Neobvykle povolanie

Príspevok v téme: Neobvykle povolanie
nokia c5

ahojte, moc si od tejto temy neslubujem, ale prosim vas mam taky problem ze som v tretom rocniku strednej skoly a mam sa onedlho rozhodnut na aku skolu pojdem, dost sa toho obavam inak, ale rozmyslal som nad zubnym technikom, len o tomto odbore moc neviem, ale asi by to bola pre mna najlepsia volba. napadla ma aj taka vec, napadne to asi kazdemu, robit nejake nezvycajne povolanie, ktore toho cloveka aj bavi. skuste sem dat nejake navrhy. napriklad filmovy kritik a pod. napriklad mna od detstva zaujima historia parnika titanic, viem asi smiesne, ale neviete o nejakej komunite na slovensku ktora sa touto lodou zaobera, na internete som nic nenasiel, ak by ste nieco nasli tak mi dajte na nich kontakt velmi vas prosim. viem , ze tato tema je dost nezvycajna ale prosim vas napiste sem. Moc dakujem.

J111

Povolanie nemusi byt nutne tvoje hoby, povolanie ta ma uzivit. Ak budes robit to, co ludom treba, tak sa budes mat jak prasa v zite.

nokia c5

dakujem vam za nazory, ten zubny technik sa mi dost pozdava, ale keby som mal zas sedet cely zivot na riti a robit zuby... ale zase ten plat by ma motivoval.

RNG

Nuz dnes sa servijuje casto loz, ze povolanie musi byt zaujimave a vytazit a uspokojit cloveka. Nuz ja som tomu tiez veril, vybral som si elektrotechniku a fyziku a po rokoch som skoncil v tom, co som najviac nenavidel, tj v mechanickom inzinierstve/strojarina a manualnej praci na 90%. Ale nemozem povedat, ze by som bol extra nespokojny, lebo som uspesny aj v tom poli a uspech donasa peniaze a spokojnost .
Jedine, co radim kazdemu je dat sa dobre ohodnotit, na co mas talent a na co nie a vyhnut sa takym povolaniam, kde nemas sancu byt uspesny aj napriek tvrdej praci.

jamaican

Ked budes robiť čo ťa bavi ale nebudeš mať na stravu a byvanie to tiez nie je nic moc :) radšej dobre zarobiť a ist sa odreagovať na nejake ostrovy

sweater*

ja by som skor volil povolanie presne opacne ako ajajaja, a teda to ktore ta bude hlavne bavit, ono je to pekne mat slusnu mzdu, ale ked budes kazdy den travit dlhe hodiny v praci ktoru budes nenavidiet a len pomyslenie na nu ti pokazi naladu aj miliony su slaba utecha...

Jefitto

Pozri sa, mňa baví fyzika a chcem byť stredoškolský učitel fyziky a chemie... tiež na mňa všetci zazeraju ako na blbca, lebo z 200 ľudi čo poznám fyzika baví okrem mňa ešte asi jedneho, nanajvyš dvoch. Veď posúď sám, z celého ročníka 750 študentov je 5 študentov vrátane mňa, čo študujú fyziku.

Najlepší job je tester videohier. To prídeš ráno do roboty, celý deň mastíš betaverziu nejakej novej hry (napríklad diablo IV) a keď sa niečo dohuka, zamrzne, zasekne, alebo proste objaviš nejaký bug, tak to oznámiš vývojarom. Za mesiac zarobiš vyše 3000 evri... škoda, že tam vyberajú podľa neviemakého rebríčka...

Ďalší dobrý job má na slovensku jedna cestovka, neviem ktorá. Proste tvoja robota spočíva v tom, že ideš na dovolenku, opaluješ sa, slniš sa, behaš po mori a po dovolenke napíšeš na stránku 2stranový blog, že ako bolo. A opäť dostaneš 2000 evra + dovolenkuješ zadarmo po celom svete a po celý rok. Škoda, že na takúto prácu vyberú podľa neviemčoho jedneho z miliona...

ajajaja

zvolit si povolanie, kt.ta hlavne uzivi je dolezite...historia titanicu moze byt tvojim konickom :) ja som pred par rokmi riesila dilemu tiez, mna velmi lakalo robit delegatku v skandinavskych krajinach...len som si na to netrufla ,nevedela som ,aky je o to zaujem , ci je to stabilne a tak som sa rozhodla inak...hoci nie uplne podla zaujmu. zubnych technikov bude treba, takze kludne chod do toho.