Zbohom cigarety!

Príspevok v téme: Zbohom cigarety!
jajka01

zajtra chcem zahajit den D - a konecne prestat fajcit...fajcim uz par rokov a musim povedat, ze dost vela - krabicka za den padne ako nic...mam len 23 rokov, ale ked mam den ked vyfajcim viac tak mi je velmi tazko na plucach a praska mi v chrbte, ked fajcim menej som v pohode...zacinam sa fakt bat aby som si ja sprosta kvoli hlupym cigaretam neprivodila nestastie...prestala som fajcit snad 100 krat ale furt to nedokazem :((( ale naozaj chcem prestat..preto hladam niekoho kto by sa pridal, aby sme sa vedeli podporovat, rozpravat sa...ja uz neviem ako prestat :((( takze ak je niekto taky piste, budem velmi rada

Blondula

zelam ti priatela,samozrejme v dobrom,aby si sa zalubila do muza,ktoremu to bude strasne vadit :D aj ja som fajcila v 25 rokoch som prestala,kvoli chlapovi :D neustale pripomienky ze "smrdim",sa strasne urazalo !! sice som sa s nim potom po case rozisla,ale k fajcivu som sa nevratila :D

Sand

Mám 24 a som abstinent nikotínový už cca od apríla. Neviem presne. Fajčiar som nebola veľmi silný ale závislá som bola dosť. V priemere som vyfajčila 5 cigariet za deň, v piatky 10. Keď mi bolo ľúto dať peniaze na cigy, nekúpila som si ich, ale keďže bývam s rodičmi, ktorí fajčia, cigarety boli doma vždy. Tak som si občas zobrala od nich. Ale keď som mala chuť zapáliť si, hlavne pri poháriku, a nemala som, tak som bola veľmi nepríjemná. V apríly som mala nejakú chrípku, alebo čo, dosť ma škrabalo v hrdle, tak som nefajčila - ani mi to vtedy nechutilo. Trvalo to cca 5 dní. Potom som si povedala, podobne ako je vyššie písané - keď som to vydržala do teraz, tak už nezačnem. Nefajčila som 2 týždne, ale mala som chute. Po 2 týždňoch, keď som bola s kamoškami von, opäť prišla chuť, neodolala som - potiahla som si 3x. Dobre. Toto mi bolo treba. Stačilo mi. Avšak zase len na pár týždňov, potom prišli výnimočné dni, kedy pre dokonalý pocit spokojnosti a uvoľnenia napätia v tele, bolo si treba zapáliť aspoň jednu cigaretu. Toto trvalo pár dní, alebo víkendov. Teraz som bola zase chorá a ani mi nenapadlo si opäť zapáliť. ...... Teda moja rada znie: prestať - či zo dňa na deň, alebo skočiť z 20 tich cigariet na 1 za deň, a samopresviedčaním sa dostať k tomu, že už vlastne ani 1 cigaretu si nechcem zapáliť - načo. :)

DzanaFX

...ak by Ťa vonku lákalo zafajčiť, trošku si poseď doma, kým Ťa to prejde aspoň dva týždne...6-8mi deň bol pre mňa kritický, ale prekonala som to :-) Odvtedy ani "prásk" :-)

PaSi

Skus zo dna na den. Postupne odvykacky su podla mna na nic. Aj ja som fajcila roky, ochorela som, nejaka chripka, cez chorobu som nefajcila a po nej som si povedala, ze stacilo. Je pravda, ze obcas som si este potiahla [priatel je fajciar], ale postupne to odznelo. Chut na cigarety sa vytratila, teraz ma nikdo nedostane do podniku, kde sa este fajci. Fujky...A mozno by Ti Jajka pomohlo, ak by si k tomu pridala celkovu zmenu zivotneho stylu. Zacat cvicit, zdravo jest...mozno by Ta to viac motivovalo :o) ...drzim pasticky, len smelo do toho.

aj_my

Jajka, ked mas na cigarety taky negativny nazor, povazujes to za svinstvo(suhlasim s tebou:) ) tak to budes mat o to jednoduchsie. Hovor si, ze sa nemozes nicit, mne este pomohlo to, ze by sme s manzelom chceli babo, a tuto "ulohu" vnimam velmi zodpovedne, preto to s cigaretami dokopy nejde.

jajka01

dakujem...presne taketo typy podpory a taketo slova potrebujem velmi pocut, dava mi to odhodlanie s tym konecne raz a navzdy seknut...lutujem den ked som to svinstvo zobrala do ust :(( dufam ze tentokrat s tym skoncit nadobro

DzanaFX

...ja som prestala zo dňa na deň a tiež u mňa šla krabička za deň...Všetko je v hlave, pokiaľ ste pevne presvedčení, dokážete to!! Je to len o myslení a pevnej vôli..Najhorší je druhý deň...:-D Ale opakujte si "Keď som vydržal doteraz, už to potiahnem"...:-) Veľa šťastia!

jajka01

ja som si taky den bez cigarety chcela spravit asi pred 3 tyzdnami...a ja taka krava som, rano som si nezapalila, ani cez den, lebo som bola v robote a vecer som zapalila...ale mas pravdu, taky den bez cigy potrebujem a ked vydrzim ten den, tak preco nie aj dlhsie

aj_my

jaj, zabudla som - je to vyse 4 mesiacov co nefajcim:) popravde, uz ani nutkanie vlastne ani chut zapalit si nemam:)