Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Oui

mila maoam, ja by som si tu este poteoretizovala a pofilozofovala, robim to rada a vela a prave preto padam z netu, produkovat a studovat, lebo len z teoretizovania o tom, co je zle, sa nic k lepsiemu nezmeni ;) ty si dost rozumna baba, cize to dobre vies, cize tiez sup prec z fora makat. ale mas odo mna pochvalu, co ta uz dlhsie citam, tak ty si jedna z tych mala osob, co vedia aj cez internet dat hodnotnu radu a podporu a nie len neuveritelne zvasty

Maoam

A ak maju psych. dg., tak casto sa dockas pomstychtivych reakcii ci vyslovene intriganskej pomsty s odstupom casu, vratia ti to, pri najblizsej moznej prilezitosti atd., uz ani neratam fakty ako staznosti, bonzovanie, ohovaranie atd.

Maoam

Oui, o tom by som ti osobe mohla rozpravat cele tirady...
A nielen u chorych pacientov, ale u ludi ako takych. Schopnost priznat si 'vlastny podiel' na veci dokaze mizive percento ludi na tejto planete.
Pretoze to vyzaduje zrelost, vyspelost a zodpovednost ducha.
Je ovela lahsie vsetko zvalit na 'okolie' atd., samozrejme, ze vela PPP-pacientiek vychadza z uplne dysfunkcnych rodin, ci zazili velmi nepekne veci a tym padom sa na vzniku ich ochorenia spolupodielali aj ini ludia, ale...je tam aj ten pristup k liecbe z ich strany ci ich povahove vlastnosti atd., presne ako pises.

Ale skus to niekomu povedat, priamo, ze si je svojim sposobom sam na vine, ze sa nepohol vpred, niektori reaguju vyslovene agresivne, zazila som to x-krat. Jasne, pretoze trafis do terca...

Maoam

Oui, takisto, rok co rok chrlia VS tisicky studentov psychologie, ale mate strane malo skutocne DOBRYCH terapeutov, cize je problem aj v skolskom systeme, chcelo by to zaviest povinne prakticke semestre na klinikach uz pocas studia atd.....zvlast ak sa studenti rozhodnu pre klinicku psychologiu.
Je to komplikovane, mne je to jasne.

Oui

Maoam "a apropo", pokial si to dobre precits, tak ja praveze vobec neberiem nieco osobne a nemam pocit, ze mi to niekto ukazuje nieco, na co som citliva. mna praveze serie to, ze milion pacientov vo vsetkom vie len pindat na lekarov, na personal, na pristup a bla bla bla a vobec nevidi svoju ucast na probleme. ci uz je to na gynci, na interne, alebo na psychiatrii. kazda minca ma dve strany, nehovorim, ze pristup u druhej strany je uzasny. clovek proste nesmie byt utlocitny a vztahovacny a brat si veci prilis osobne. a to uz sa vlastne aj dostavam zasa k jednej z hlavnych crt pacientiek s ppp ..

Maoam

Oui, ale vies co je na tom celom jeden z tych slabych bodov?
1. Ze sa baby, ktorym to pomohlo, NEOZVU a nepodaju report, cize myslia vylucne opät len na seba (a na to ze im je dobre) a nedaju spätnu väzbu.
2. Ze je Pezinok mozno jedinou schopnou klinikou na SVK, co je vzhladom na pocet chorych na PPP maximalne nepostacujuce, to je uz ale vec ministerstva zdravotnictva, cize by to chcelo dalsiu kliniku, rovnako dobru akou je Pezinok, pretoze chorych na PPP je v reale daleko viac, ako sa pise.

Oui

Maoam, nevztahujem to na seba, len davam v reakcii aj svoj vlastny priklad. svojim prispevkom na teba neutocim a neadresujem ho priame tebe, aj ked som primarne reagovala na tvoj prispevok.

presne viem, co si tym myslela, ja by som si tiez dokazala predstavit terapiu uplne inym sposobom.

vsetko o com pisem je to, ze sa mi nepaci kritika hospitalizacii ako takych. respektive, len kritika, bez objektivity. netvrdim, ze to primarne ty robis, ale na tomto fore odznieva na margo vsetkej odbornej pomoci obycajne len kritika.
ja pisem o Pezinku preto, lebo pokial mam aktualne info, je to jedine oddelenie, kde sa venuju pacientkam s ppp trochu komplexnejsie a vacsina nazorov, ktore tu pocas celej historie fora zaznela, bola vo vacsom percente prave na nich, respektive na BA, ktora uz tusim teraz pacosky s ppp neberie.

Maoam

apropo, problem nedostatocnosti personalu je VSADE, aj na ostatnych oddeleniach,ako je interne, urologia, gynekologia atd.....

na pacientov je proste malo casu, ovela menej, ako ho bolo kedysi, kedze sa maximalne zredukoval personal a pribudlo chorych ludi a najmä chronicky chorych...

ja vam tu nechcem zle, ked obcas upozornim na nejaky fakt, nemate ziadny dovod to brat 'osobne', ci to na seba vztahovat, ja som si akurat vedoma toho, co 'chyba', coho je MALO, co by pomohlo, len nie su ludia, nie su prachy, cojaviem...zato sa pchaju miliardy do ludi, ktori si za svoje ochorenia napr. moze 'sami', ano, a osobne to vnimam ako max. nespravodlive hold take je zdravotnictvo

ulohou zdravotakov a lekarov aj terapeutov je pomahat

keby ste vedeli skutocne cifry vrazane do ludi, ktori vobec nie su nevinne vo svojich ochoreniach, odpadli by ste

Maoam

Mila Oui, vidim, ze si to vzala maximalne osobne a vztiahla si to komplet na seba.

Nevidim nikde mnou spomenutu vetu, ze by zariadenie v Pezinku bolo nekvalitne, ci nepomohlo mnohym dievcatam.

Osobne som sa zamerala na tie, u ktorych to uspech nemalo a nacrtla sposob, ze by mozno bolo na to treba ist na to z ineho konca...nic viac, nic menej.

Osobne mi je viac nez vedoma skutocnost, ze na SVK trpite chronickych nedostatkom velmi dobrych psychoterapeutov.

Ber to tak, ze netaram do vetra a necucam si infosky z prsta. Vdaka.

Oui

mila Maoam, ja budem nesuhlasit. ty tu vidis baby, ktorym liecenie nepomohlo. tie, ktorym pomohlo nemaju potrebu chodit si vypisovat na nejake fora. v pezinku robia toho velmi vela, netvrdim, ze maju dokonaly pristup a ze dokazu pomoct kazdemu, ale vela babam pobyt u nich skutocne moze pomoct. oni tam nie su iba koli pacientom s ppp, maju aj ine veci na starosti, ako stale kontrolovat, ci im dospele zeny, ktore sa stale spravaju ako deti, nahodou neklam za zadkom. mozno nemaju vsetky udaje v pocitaci, ale neboj sa, v chorobopise je zaznamenane vsetko a ten ma k dispozicii ako aj terapeut, tak aj lekar atd atd.

nehovorim, ze je to najlepsie zariadenie na slovenku, ja sama som sa rozgrcala do 3 dni, ako som odtial vyliezla, ale neberiem to ako ich chybu, pretoze osobne viem o slecnach, ktore odtial odisli a su v pohode. ja som tam bola v nespravnom case, v tej dobe by mi tazko nieco pomohlo, kedze som sa odtial vratila do presne tej iste sracky, z ktorej som grcat zacala. a na druhu stranu, sama dobre viem, aky som ja tvrdy oriesok, nie koli ppp, ale koli mojej vlastnej vzdorovitej povahe a tvrdohlavosti, tam je sanca na uspech liecenia len velmi mala, pokial to taka osoba neprijme za svoje. a to nie je primarne ich chyba, ze nemaju moznost zapasit s kazdou jednou. iste, tiez si myslim, ze aj take pripady, ako napr. cry, ktora uz bola na x lieeniach, maju sancu, len oni by potrebovali obzvlast citlivy pristup, aby nadobudli doveru v to, co robia a v ludi, ktori im pomahaju. na to zial u nas nie je personalne, casove a financne zabezpecenie, ale do riti, uvedomte si, ze to su ludia, ktorym sa tam denne premelie 30 pacientov, ktori vobec nie su lahky na zvladnutie a spracovanie. ja mam tiez aj blbe zazitky z liecenia, na druhu stranu, kazdy jeden clovek sa stretne v zivote s neprijemnymi situaciami a nemoze sa posrat, rozplakat, zlozit sa pred nimi a cakat od ostatnych, ze sa k nemu budu spravat v rukavickach. houby, tak zivot nefunguje a hladat chyby stale len v systeme, v inych ludoch, vo vsetkom inom, len nie v svojom pristupe, to je najlahsie.

pre mna osobne napr. to liecenie bolo skvelou skusenostou. aj ked nebolo uspesne na 100%, ale to, akym sposobom mi drbalo pred nim, to uz bolo na hranici, mozno ma to nevytrhlo z bulimie, ale dalo priestor usporiadat si mnohe veci, vdaka comu som odtial sla ako o trochu vyrovnanejsi clovek a to ma drzi doteraz. a tie male kroky su rovnako dolezite, ako tie velke. preto sa mi nepaci vecna kritika hospitalizacii, ktora sa tu rada objavuje, pretoze zbytocne moze odradit baby, ktorym by to pomohlo, mozno nie su az tak "drbnute" (to nie v zlom, to je objektivna realita, ze su lahsie a tazsie povahy, u zdravych, alebo chorych :)) a pomozu im tam pomerne lahko, bez vacsich vzdorov. takto tu najdu akurat pocit beznadaje z toho, ze ved liecenie nepomoze nic. ale to je tak vzdy. spokojny clovek obycajne ide domov a zije si svoj zivot, nespokojny narobi cirkus a roznasa info o tom, ze je nespokojny. to tak nie je len s liecenim, ale v akomkolvek styku, kde je cloveku ponukana nejaka sluzba. treba trochu selektovat info, na ktore clovek narazi,ci uz pozitivne, alebo negativne, pokial chce objektivny nahlad. howgh