Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

cry2

A druhá tvár: ak by si skončila na tom uzavretom: ak by sa stalo, že "neposlúchaš", alebo ak by si sa nejakej tej sestričke v slabej chvíľke zdôverila, že ťa trápi dosť depresia a pod., tak je tam potom to úžasné uzavreté oddelenie, kde už teda platenú izbu nemáš, ale máš tam bonus: izby s klietkami:) A namiesto rádia tam počuješ krik psycho pacientiek, ktoré chudinky fakt niekedy nevedia, ktorá bije.. ale ak robia veľký hluk, tak zasa je tam ten super personál, že pani sestičky im pichnú injekciu na ukludnenie... A tam teda na izbách byť nemôžeš, musíš byť na chladnej chodbe od rána do večera... všetko jedlo sa tam je len lyžicou... žiadne osobné veci, len zubnú kefku a toaleťák, ale aj na to si musíš dávať pozor, lebo sa tam kradne.. a ešte by som zabudla: keď sa ideš sprchovať, je tam super "publikum".. totiž: ty si nahá a všetky ostatné pacientky v sprche čakajú, kedy sa osprchuješ, niektoré sú už vyzlečené donaha... a teda aj na teba pozerajú, ako si dávaš na seba mydlo.. je to strašne fajn pocit...

Ewca

Cry dakujem.Este som sa nerozhodla.Ja som tazky kaliber, tvrdohlava.Ak nemam na sto percent ist do liecby s tym, ze sa chcem naozaj!!! vyliecit, ani tam nejdem.Zatial som skor " nutena od inych" dat sa liecit.Lebo vaha stoji, blbosti vystrajam uz vyse 2 rokov stale rovnako a tak.Uz mi to pride skor chronicke.Ked som sa doteraz nedokazala dokopat k hospitalizacii, tak neviem, neviem...Ale podla teba tam maju super nabytok a izby, snad to doda liecbe pizitivne hodnotenie od klientov , uz ked samotna liecba nic moc.Ale ako vravis, ak tam pojdem 1.krat, bude to dobre.Uvidim, ci sa " zlomi" moja tvrdosijnost a pojdem...

cry2

Ewca, ale ak si tam nikdy nebola, za skúšku nič nedáš!!! Ono to fakt nie je až také zlé ako tu píšem, ja som to skôr myslela, keď sa jedná o opakované hospitalizácie... ale teda je tiež pravda, že ak tam príde dievča, žena s PPP a nespolupracuje, tak ti rovno na vizite povedia po určitej dobe, že to nemá cenu a máš ísť domov.. ale je tam super, že si môžem "platiť" izbu- kde máš válendu- nespíš na tej nemocničnej posteli, v izbe máš super skrine, plávajúce podlahy, dokonca poličku nad postelou.. akože toto je tam fakt super. Vtedy sa platilo za izbu na deň 50 korún, ale stálo to za to. Tá izba je po 2 a fakt je to potom ako "izba doma", človek sa tam lepšie cíti. Ja som tie peniaze nikdy neolutovala. Ešte tam je aj pekný stôl, stolná lampa, pekné stoličky dve, čo na iných izbách nie je. Jedna takáto izba je urobená pre mužov, jedna pre ženy..

cry2

Ewca, no ja keď si spomeniem na telefonáty jednej mojej kamošky ako sa dožadovala na príjem pri bulimií a stále jej do telefonu hovorili, že je plný stav... ako PPPčkárky sme tam boli len 4, môže ich byť 10. Stále som nechápala aký plný stav? Potom sme ostali 3 a stále "plný stav"... Ale teda je pravda, že cez leto je tam ťažšie sa dostať... veľa študentov má prázdniny....

cry2

Ewca, tiež idem pravdepodobne na hospitalizáciu, ale Pezinok to nebude... To je to posledné miesto, kam by som išla... Ani keby som mala zomierať.. radšej zdochnúť doma... Ale kurnik, v Pezinku sú všetci tak strašne milí a ochotní, len ja to nevidím a necením si toho:) Jááj.... Ešteže mi to môže všetko potvrdiť Gabka W., ktorá tam za mnou chodila.. a ktorá vie, že sme sa mesiac dožadovali terapie s jednou kočkou a terapie samozrejme nikde...

cry2

Oui, a ty si mi náhodovou nehovorila, že keď si naposledy odchádzala predčasne z Pezinka, že si mala chuť plesknúť primárke za to ako sa k tebe chovala? Áno, je iné, keď tam príde pacientka, ktorá tam ide prvý krát. Hovorí sa, že čím kratšie PPP trvá, tým je liečba úspešnejšia... Áno, sú ľudia, ktorým to tam pomohlo- len teda ja nepoznám ani jednu PPPčkárku, ale ak taká je, tak to je len super... Ak tam ale príde niekto opakovane, tak sa tam k nemu aj tak správajú.. ale nikto si tam neuvedomuje, že aj pre toho pacienta, ktorým tam ide opakovane to nie je jednoduché! Že napriek tomu, že je tam opakovane by mu bodla tá istá pomoc ako tým, ktorí sú tam po prvý raz. V Prahe oceňujú, ak tam pacientky prídu opakovane, lebo hovoria, že nikdy sa nevie, kedy práve tá oná hospitalizácia pomôže! V Pezinku to tak neberú... Tam ti hneď pri príjme povedia do xichtu:" Už ste tu zase?". Aké milé a na úvod veľmi povzbudzujúce slová... to je fakt...

Ewca

Cry ty hovado :-D sa inak smejem...Fakt dobre napisane.Ja tam mam zas " skusit zavolat a vyskusat" podla mojej psychologicky.Bojim sa toho...

cry2

A áno, aj Saška tam nedávno bola... a jasné, že pani primárka bola zasa tak strašne ochotná, že ju už ani nenechala na Áčku pri dievčatách s PPP, ale dala ju na Béčko, aby náhodou "nerobila zle svojim PPP správaním iným".. a áno, ako čerešničku jej pomohla tak, že ju dala na uzavreté medzi bláznov... a Saške pomohol z uzavretého kamarát...

cry2

Pezinok je super, je tam najlepšia primárka na Slovensku:) Vždy pozorne počúva na komunitách, neprehadzuje si ofinu, nehovorí hm, hm, hm, nedeptá pacientov, a keď si s niektorými nevie rady, tak ich šupne na uzavreté, ale to preto, lebo ich má rada, nie preto, že by chcela mať od nich pokoj:) A keď už si tam pacientka príde opakovane, tak pani primárka je tak strašne milá, že už dotyčnú pacientku ani nezaradí do stravovacieho režimu, za mesiac nedá ani jednu jedinú terapiu.. a personál je tiež úžasný.. keď tam človek príde opakovane, neprevracajú očami, nehovoria vám do xichtu, že Bože, zasa ste tu? Pezinok je naj klinika:-)