Ako prekonat strach zo soferovania?

Príspevok v téme: Ako prekonat strach zo soferovania?
denyssa

Mam vodicak 1,5 roka, robila som si ho, ked som mala 30 rokov. Mam pocit, ze to bolo dost neskoro a mala som si ho asi urobit, ked som bola mladsia :). Mam pocit, ze mam zo soferovania ovela vacsi strach a respekt, ako ked by som sa bola ucila soferovat v 20tke.
Ked som ho dostala, napadol sneh a cez zimu som sa bala soferovat. Na jar som trochu skusala na otcovom aute, brat jazdil so mnou a ucil ma. Ked som vsak isla 1x sama, podarilo sa mi tuknut na parkovisku cudzie auto. Mala som z toho pekne nervy. Ked som na to trochu zabudla, zase som skusala soferovat a naucila som sa jednu trasu, ktoru som celkom zvladla, ale keby ze mam ist neznamou trasou, tak to nezvladnem. Teraz som zacala byvat s priaelom a aj on chcel, aby som si skusala jazdit na jeho aute. On ma vsak stare, viac ako 10 rocne auto, kde uz vela veci nefunguje tak ako ma (zasekava sa prevodovka napriklad)a to mam este vacsi stres z toho ako na novom aute. Otec ma pomerne nove auto, takze to bolo vsetko ako na aute z autoskoly. Priatel je trpezlivy a pomaha mi, uci ma, ale vzdy ked soferujem a stane sa mi nejaky maly kiks, tak hned mam z toho stres a uz dalej sa neviem sustredit na jazdu.
Jednoducho moj problem je, ze som asi totalne technicky antitalent a ja to auto jednoducho nedokazem ovladat a ked sa sustredim na to, ze mam preradit, podradit a pripadne sa mi na krizovatke moze zaseknut prevodovka, tak sa nedokazem sustredit na jazdu a vsimat si znacky a premavku a tym padom to moze skoncit zle a preto radsej do toho auta nesadam.
Velmi by som to chcela vediet, ale neviem v sebe ten stres prekonat.
Akoby sa to dalo?

andrea.

nečítala som komentáre podo mnou, ale ak máš strach, treba automatickú prevodovku. Je to najlepšia vec na svete a nikdy by som nemenila..motor nezdochne, pri pohýnaní na kopci necúvneš, no proste paráda...aj ja som mala stres a teraz som pirátka ciest :)) a cuvam a parkujem lepšie ako otec, čo jazdí 40 rokov.

lugenor

ja mam pri soferovani jediny strach a to je ked auto zdochne niekde kde to moze priniest velky stres (krizovtka, na stopke...). mam z toho fobiu :) moze byt zaruceny sposob ze auto nezdochne takyto: nastartujem zatlacim pedal spojkam zaradim rychlost (samozrejme uvolnena rucna brzda) a plyn uz budem mat zoslapnuty napoly a potom zacnem uvolnovat spojku a pomaly pridavat plyn... je to zarucene, ze vtedy mi auto nezdochne ? ak mate nejaku uzitocnu radu sem s nou :)

sweater*

tvoj problem je jedine to ze ta rozhadze kazda jedna blbosticka... keby som ja robil v zivote len veci ktore mi isli hladko hned od zaciatku asi by som sa vyssie od kojenca nepohol... uplne kazdy kto je cerstvy vodic je natom rovnako ako ty, jedine co ti treba je trpezlivy ucitel (toho mas ako sama pises) a prax prax prax a este raz len a len prax, tak sa prestat stresovat zbytocne, opatrnost a hor sa na cesty

annddyxxl

moj nazor je taky ze ked clovek sam o sebe stresuje by si nemal robit papiere..alebo chyba je niekde uplne inde...

lost

Magy, tema bola o soferovani, a citujem ta "denyssa, z precitaneho mam silny dojem, ze ty nemas problem so soferovanim, ale so sebou. "

tak co chces este riesit? to jej porad rovno presun temy do pscyhologickej poradne, ked uz tak strasne chces pomoct..

alebo vazne veris, ze ju naucis jazdit CEZ INTERNET ??

prosim ta ;)