Psík a nechutenstvo do jedla

Príspevok v téme: Psík a nechutenstvo do jedla
nicolette

Ahojte,
môj psík už zopár dní vôbec nechce prijímať stravu, resp. ak prijme, tak len veľmi málo. Zdá sa mi, že schudol a včera (tzn. v nedeľu) vracal, ale len raz, už sa to viackrát neopakovalo. Skúšala som ho zámerne nalákať aj dobrôtky, bola som aj v takej situácii, že mi ho už naozaj bolo ľúto, predošlú noc som sa budila, lebo vyzeral taký zoslabnutý a škvrkalo mu v brušku, ale odmietol, resp. trošku zjedol, ale žiadna sláva to nebola... Neviem, kde môže viaznuť problém. Čo sa týka jeho správania, tak som nespozorovala žiadne zmeny, je hravý a nebadať na ňom, že by mu niečo bolo alebo, že by trpel nejakou chorobou... Fakt, okrem toho, že nejak nechce jesť v posledných dňoch a že raz vracal, mu inak podľa môjho usúdenia nič nie je a čo je pre mňa dôležité, že aspoň prijíma vodu. Rozhodla som sa, že počkám ešte zajtra a ak sa poriadne nenapapá, tak v stredu s ním pôjdem k veterinárovi, lebo nechcem, aby úplne zoslabol a výrazne pochudol.
Pre info :
Rasa : Yorkšírsky terriér
Vek : 3 roky
Zdravotný stav : doteraz žiadne výraznejšie problémy nemal a až na nejaké malé problémiky bol úplne zdravý.
Za Vaše rady Vám vopred ďakujem ;)

Deria

zatial to nevyzera nejake akutne ale mala by si ho obcas odvazit, aby si mala prehlad, lebo cim mensi havo, tym viac je napr. 1kg z vahy dolu problem. ked vracal len penu, tak to je normalne, cistil si zaludok, zrejme mu nieco nesadlo. ja mojim psom davam aspon raz za tyzden kyslu kapustu do zradla. to mam od veterinara, lebo nasa fenka uz mala tiez problemy s travenim. a kapusta je na travenie vyborna. netreba to vsak prehnat a dat odrazu vela. mam stredneho a mensieho orieska a nakolko im varim, pridam tak lyzicu a tomu väcsiemu 2 lyz.nadrobno pokrajanej kys.kapusty. dokonca to miluju. skus mu uvarit kura a do toho trochu kapusty - vsetko nadrobno. dufajme, ze je to len prechodne u tvojho hava ale moze byt za tym aj iny problem, takze dlho necakaj.

nicolette

Mám pocit, že zvracal žltú penu. Myslím, že chovanie nejak extra nezmenil, je hravý, aktívny, no tým, že málo papá, tak sa mi zdá trošku zoslabnutý. Nespozorovala som na ňom, že by mal bolesti, ak by som takú vedomosť mala, tak neváham a idem s ním k veterinárovi ihneď. Čo sa týka schudnutia, tak si myslím, že áno, schudol v kratšej dobe, netrčia mu síce kosti a nie je ani podvýživený, ale badať na ňom, že je taký útlejší. Predošlú noc asi tak cca o pol 4 nadránom som sa zobudila na jeho škvrkanie v brušku a začal tak divne pobehovať, čo on nemá obyčajne vo zvyku, lebo zvykne prespať celú noc v pohode, tak to sa mi zdalo na ňom také najzvláštnejšie. Trošku som sa toho zľakla a tak som mu išla ponúknuť jedlo, ktoré mal v miske, ale odmietol a tak som ho chcela nalákať aj na nejakú maškrtu, sladkosť (za normálnych okolností mu nič podobné nedávam, ale chcela som vyskúšať, či len nevymýšľa, že chce niečo lepšie, lebo občas to mal vo zvyku), ale odmietol dokonca aj to, za čím si išiel hocikedy nohy dolámať. Tak teda nič nezjedol a odišiel spať. Krmim prevažne granulkami (Fitmin, Friskies, Pedigree), ale doprajem mu aj mäsovú kapsičku pre psy a občas mu uvarím kuracie mäsko alebo pečienku.

nicolette

Mám pocit, že zvracal žltú penu. Myslím, že chovanie nejak extra nezmenil, je hravý, aktívny, no tým, že málo papá, tak sa mi zdá trošku zoslabnutý. Nespozorovala som na ňom, že by mal bolesti, ak by som takú vedomosť mala, tak neváham a idem s ním k veterinárovi ihneď. Čo sa týka schudnutia, tak si myslím, že áno, schudol v kratšej dobe, netrčia mu síce kosti a nie je ani podvýživený, ale badať na ňom, že je taký útlejší. Predošlú noc asi tak cca o pol 4 nadránom som sa zobudila na jeho škvrkanie v brušku a začal tak divne pobehovať, čo on nemá obyčajne vo zvyku, lebo zvykne prespať celú noc v pohode, tak to sa mi zdalo na ňom také najzvláštnejšie. Trošku som sa toho zľakla a tak som mu išla ponúknuť jedlo, ktoré mal v miske, ale odmietol a tak som ho chcela nalákať aj na nejakú maškrtu, sladkosť (za normálnych okolností mu nič podobné nedávam, ale chcela som vyskúšať, či len nevymýšľa, že chce niečo lepšie, lebo občas to mal vo zvyku), ale odmietol dokonca aj to, za čím si išiel hocikedy nohy dolámať. Tak teda nič nezjedol a odišiel spať. Krmim prevažne granulkami (Fitmin, Friskies, Pedigree), ale doprajem mu aj mäsovú kapsičku pre psy a občas mu uvarím kuracie mäsko alebo pečienku.

Deria

co zvracal, potravu alebo zltu penu? inac, ako sa chova, normalne alebo skor utiahnuto? myslis, ze nema bolesti? a si si ista, ze schudol v kratkej dobe? cim krmis?