Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

Ewca

Ahojte.som rada,ze tema funguje stale.Iriska, nie nenapise tu taka, taka baba neexistuje.ani taky psycholog, ktoey by nas zbavil navzdy tych myslienok.naozaj je to v nas az do smrti.podla mna.ak sa aj zbavite PPP, pomocou liekov, terapie atd. Tak tie myslienky o vahe, priberani, kaloriach...tu budu stale.s tym sa musime naucit zit.stale tu bude "visiet Damoklov mec" nad nami a moze nas to aj po rokoch vrhnut spat do PPP.my sa musime snazit nedovolit to.aby sme do toho padli opat...teda vy sa musite snazit nedovolit to.

irise

klimta, ahoj..
no hej, vyhybat sa zrkadlu nieje riesenie, ale je lepsie ako sa potom cely den byt znechutena ze som videla tucne stehna.. lebo ja viem ze obraz ktory vidime v zrkadle klame,my sami seba nevidime objektivne (to sme sa dnes zhodli aj s Malickou.. ze mame proste zmenene vnimanie vlastnych tiel) .. a este ze to vyhybanie sa zrkadlu je len v tej miere,ze sa nebudem kukat z boku ci mi narastlo brucho,nebudem si kontrolovat stehna,atd.... - lebo to tiez rozhodnie nieje NORMALNE...teda nie tak sa vyhybam zrkadlu ze by som sa nenamake-upovala lebo proste ignorujem zrkadlo :D

no ale tiez chcem vygumovat vsetky mozne myslienky o kaloriach a stravovani z hlavy ,tak isto aj strach s priberania a jedenia.. no ale to nejde len tak... a ja si myslim ze to nikdy nebude uuz take ako bez PPP... ja som 1 rok chodila intenzivne na psychoterapiu, pomohlo, potom 2 roky menej intenzivne, udrzovalo ma to,ale potom mi to uz nic nedavalo,lebo psychologicka citila ze uz som v relativnej pohode, a pootom sa namna vybodla.. dalsia vec,ze ajtak som tie myslienky MALA,len som ich zacala kontrolovat a vymyslat si ospravedlnenia sama pred sebou, typu: jeden kolac este nikoho nezabil.. alebo:z jedneho prejedenia nikto nepribral este viac ako pol kila..taketo si potom hovorim ked prichadzaju myslienky zle..

no neviem, nech sa tu ukaze nejaka baba ktora mala PPP a teraz je uplne bez pokazenych myslienok..

klimta.

ahoj antiana :)..gratulujem k pokroku..k úžasnému pokroku :))
napísala by si prosím,čo ti d.hygienička povedala? a ako prebiehala "návšteva"?..tiež sa tam chystám..
(kuracia polievka s rožkom a horčicou je "hnujky fujky" kombinácia hahah :D..ale čokolvek ti chutí ;))

nadviažem na konverzáciu Maomam-irise..
hrozne ma štve fakt,ktorý ste spomenuli- že aj po dlhých rokoch od skončenia problému sa to vyvolaním nejakého aj malého podnetu môže vrátiť..
vieš irise..vyhýbať sa zrkadlu tiež nie je riešenie (a to ťa nekonfrontujem..tiež to robím)..ale už nechcem..fakt chcem vyhodiť..vygumovať..všetky myšlienky o postave, kilách,kalóriách z hlavy,pretože ma zbytočne brzdia..lenže stále to tam niekde je..pritom viem,že je to všetko úplne nepodstatné, a nikoho okrem mňa to nezaujíma..
takisto sa pozrieť do zrkadla a nevidieť len tú časť,ktorá je chybná..
inak by sa tu objavil niekto,kto si týmto prešiel a pomohol mu psychóg..mohol by napísať..

antiana

ahojte, dnes som bola na dentálnej hygiene, čo je pre mňa o dôvod viac prečo už nezačínať s vracaním, aby sa tie zubky este viacej neničili....práve si varím kuraciu polievku, zjem aj to mäsko čo je v nej aj s rožkom a horčicou, ja to tak jedávam, tak to ľúbim....už aby to bolo hotové...teraz po prepustení chodím po lekároch, bola som u obvodnej aj u psychiatričky, ešte mám neurologičku kvôli epilepsii, endokrinologičku a denzitometriu...

Maoam

Irise - podla toho, ako ta odtialto poznam odhadujem, ze TY konkretne na to skutocne mas vsetky predpoklady zvladnut to az do konca.
Drzim päste a priebezne daj vediet, ako sa ti dari :-).

irise

Maoam, ja nepodcenujem psychologcku stranku, ja presne viem preco tu PPP mam, ale tie myslienky menejcennosti sa minaju a pocit nedostatku lasky sa uz nahradila laskou... to co studujem, ma celkom bavi, teraz praxujem,co ma velmi bavi,takze s tymto nebude problem.. dufam,velmi dufam ze takto sa bude postupne zvacsovat podiel pozitivnych a zmensovat podiel negativnych myslienok.. Musi sa to dat, nebudem jedina ktorej sa to podarilo.. no obcas je to stale tazke, ale aj s tymi tazkymi obdobiami sa viem v celku dobre sa vysporiadat uz :) mam sice od prirody taku pesimistickejsiu povahu,o to je to tazsie trochu...

tak uz mmi len drzat palce...:) a ano, zdravie je vsetko.. toto je najvacia pravda, a mali by si ju pamatat aj ostatne baby... kym mozu, nech prestanu s touto hroznou zavislostou..

Maoam

Irise - no ak si este zdrava, tak to je to najcennejsie, co v zivote mozes mat. Kto ma zdravie, ma vsetko. Pretoze to ostatne, to vsetko sa da dosiahnut, vybojovat. Ale ak raz prides o zdravie, vsetko ostatne uplne strati vyznam a si maximalne obmedzena po vsetkych strankach.
A to je ten najhlavnejsi a najdolezitejsi fakt a dovod, preco sa LIECIT z PPP cim skor, tym lepsie.
Cim menej skod v tele napachala, tym lepsie a mlade telo sa este dokaze dobre zregenerovat.
No a je velmi zle podcenovat psychologicku stranku a pozadie problemu, takze vzdy je dobre mat aj odbornu pomoc v tejto forme, ta je tu na to, odhalit priciny a odstranit ich - rsp. sa s nimi vyrovnat a posilnit jedinca v boji.

Ja ti fakt velmi silno drzim palce. Ty to das - ked budes fakt chciet.
Okrem partnera je dolezite mat aj pracu, ktora ta naplna a ak ta to, co studujes, bude naplnat, bude to o dovod viac s PPP prastit definitivne.

Ide o naplnenie vnutra, nahradenie negativnych myslienok a pocitov tymi pozitivnymi, dat svojmu zivotu 'inu' napln.

Kazdopadne sa jedna o velmi vazne psych. ochorenie a zavislost, takze tak k tomu treba aj pristupovat.

Budem rada, ked budes priebezne pisat, ako sa ti dari. Zaklad je asi 'pochopenie a poznanie' a potom vola menit veci vo vlastnom zivote.

irise

Maoam, ano, je to presne tak ako pises.. clovek po vylieceni sa po hociakej dobe dostane velmi lahko tam kde bol ked dostava nejake nepriaznive podnety. Preto sa mohlo stat ze od 14 som bola vyliecena anorekticka, a v 18-19 sa mi opat prejavila PPP... a odvtedy sa snazim bez odbornej pomoci to zvladat, a posledny polrok dost uspesne,vdaka priatelovi, ktory ma naucil velmi vela veci.. a vdaka vam tu :) a vdaka tomu,ze som z nejakeho dovodu vedela uvedomit podstatu zivota.. a dnes rano ma napadlo, vlastne velakrat ma napadne ze ja uz nechcem riesit jedlo a postavu, vazne ak by sa dalo, ja by som prijala nejaku plnsiu postavu bez chorych myslienok, namiesto tejto stihlej s chorymi myslenkamil... je to tak. A je to podla mna zas o krok blizsie k zdraviu... proste ze tie myslienky mozem pustit,ze nikto ma nebude sudit ked priberem, alebo ak ano,tak ma to nebude zaujimat... je to vazne dlhy a tazky boj.. a tie myslienky sa uplne nedaju odstranit,len a len ignorovat. Ja si myslim ze mi to raz pojde, a som rada ze mam to,co mam, a ze aj po dlhych rokoch tejto nenormalnej (ne)vyzivy fungujem celkom normalne... Ja neviem co este by som mohla spravit aby mi to slo rychlejsie..

ibakatka, citaj,aj prispievaj kebyze sa ti zachce,kazde jedno slovo je na nieco dobre:)

Maoam

Irise - kedze ide o zavislost, aj pri uspesnom vylieceni sa to vlastne da porovnat s 'cistym' alkoholikom ci narkomanom, ktory si dozivotne bude davat pozor a nebude dane latky prijimat, ale vzdy tam bude to pokusenie, vzdy tam budu obcas tie myslienky...
co poznam skutocne vyliecenych pacientov, ti komplet zmenili svoje zivoty a maju uplnu zivotnu napln, cize si vlastne vytvorili novy zivot, za minulostou urobili hrubu ciaru a zacali nanovo a inak a je pravda, ze z PPP sa vela bab dostava skrz velmi laskaveho, starostliveho a dobreho partnera, to je dolezita sucast, aby nedochadzalo k recidivam, ale je to beh na dlhe trate, tazke, tazke a staci krizova situacia, aj po rokoch - a moze sa to znova odstartovat opät, ale jasne, ze zavisi velmi od zivotnych podmienok, od sprievodnych dalsich ochoreni (najmä psychickych a psychiatrickych dg.), dlzky ochorenia, typu osobnosti, okolia atd atd atd......

ale ty si velmi inteligentna a rozumna baba, zdas sa byt silnou osobnostou, takze u teba vidim tie sance na vyliecenie velmi realne

Mrska - mas mail a drziiiiiiiim silno päste aj nadalej :-)