktorku ktorej to potom mám zaniesť. A teraz to nechápem akože čo mi tam napíše a na čo to mám dať obvodnej? A keď jej to nechcem dať? Alebo je to nejako dôležité? Ja nechcem aby o tom niekto vedel! Normálne mi je strašne blbo celý deň z toho jaká som bola nervózna a ešte som. Som nevedela povedať ani jednu normálne znejúcu súvislú inteligentnú vetu a to som jej toľko chcela povedať a na toľko vecí sa spýtať. Idem radšej uz spať lebo ma asi porazí. Tak sa zatiaľ majte. A nech sa Vám darí čo najlepšie :) dobrú noc.

cry2

Mkk: liecenie v nemocnici preplaca poistovna, je jedno ako dlho liecba trva.
Co sa tyka psychologa- su sukromni, ktorych si platis sama, suma je za 50min. najmenej 20eur, vacsinou teraz 30 eur a psycholog, ktory pracuje cez poistovnu- zalezi od positovne, niektore preplatia 20, niektore 25 sedeni (za zivot). Ak prekrocis tuto hranicu, potom si uz hradis terapie sama.

Mkk

A ešte jedna veci, kolko sa zaňho asi priližne platí ? :)

Inak ma aj zaujímalo že ked sa baba napr s PPP rozhodne dobrovolne ísť liečiť.. kolko ju to bude stáť ? Alebo to hradí poisťovňa? to je asi blbosť však ?

Mkk

Prepáčte, ked sa bavíte o psychologoch.. Práve mam aj ja obdobie kedy nad ním uvažujem.. už som raz jedného navštevovala ako decko,ale to sa týkalo iného.. Teraz to asi chcem skusiť lebo by som rada našla tú PRÍČINU prečo mi tak hrabe.. kde to začalo,čo bol spúšťač,pretože neviem naozaj,nič sa mi také nestalo,mam skvelých rodičov.. nikdy sa mi nikto neposmieval,i ked som ako pubertiačka mala sebavedomioe na bode mrazu lebo som bola ,,plnoštíhla baba".. velmi velmi chcem zistiť prečo robím to čo robím a prečo ma to natolko ovládlo že som v tom už po uši.
Neviete o nejakom dobrom psych. v trenčianskom kraji? neviem ako tu nájsť takého kt. sa venuje tejto problematike. Alebo na tom nezáleží a pomôže mi aj obyčajný ?

Maoam

Felia - dobreho psychologa spoznas o.i. podla toho, ako zareaguje na fakt, ze si mu/jej klamala. Dobry psycholog ta kvoli tomu neodsudi - ale ocakavaj otazku preco, hoci on bude vediet preco, ale bude chciet pocut tvoju verziu.

Kazdopadne - dobry psycholog, ak je fakt velmi dobry, vedel uz vtedy, ze si klamala, ak nie a bola si velmi presvedciva (PPP pacienti su casto profesionalni klamari - nie v zlom/negativnom zmysle slova, robia to casto, lebo musia, rsp. vramci sebaobrany, kvoli okoliu atd., kedze casto zazili velmi negativne reakcie na seba, svoje problemy, situacie atd), dobry psycholog by to pochopil, ale s tym, ze odtial by ste uz sli na iny level. Proste s pravdou von... - ak zareaguje zle, nie je pre teba ta spravna, rsp. nema dostatok skusenosti alebo to hapruje po ludskej stranke.

Kazdy dobry psycholog vie, ze PPP-pacienti klamu, dokym sami pred sebou a okolim nepriznaju pravdu a opät a opät v recidivach este viac a vie aj preco to robia a s cim to suvisi.

No takze tam chod, povedz jej, ze si jej klamala - vysvetli preco - ak ta teda po tom priznani necha vypovedat svoje a ak zareaguje dobre, je OK pre teba, ak nie - nic si nestratila, akurat si ju otestovala :D a najdes si ineho psychologa.

Je tazke nechat padnut masku, obzvlast pri veciach velmi chulostivych a veci suvisiace s PPP su strasne chulostive. Vsetky.

Ewca

Felia, ja ti nechcem moc radit.kedze sama som este neni " na druhej strane" ale je super, ze sa chces vyliecit a snazis
sa.To je hlavne.ze mas snahu! Len tak dalej.ako pisala Maoam- ignoruj tych, co rypu a podkopavaju ti nohy.nevsinaj si to.chod si za svojim cielom.hlavu hore, neobzeraj sa, co bolo.ale chod vpred! Bez! Bez za vyliecenim, za stastim.Zdover sa psychologovi.ak neveris tej, ku ktorej chodis, zmen ju.najdi inu.
Len sa nedaj nikym a nicim odradit.
KDE JE VOLA, TAM JE CESTA! DRZ SA!