Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Maoam

klimta - je to komplexne, to mas pravdu, casto nadväznost viacerych veci, ale existuje cosi ako hlavny dovod/pricina, u kazdeho, kto PPP prepadne, teda myslim nieco 'klucove'

klimta.

Maomam- myslela som to tak,že to vo všeobecnosti..že to ani nik robiť nebude
máš pravdu..je to krok vplred..

hmm..povedať pravdu,prečo má PPP..dosť ťažké..
antiana- vieš vôbec dôvod?
pretože svoj presný neviem ani ja
vo všeobecnosti sa dá za tým niečo nájsť,..ale je to zvyčajne trvalý prechod,kde podnety na seba naväzujú..nie?

Maoam

klimta - nemyslim, ze ju tu niekto odsudzuje, zvlast po tom, co priznala ako to skutocne je, je to krok vpred, priznat nieco take, no ale najprv by nam Antiana musela povedat pravdu o tom, ake ma problemy a preco ma PPP, rsp. nieco o svojej rodine, alebo o tom, co sa jej stalo, aby sa jej dalo pomoct

bez informacii nikto nic nezmoze

klimta.

Maomam- veľmi pekne napísané

antiana drž sa..nemusíš si nič vymýšlať,ohurovať nás atď...vieš..všetky sme vedeli,že klameš..bohužiaľ..ale nie sme tu na to,aby sme sa odcudzovali..práve naopak..
ak by ti to pomohlo,môžme sa stretnúť a porozprávať sa alebo..je niečo čím by sme ti vedeli/mohli pomôcť?

Maoam

Mrska - inak generacia nasich rodicov nie je rezistentna voci emociam, oni boli vychovavani velmi chladne a tvrdo (väcsinou) cest vynimkam

len potrebuju vela casu, dakedy aj par rokov, ale ver tomu, ze mnohi z nich sa dokazu 'naucit' aspon trocha prejavovat emocie voci svojim detom, ked tieto su vytrvale a nepopustia

casto az ich deti mozu ich samotnych naucit prejavovat lasku, tak to je

Maoam

Mrska, doverne poznam :-/. Napriek tomu, deti vzdy miluju svojich rodicov. A strasne tuzia po laske, uznani, opore a esencialne ju aj potrebuju, su velmi zranitelne.
Mne je vzdy smutno, ked vidim funkcnu rodinu, kde vsetci stoja pri sebe, kde sa maju radi (je mi jasne, ze problemy a konflikty su aj tam, ale....vies co mam na mysli).

Antiana - aky mas vztah s mamou? vies, kedze podla opisu to vyzera tak, ze sa mama kvoli tebe velmi trapi, mozno by nebolo zle sa s nou porozpravat, medzi 4 ocami, niekedy treba prekrocit vlastny tien, ak sa aj odohralo medzi vami daco velmi zle, alebo v rodine, povedz jej, ze potrebujes pomoc a ze vidis, ze sa pre teba velmi trapi a ze ta to mrzi a ze ju lubis

urcite bude plakat (mozno nie pred tebou, ale ked bude sama), kazdopadne by sa mohlo nieco zlomit - dobrym smerom pre vas obe

mrska

ahojte...maoam máš pravdu..hlavne o tej kritike to je...aj nás ako deti len kritizovali a prikazovali,neukázali nám že o nás stoja,a hlavne pri všetkom sú pri nás...ale kedže otec bol alkoholik a mama bola stále niekde v práci alebo ukrytá pred ním tak ani nemal kto...ale odpustila som im to...a ked prestal otec piť tak som ich lúbila ako som najviac vedela...len som im to nikd nepovedala,tak ako to povedia deti mne že ma majú radi a to je na tom to krásne a pre ne som vlastne chcela skoncovať s PPP...aj ked viem že to ešte nie je koniec...antiana držíme ti všetky palce,len nehazarduj zo zdravím...
skús poprosiť mamu o pomoc...
majte pekný deň...

Maoam

Mrska - mas e-mail ohladne tvojej dcery, kukni.

Co sa Antiany tyka, dala to von, priznala to a ide sa dalej. Osobne jej to nemam za zle, cenim si, ze sa priznala. Otazne ostava, ako so svojou situaciou sama dalej nalozi.
Bez odbornej pomoci to nepojde, ale dokym nebude mat silnu vnutornu osobnu motivaciu zmenit svoj zivot, tak sa nic nezmeni. Jedno je rodina, druhe je osobne JA. Ono PPP je casto iba zastresenim potlacenych neprijemnych emocnych zazitkov ci pocitov, alebo nahradzanie niecoho, co jej chyba (a je to nematerialneho razu). Od lasky, cez pozornost, skrz uspech, uznanie atd.

Samozrejme, PPP ako kompenzacia obrovskych sklamani, neuspechov a bolesti je typicka tiez :-/, zvlast ak je rodina velmi kritickeho razu.

mrska

ahojte..
Oui tak budem sa musiet poobzerat po nejakej rehabke...
antiana...no povedala si pravdu aj ja som myslela na to ked si to tu písala ako ti pomohol ten Pezinok že nie je všetko OK,a čudovala som sa že si zrazu ok,lebo to poznám ne sebe,aj ja som chcela pribrať ale ma to aj serie kolko mám,ale som to tu aj písala že mám recidívu...ono to tak ľahko nejde...ja momentálne riešim dcéru...má vysoké hodnoty pankreatických enzýmov a strašne vysokú sedimentáciu,má to už od mala ale teraz sa jej to zhoršilo stále ju bolieva brucho a má hnačky...aj ja plačem,lebo sa bojím a preto viem ako je tvojej mame...skús v esbe niečo zlomiť a nehladiet na seba alebo že oni nezmožu nič...urob to pre niekoho aby si im dokázala že myslíš aj na nich nie len na seba,aj ja som to urobila pre záchranu rodiny a stojí to za to...nie je to ľahké ale zamysli sa nad sebou...nikto tu nie sme večne takže nemáme čas na naťahovanie sa zo životom,urob to teraz,lebo už nemusíš mať šancu dokázať mame že ti na nej záleží,a chceš zmeniť seba...držím ti moc palce...
takže tak dievčatá mám trápenie z dcérou,prednostne nám dali na 20.6. termín na endoskopiu,lebo mala ostať v nemocnici ale nechcela...tak uvidíme...jedlo momentálne neriešim...v nedelu mám 38.rokov tak to bude naprd...ale som rada že dcéra sa usmieva...zatiaľ je to pre mna najdôležitejšia vec na svete...majte sa krásne a píšte...pekný deň...

Maoam

Antiana - tym, ze si napisala pravdu, si o tebe nemyslim nic zle. Mne sa to nezdalo, poviem ti uprimne, fakty nesedeli. Nevadi. Priznala si to a to je krok vpred. MOzno budes casom klamat menej a menej a tym padom celit pravde viac a viac a to je cesta vpred.