Psík a nechutenstvo do jedla

Príspevok v téme: Psík a nechutenstvo do jedla
nicolette

Ahojte,
môj psík už zopár dní vôbec nechce prijímať stravu, resp. ak prijme, tak len veľmi málo. Zdá sa mi, že schudol a včera (tzn. v nedeľu) vracal, ale len raz, už sa to viackrát neopakovalo. Skúšala som ho zámerne nalákať aj dobrôtky, bola som aj v takej situácii, že mi ho už naozaj bolo ľúto, predošlú noc som sa budila, lebo vyzeral taký zoslabnutý a škvrkalo mu v brušku, ale odmietol, resp. trošku zjedol, ale žiadna sláva to nebola... Neviem, kde môže viaznuť problém. Čo sa týka jeho správania, tak som nespozorovala žiadne zmeny, je hravý a nebadať na ňom, že by mu niečo bolo alebo, že by trpel nejakou chorobou... Fakt, okrem toho, že nejak nechce jesť v posledných dňoch a že raz vracal, mu inak podľa môjho usúdenia nič nie je a čo je pre mňa dôležité, že aspoň prijíma vodu. Rozhodla som sa, že počkám ešte zajtra a ak sa poriadne nenapapá, tak v stredu s ním pôjdem k veterinárovi, lebo nechcem, aby úplne zoslabol a výrazne pochudol.
Pre info :
Rasa : Yorkšírsky terriér
Vek : 3 roky
Zdravotný stav : doteraz žiadne výraznejšie problémy nemal a až na nejaké malé problémiky bol úplne zdravý.
Za Vaše rady Vám vopred ďakujem ;)

D...a

Inac suhlas s anonymkou, my tiez uz roky varime nasim psom a zaklad je presne ako u ludi, pestra strava. Na prisun kalcia vsak netreba zabudat, ten je dolezity. Aj ked im sem tam v nudzi podstrcim granule, ci kvalitnu konzervu, su na varenej strave. 80% musi vsak obsahovat mäso, priloha cca 15% a zelenina 5%. Obmiename prilohy: ryza, kuskus, cestovina, krupy, pohanka, zemiaky, atd. a zelenina: mrkva, cukina, uhorka, zeler, niekedy kusok postruhaneho jablka alebo trosku kyslej sudovej kapusty. Ta je vynikajuca, hlavne velmi zdrava. My sme mali problem, ked sme doniesli Susi z utulka, nekakala aj 4 dni a potom velke kopy jak vlciak. Veterinar nam poradil sudovu kapustu, keby nepomohla, mame prist znova. Ale kapusta hned zabrala super, akoby sa stal zazrak, Susi zacala mat pravidelnu stolicu a krasne hovienka.:) Davali sme kazdy den trosku. Odvtedy zvykneme davat raz do tyzdna trosku, inac nasi tu kapustu miluju. Dolezite je nie vela, aby nesposobila naopak hnacku, ci naduvanie a treba ju pokrajat na drobno! Musi byt prirodna sudova, teda bez octu. Nasa Susi vazi 14 kg a dostane do zradla asi 1, max. 2 PL kapusty.

D...a

7 tyzdnove steniatko? Myslim, ze min. 8 tyzdnov mal byt pri matke. Bol odcerveny? Okrem toho potrebuje specialnu stravu pre steniatka. Porad sa radsej s veterinarom. Ale zatial mu mozes uvarit kuracinku s ryzou. Ryze len malo, taku 1/4-tinu, je to lahko stravitelne a psi to miluju. Zatial mu nedavaj ziadne granule, ci konzervy.

anonymka.

môj názor je, že granulami krmia tí ludia, ktorí si uľahčujú robotu. Je predsa tak jednoduché ráno nabrať do misky granule a viac sa nestarať. Ale skús si predstaviť, žeby si celý život jedol ( jedla ) to isté...celé roky chrúmať suché granule....taký malý čivko potrebuje pestrú stravu. Ja mojej yorke roky dávam na raňajky tyčinky, na obed varím kuracie masko a obmienam prílohy ( to v nedelu nachystám na celý týžden do mrazáku ), na večeru kapsičku alebo paštétu..a potom aby nemala kyselinu ešte večer okolo 22.00 niečo malinké....yorki má 10 rokov a roky sa takto stravuje. Proste pes nie je vec ale živý tvor.

Teo

Ahojte mam 7 tyzdnovu civavku chlapca mam ju4 dni no odkedy som ju doniesla nechce mi papat granulky zevraj je nane nauceny.. kuraci salam mi spapal aj pedigrie vrecuska junior len zevraj to mu nemam davat.. kupila som drahu konzervu aj granule a on mi to ani neonucha..prosim pomooooc som z neho smutna...

Deria

Misulinka, no pokial je to tvoj pes a ty si sa odstahovala, je jasne, ze pes trpi a nezerie. Ked psa pan opusti, je to pre neho najväcsia rana. Uz sa stalo aj to, ze pes uhynul. S tou kuracinou a vychadzkami/hranim ma anonym pravdu, treba sa psikovi maximalne venovat aspon prve dni, ci tyzdne.

anonym...

misulinka, ono je to sto percent z tvojho odsťahovania. Psíkovia neznášajú zmenu a toto bola zmena obrovská. Je mu proste smutno. Ale ak si ho zoberieš k sebe, myslím že by mu zase bolo smutno za starkými.

Idú sviatky, na pár dní sa vráťte k rodičom. Nos na sebe nejaký veľký makký pulover a potom ho nechaj po odchode psíkovi. Nahraj nejaké milé vety psíkovi a nech mu to rodičia občas prehrávajú.

Plus nech mu dávajú papať nejaké dobroty. Keby bol menší, navrhla by som varené kuracie masko, paštéty pre psíkov, len tvoj psík je velký..ale nejako to vyriešte. Plus veterinár pozná tablety na podporu chuti, nám raz aj injekciu pichol a yorki sa rozpapal už po jednej dávke.

No a samozrejme rodičia musia psíka zamestnať. Prechádzky, hry, stretnutia s inými psíkmi, večer nech spolu pozeraju TV ( jasné že psík nech leží pri nich ), veľa mojkania, hladkania a pod.

misulinka

Pekny den.mam problem moj pes nechce jest par mesiacov granule,pochudol strasne.myslim si ze to je tym,ze som sa odstahovala aj s dcerou a manzelom od mojich rodicov od v tedy asi to zacalo.co sa stym da robyt?skusim si ho vziat k sebe na mesiac.neviem ci to pomoze.je to bernsky salasnicky pes

Slobodna

Nenapísal si či je to pes alebo suka. Ešte stále je ruja, čiže pes prestane žrať, lebo má teraz iné priority :)
Pokiaľ nezvracia, stolica ok a hlavne nepozoruješ, že by bol apatický, nechať ho. Možno potrebuje len dobre pretráviť. Jedlo rozhodne odobrať. Neviem ako často kŕmiš cez deň - ja 2x, čiže ak nezje, vie, že bude hladný, kým nepríde ďalšie kŕmenie. Odporúčala by som ti teraz na pár dní dať psovi dietu aj keď len preventívne - varenú ryžu s varenou kuracinou. Trávenie sa odľahčí, rozbehne a za pár dní bude fit. Pokiaľ sú to nejaké 2 dni, netreba robiť paniku, potom už určite veterinár.
Je dosť možné, že mu to mastné bravčové pliecko tak uškodilo, že si potrebuje dať hladovku.

psicek

Dobrý deň, mám podobný problém. Môj psík (maďarská vyžla, 7 mesiacov) nechce od rána nič jesť. Nevracal, stolica v poriadku, aktívny, veselý. Nie je na granuliach, je na BARFe. Na raňajky dostal bravčové pliecko bez kostí a vôbec sa ho nedotkol!!! Pritom ho mal už predtým a strašne mu chutilo. :( :( :( :( :( :( Poraďte prosím, čo robiť? Dať iný druh mäsa? Nechať mu ho nech ho zje? :( Ďakujem.