KRVNY TLAK

Príspevok v téme: KRVNY TLAK
ejuska

chcela by som poprosit o radu, pred mesiacom som bola na holterovom prisrtoji kvoli extrasystolam, vysledky som mala dobre, tlak mavam zvycajne nizky rano 111/66, dnes vecer som si zmerala a mala som v pokoji 129/90 neviete cim to moze byt ked som mala vysledky v poriadku?mam 18 rokov
---------------------------
Článok na tému "Krvný tlak" www.zdravie.sk
Pomôcka na "Sledovanie tlaku krvi" www.zdravie.sk

ethel

Ivka2-ja si myslím,že by si si to mohla dať overiť u niekoho,kto má tiež tlakomer,prípadne zobrať ten svoj,zájsť k obvodnej a poprosiť sestričku o premeranie a porovnáte...96/61 je oki,nízky ale taký mávam aj ja,je to skoro 100/60,viacej pi..

ethel

ejuška...ja som nemala vyšší tlak pri extrasystolách,ale jednoznačne to robila psychika,možno aj u teba to tak bude,poobedná únava,nervozita....

ivka2

ahoj ethelka:)

chcem sa ta spytat , ze aky mam tlak potom ja ak tie zapesne su nepresne a ukazuju viac??ja mam tlak obvykle 96/61 ...je to ok?

ejuska

ahoj ethel, este som sa ta zabudla spytat jednu vec....ked si mala extrasystoly, mala si aj zvyseny tlak?lebo ja mam tlak cez den dobry, vecer mi vyskoci, a vtedy citim aj extrasystoly, no a neviem ci mam s tym ist znova na kardiologiu

ethel

petkea-zavisí to aj od tlakomeru.Tie digitálne nie sú 100%,hlavne nie tie zápestné.Tlak sa mení aj množstvom tekutín v tele,vžrušením....

petkaa

poradite mi?dnes som mala poobede tlak 110/69, no a dnes vecer mi vyskocil na 127/92 neviete cim to je?poradte prosim

ejuska

ano meriam si tak doma, ked som si ho merala poobede tak som mala 120/80, no vecer mi tak vyskocil, na stitnu zlazu sa neliecim, mamina mi hovori ze to mam z nervov, lebo vtedy som sa dlho ucila, moze to byt aj z toho?

ethel

ejuska a meriaš si ho doma? Máš kvalitný tlakomer?130/90 ešte nie je vysoký tlak ale keďže si mala vždy nízky...a na štítnu žlazu sa neliečiš?