KRVNY TLAK

Príspevok v téme: KRVNY TLAK
ejuska

chcela by som poprosit o radu, pred mesiacom som bola na holterovom prisrtoji kvoli extrasystolam, vysledky som mala dobre, tlak mavam zvycajne nizky rano 111/66, dnes vecer som si zmerala a mala som v pokoji 129/90 neviete cim to moze byt ked som mala vysledky v poriadku?mam 18 rokov
---------------------------
Článok na tému "Krvný tlak" www.zdravie.sk
Pomôcka na "Sledovanie tlaku krvi" www.zdravie.sk

blondata

Kto mi poradí niečo na vysoký krvný tlak i po užití troch druhov liekov (accuzid, normodipin a tritace)mávam stále tlak od 160 do 180/110. Prosím informáciu na e-mail blondata@zoznam.sk
ďakujem.

jassminka

Extrasystoly sú akoby nepravideľný rytmus srdca, skôr sa to prejavuje ako také pomlčky,akoby ti jadenkrát zabudlo buchnúť,alebo akoby sa ti na chvíľku (2sekundy) zastavilo-v skutočnosti sa nezastaví,len sa nejako ten tep neprevedie do ľavej komory a ty to takto cítiš.Je to ale nepríjemné,mám vždy pocit, že sa nenadýchnem,akoby mi telom prešla taká nepríjemná elektrická vlna. A s tým tlakom - viem, že vysoký je asi nebezpečnejsí, lenže nízky tlak tiež nie je bohviečo- vkuse sa ti točí hlava, máš pocit slabosti a na odpadnutie, hučí ti v ušiach a ja mám k tomu pomalý tep- 46 maximálne 52 krát za minútu a to ma strašne vyčerpáva a unavuje akoby som mala málo cukru v krvi ,ale výsledky sú ok ,tak neviem.

jassminka

Ako si prišla na to, že máš extrasystoly? Mne sa to objavovalo už v detstve.Holter mi robili minulý rok v lete a pár extrasystol zaznamenali,ale nie toľko ako ich mávam.Dali ti nejaké lieky,alebo zmenili životosprávu?Máš nejakú srdcovú vadu alebo podozrenie na ňu?Extrasystoly mávam v kľude večer, po stresovom dni,alebo niekde medzi veľa ľuďmi(reštaurácia)Tlak mávam stále nízky 96/56,maximálne 100/60.

samko r.

Stres, jedlo, alkohol, cigareta, spánok. Čokoľvek z tohoto. Na prvýkrát sa neplaš, odmeraj si tlak znovu dnes, zajtra a ak sa nepolepší, potom to rieš. Papá.