Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Šošovky aj okuliare?

Príspevok v téme: Šošovky aj okuliare?
ABCD12345

Dobrý deň, nosím okuliare, a chcem prejsť na šošovky.. Ale chcel by som používať aj okuliare aj šošovky.. Napr, na večer okuliare, a cez deň šošovky :D Žeee či to neni nejaké škodlivé na oči mať aj okuliare aj šošovky? Lebo bol som minule u očnej a povedala mi k tomu poriadne nič takže tak..

e.

ja nosim kontatkne sosovky od rana do vecera , na noc si ich vyberam a mam okuliare ..a niekedy si dam okuliare hned ked pridem domov :-) vzdy tak ako citim

Nela41

Prečo by to nebolo zdravé? Ja to tak nosím od začiatku a nikdy by ma nenapadlo, že by to mohlo byť zlé. Predsa keď napríklad budeš chorý alebo nepôjdeš cez deň niekam alebo neviem čo ani ťa nenapadne si zbytočne tie šošovky do oka rvať a večer keď si sadneš k počítaču ti tiež asi lepšie sadnú okuliare, proste to budeš striedať ako ti to vyhovuje uvidíš :)

elly

jasne, ze mozes striedat sosovky, okuliare, ale podla mna si tak zvyknes na sosovky, ze uz okuliare viac chciet nebudes :-) okuliare inak treba mat vzdy v zalohe, keby nedajboze sa nieco stalo,napr. nejaky zapal alebo tak :-)

TinaCK

Jasne, nie je problem :) tiez to tak nosim ze cez den mam kontaktne a vecer si dam uz okuliare :)

Praveze je to zdravsie, ked tomu oku nechas vzduch. Okuliare su celkovo zdravsie, ale to neznamena ze kontaktne ti nejak skodia :) cize myslim ze uplne pohodkaa

anamarie

Ja nosim sosovky 12 rokov, mam aj okuliare, ale nerobi mi dobre striedat to. Ked sa mi raz minuli sosovky musela som si dat okuliare a trvalo mi 4 dni, nez si oci navykli. S okuliarmi sa mi kruti hlava.

Co sa tyka laserovej operacie oka, tak bohuzial sietnica pracuje aj nadalej a casom sa videnie opat zhorsi, takze po niekolkych rokoch bude operacia potrebna znovu.

2bodka

no pokial nebudes nosit sosovky a okulky sucasne, tak ti to skodit nebude :)))prave naopak, ja som nosila sosovky roky rokuce x hodin denne a po rokoch mi jedna mila opticka povedala, ze dlhodobe nosenie kontak. sosoviek nie je zdrave, pytala sa ma kolko hodin denne ich nosim a ked som jej povedala, ze od rana do vecera (pricom obcas sa s nimi aj vyspim, ked ich zabudnem vytiahnut) povedala, ze za par rokov budem pozerat akoby cez sito.. Vysvetlovala mi potom podrobnejsie co sa s okom deje, ale ja som uz nevnimala. To boli posledne kontaktne sosovky, co som si kupila, ani som ich neotvorila a objednala sa rovno na laserovu operaciu :))) Odvtedy mam pokoj a zrak ako orol :) Investicia sa za par rokov vrati, ked si spocitas, kolko vyhodis za sosovky, roztoky a nehovoriac o nekomforte, kt. sosovky sposobuju, ked si napriklad v zadymenom prostredi :)

dedy

Bez problémov, ráno si dáš šošovky, večer vyberieš a normálne používaš okuliare, podľa potreby a vlastnej vôle :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.