Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moze sa ist k druhemu zubarovi po radu, ked som u ineho?

evka5552

mne naposledy ked robil zubar kaz na osmicke, tak sa ho pytam, ci tam dame ciernu, teda amalgan, alebo bielu plombu. vravel, ze je to az vzadu a cierna je lepsia ako ta biela a dlhsie vydrzi. ale zas poznam zubarov, co ako aj tebe vymienaju amalgany za biele. tak ja uz neviem, komu mam verit.
a zas ta 6 zub nie je tak hrozny. mne chyba 5, zvykam si tazko a pripravujem sa asi na mostik :(

lost

evka5552

som s nim spokojny, i ked ho mam terazu zubara (mal som zapal..)
myslim si, ze je to lepsie ako bez zubu, i ked napr moja mama mi hovorila "ja nemam zub a zijem" ale to je blby argument a velmi :)

ja tam mam sestku iba..

hej, bolo to financne narocne, asi 2x tolko co som cakal :D

ale co uz, tu nemozem urobit nic ine, kompromis nechcem, mostik nechcem, nie.. chcem to najlepsie co trh da (resp zubar mi ponukol), lebo do zubov sa velmi bojim setrit :(

a prave som v procese vymeny vsetkych amalganov, a to bude este sranda.. cca 60-80 eur / kus (mozno menej tie mensie, neviem, ale za jeden som platil tusim 80eur ale to bolo HEBEDO..), ale tak, myslim ze to stoji za to, i ked toto bude beh na dlhe trate, minimalne 1 rok.. nemozem to urobit naraz zevraj..

mate59, wau, pekne :) mozes povedat o tom viac? :) ako dlho, ake, ako funguju? :)

lost

cry

nj :)
ja mam len 1 ten implantat a presne ako pises, nechcel by som to znovu !! :D

ak by to bolo len take ze posadte sa, zavrite oci, otvorte usta, cakajte, zatvorte usta, otvorte oci, vytiahnite penazenku..

tak neni problem, ale ono najskor vytihanut zub.. co bolo v mojom pripade asi 20-30 minutova zalezitost a vysiel len preto, ze sa zlomil na polovicu :) podotykam ze zubar bol sikovny, nie amater.. ale zub bol prekliaty.. oh yea a predtym 2x zapal pod nim :) co odstavi cloveka na 1 tyzden.. po vybrati zubu nezvyk asi dva tyzdne, nutna specialna starostlivost atd.. no a potom cakat x-mesaicov bez zubu, potom rozrezat dasno, vyvrtat do kosti/celuste, nasrobovat to tam, zatvorit a zasit dasno, teraz byt odstaveny na dalsi minimalne tyzden, potom coskoro asi o dva mesiace sa tam dostavit zase a zase otvorit dasno, nahodit tam korunku a modlit sa, aby to telo prijalo - a to mam este pocit, ze som na 1 minoritnejsi ale nie prijemny ukon zabudol, nepamatam si to velmi :)

no a pripravit si zhruba 1200eur na tento suvenir, ktory ma negarantovatelnu zivotnost..

a to som si myslel, ze zijem v 3 tisicroci :D a toto mi pride ako zo stredoveku :P

barunka

v zubných ambulanciách sú obrovské rozdiely v jednotlivých výkonoch. skôr si zisti cenník u konkrétneho zubára ktorého si vyberieš.
ale podľa môjho názoru to môže byť min. okolo 30 €, keďže to nie je len samotná konzultácia, ale aj kontrola stavu chrupu. lekár sa predsa nemôže vyjadriť bez toho, aby urobil základnú prehliadku.

Agnes999

jasne ze sa mozes spytat aj ineho zubara, ale za vsetko sa plati, necakaj, ze ti kukne do ust a zrata zubne kazy zadarmo. to je preventivna prehliadka a na tu mas z poistovne narok raz rocne a aj to len u niektorych zubarov, vacsina z nich uz vobec s poistovnami nespolupracuje.

[zruseny22]

lost, myslím, že by si to nechcel, keby si vedel, čo to obnáša:-) Do ďásna urobiť dierku, do dierky dať skrutku, na skrutku zub... :-( A to hovorím fakt zjednodušene...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.