Na zamyslenie !

Maoam

mne je zle uz ked som na 7. poschodi niekde v panelaku a kukam von z okna...hned zavrate a ked stojim na balkone cojaviem 8.poschodia, mam vzdy pocit ze uz uz vypadnem :DD

Blondula

ja by som "umrela" uz aj z toho,zeby som v tej vyske stala na kopci niekde a pozerala dole :D ale v lietadle mi nevadi sediet :P :D

lost

no vela krat som videl dokumenty, kde napr odnieslo tornado typka a on bol v bezvedomi (uvolenny) lebo predtym ho nieco tresklo do hlavy, nejaky hrnaol alebo co :D
a prezil.. bez zlomeniny, len modriny.. a to je trsklo o zem v cca 80kmh o kilometer dalej..

to iste pady horolezcov na skaly.. tiez podobnym principum prezili..

ale to mas pravdu, ze uvolnit sa v takej situacii je sialene proti zvieracim pudom cloveka :D

ale tak OK, skusim si objednat niekde zoskok padakom a dam vediet :P

0vecka

2 lost inak neviem ako to testovali ale vseobecne ver tomu ze ked budes padat tak sa moc neuvolnis... to je ako na masazi ked zazivas smrtelne muky a na to ti povie maser: pekne sa uvolnite.. :-D

a to padanie sa asi aj da ale nieje to take jednoduche...

lost

no ale parasutisti nasmeruju :)
to je fyzika :P
dat sa do tej polohy sipky a ides rovno :)
potom brucho, korikogvat a cakat :D

inac, tiez som pocul ze ak tesne pri dopade uvolnis telo, tak mas vyssiu sancu prezit, lebo napata svaly prenesu energiu do kosti rychlejsie ako uvolnene, tie pohltia.. cize odnesu su to svaly, co je lepsie ako kosti.. a organy

lost

no podla mna urcite ano..
lebo budes mat vacsi odpor..
otazne len je :) ci sa da otocit tak rychlo :D
alebo ked uz tak, nasmeroval by som sa na vysoky porast/travu popripade asi aj strom (i ked mozno by ma rozsekol ? :D )

0vecka

2 lost mna by zaujimalo ci nieje lepsie brzdit ten pad a teda padat najprv bruchom dole a tesne pri konci to stocit :)

lost

na bok je teda lepsie :)
tak nejak som to myslel, ale zle napisal :D
resp. som o tom videl dokument.. aby celkovo nohy spomalili pad tj prijali vela energie z padu a potom boky a az potom hlava nakoniec..
problem ale moze byt tak nasmerovat pri takej rychlosti :D