Upratovanie domacnosti

Príspevok v téme: Upratovanie domacnosti
gumka

kamarat mi dohodil upratovanie domacnosti - lokalita Ba. 4krat do mesiaca prist, poupratovat, povysavat, prach utriet, umyt podlahu, vyzehlit - toto za 30 eur za mesiac. Pride mi to strasne malicko. Keby tam nebolo to zehlenie, tak no... Kamarat mi vravi, ze take su ceny v Bratislave. Nechce sa mi to verit, mate skusenosti?

lost

ono vezmi si super jednoduchy priklad, pre ilustraciu
chlieb stoji 1,00 Eur
zakaznikov je povedzme 200 denne
naklady na suroviny su povedzme 0,30 Eur na chlieb
plat pekara a pokladnicky je 400 a 300 Eur mesacne.

a teraz rakusko
chlie stoji 1,10 Eur
zakanizkov je rovnako, 200.
naklady na suroviny su rovnake, alebo 0,33 Eur
plat nie je 400 a 300 Eur ale mozno tak 1200 a 900 eur

Vysvetlis mi, ako je to mozne ?

Ja ti to vysvetlim - rakusania si NENECHAJU SRAT na hlavu a "PODNIKATELOV" "chcem zbohatnut za kazdu cenu za dva dni" posielaju do prdele na ukrajinu, a mozno na slovensko..

Tam ti nepreda niekt pozemok, ak si nepostavis dom, u nas je v dedine kazdy druhy pozemok ako investicia.. toto brzdi vsetko..

Proste ina mentalita, slovak sa boji otvorit si usta.. Ten kto si ich otvara, tak vyhra.. riskuje? ano! ale eventualne vyhra..

Isiel by niekto makat 120 hodin mesacn za 60eur mesacne?

Nie (DUFAM :D)

Tak sa sakra dohodnite, ze nikto nepojde pracovat za 360eur, ale za 720eur.

Priestor na toto existuje, podnikatel sa musi uskromnit, alebo ak nie - zalozte si vlastne podnikanie.. nie je to problem..

A ked je, lebo vlada je retardovana, treba hold odist tam, kde retardovana vlada nepodkopava nohy vlastnym ludom..

fuj hanba ti

vám totálne hrabe - suseda je vydatá má dve deti. manžel zarobí 500 eur ona 300 eur...to má vykrikovať zamestnávateľovi, že hej, je to málo, pridajte mi !!! vyrazí ju a sú v riti...áno sklopenou hlavou maká, lebo musia uživiť rodinu, splácať hypotéku a pomáhať hendikepovanej sestre, lebo ona má 200 eurový inv. dôchodok a nevyžije !!!!!!!!! áno ona by zobrala upratovanie jednoizbáku za 10 eur..lebo aj to sú 3 kurence na tri nedele na obed !!! neviete o čom je život !!!

soffa

je to malo.na vychode to mas take upratovanie ze 10 eur na hodinu.hlavne to ponukaju doktori,ktorym sa nechce upratovat.,alebo skor ich zenam;-)))

Maoam

Lost, presne o tomto to je, vsak dnes tu jedna baba pisala na fore v inej teme, ze jej prekazili podnikatelsky plan, nejaki znami :-/.
Proste uzasne fakt.
Vsade sama zavist, neprajnost, tesit sa ako sa druhemu nedari, nesudrznost.

Maoam

lenze vies, kym sa najdu tisicky ludi, ktori za tych 300e idu makat do fabrik, sklonia hlavu a frflu doma alebo v krcme alebo anonymne na nete a nepovstanu masovo proti politikom, nic sa nikdy nezmeni

ludia idu robit za 300e, preco by mal sef dat viac, ked najde dost takych, ktori za 300e robit budu?

lost

Maoam

ale to som si robis srandu :)
ved psa vencim kazdy den, to je par km kazdy den :)
nekedy mozno len "1" km ale niekedy aj 3 :)

plus sem tam sporty, i ked doteraz fakt ojedinele

problem je, ze do prace nemozem s bikom :D :(

napr dnes, 500km po okreskach.. to by som, aj pri mojej optimistickej nalade, na bike nedal ani nahodou :)
som celkom aj rad ze zijem :D sialene je prejst x-horskych priechodov na slovensku..

bike mam rad, ale udajne to nici chrbticu :/ tak neviem co je na tom pravdy...

fuj hanba ti
si absolutne MIMO zena..
ale najskor sa musim najst, aby som vedel odpisat..

inac, len tak mimochodom, upratovala by si 1izbak aj za 1eur/upratovanie?

pytam sa preto, lebo mas myslenie sikmookeho investora, ze ludia budu DRET AKO KONE za minimalnu az POD minimalnu mzdu a to je zle.

je mi jedno ci vychod alebo zapad.. proste ak by ste nesli pod istu hranicu, tak by vam platili viac, kruta pravda - slovaci NEDRZIA pokope, radsej vydrbu so susedom, lebo sa dohodnu so sefom, ze budu pracovat o 1euro lacnejsie (sef to prijme, ak mu ide len o hrubu pracovnu silu, ved nech je co najlacnejsia)

a teraz si dobru chut lost :D

fuj hanba ti

tak nech trištvrtina východu presťahuje do bratislavy. to je podľa teba východisko ?? alebo ísť makať do zahraničia.zachvílu nás tam budú mať plnú riť !!!

Maoam

ale ocakavam, ze teraz pride agresivny utok a same vyhovorky, preco to NEjde

ludia si za svoj zivot zodpovedaju sami