Akútne a prechodné psychotické poruchy - F23

Príspevok v téme: Akútne a prechodné psychotické poruchy - F23
martinez123

Dobry den,po mesiaci na psychiatrí mi diagnostikovali F 23. čiže akútne a prechodné psychotické poruchy diagnostikovali mi to na základe rorschachovho testu a podla toho ako reagujem na lieky.naprtm neviem u ám v skutčnosti verit pretože u vetkých psychiatrov ktorých som navštívil mi skoro z istotou povedali že netrpím žiadnou psychotickou poruchou ani schizofréniou a zaradili to do obsedantnej neurozy.Teraz si vážne neviem pomoct.Prosím poradte mi dá sa s touto diagnozou normalne žit a fungovat bez toho aby som bol niekomu na príťaž?? strašne ma to trápi... prosím poradte mi dakujem

Richard2052

Ja trpím úskostno depresívnou poruchou a z počiatku som mal samovražedné myšlienky, ktoré som označil za neprijateľné no nemohol som sa ich zbaviť. Návali tepla, plač, krče a triaška ma ničili niekoľko mesiacov kým som sa odhodlal navštívíť psychiatra. Samovražednými myšlienkami som sa zaoberaj aj naďalej a vedomie toho, že jej niesom schopný vo mne niečo zlomilo. Myšlienky však nezmyzli len sa zmenili na vražedné. Tieto myšlienky sa objavovali vždy keď na mňa dolahol stres s pojený s úskosťou a ja som začal mať strach, že sa prestanem ovládať. Neviem či by som niekoho zabil ale myšlienka na to, že by som niekomu ublížil mi pomáhala prekonať stav úskosti, napríklad v práci ale často aj doma- myšlienky sa objavovali stále častejšie. Príznaky svojej diagnózy tlmím liekmi a myšlienky sa snažím držať v teoretickej hladine kde nie sú za potreby emócie. Čím viac a dlhšie myšlienku držim, tým viac sa stáva reálnou a cítim voči nej zodpovednosť- musím ju vo svojej mysli dokončiť aby som videl čo prinesie. Nie je ľahké sa vyrovnať s pocitmi, ktoré tieto myšlienky prinášajú. Dôležité sú však pocity, ktoré prinesú pocity svedomia- vedomia následkou činov spáchaných v myšlienkach.

Počiatočný strac, ktorý som cítil z toho, že môžem niekomu ublížiť priniesol otázky, čo by som tým dosiahol? čo by som s tým spôsobil? a čo by to znamenalo pre môj osobný život? Kým má človek pevné putá v osobnom živote nemusia byť myšlienky problémom. Treba ich však držať v ústraní kým sa ich nenaučíš zvládať. V mojom prípade ma zachránilo písanie- sem patria podobné myšlienky. Svoje podvedomie neovládneme, môžme sa mu však pozerať do očí a postaviť ho do kontrastu s hodnotami, ktoré sme získali v priebehu celého života.

človek musí pracovať s tým čo mu život prinesie. Želám ti veľa šťastia a dúfam, že aj ty nájdeš silu vidieť v tých myšlienkách niečo viac, niečo čo ťa môže dokonca obohatiť- naučiť ťa niečo o tom čo sa skrýva v tých najtemnejším myšlienkach, akých je človek schopný. Ak sa rozhodneš písať o svojich pocitoch ako ja tak neváhaj sa o ne podeliť, získaš pohľad z vonku a myšlienky, ktoré ťa desia sa stanú niečím viac a strach sa zmení na umenie. A samožrejme nezabúdať na doktora, inač môžeš stratiť smer.

Nikdy nezabúdaj na to čo máš a nech myšlienky zostanú myšlienkami.

Richard2052

Ja trpím úskostno depresívnou poruchou a z počiatku som mal samovražedné myšlienky, ktoré som označil za neprijateľné no nemohol som sa ich zbaviť. Návali tepla, plač, krče a triaška ma ničili niekoľko mesiacov kým som sa odhodlal navštívíť psychiatra. Samovražednými myšlienkami som sa zaoberaj aj naďalej a vedomie toho, že jej niesom schopný vo mne niečo zlomilo. Myšlienky však nezmyzli len sa zmenili na vražedné. Tieto myšlienky sa objavovali vždy keď na mňa dolahol stres s pojený s úskosťou a ja som začal mať strach, že sa prestanem ovládať. Neviem či by som niekoho zabil ale myšlienka na to, že by som niekomu ublížil mi pomáhala prekonať stav úskosti, napríklad v práci ale často aj doma- myšlienky sa objavovali stále častejšie. Príznaky svojej diagnózy tlmím liekmi a myšlienky sa snažím držať v teoretickej hladine kde nie sú za potreby emócie. Čím viac a dlhšie myšlienku držim, tým viac sa stáva reálnou a cítim voči nej zodpovednosť- musím ju vo svojej mysli dokončiť aby som videl čo prinesie. Nie je ľahké sa vyrovnať s pocitmi, ktoré tieto myšlienky prinášajú. Dôležité sú však pocity, ktoré prinesú pocity svedomia- vedomia následkou činov spáchaných v myšlienkach.

Počiatočný strac, ktorý som cítil z toho, že môžem niekomu ublížiť priniesol otázky, čo by som tým dosiahol? čo by som s tým spôsobil? a čo by to znamenalo pre môj osobný život? Kým má človek pevné putá v osobnom živote nemusia byť myšlienky problémom. Treba ich však držať v ústraní kým sa ich nenaučíš zvládať. V mojom prípade ma zachránilo písanie- sem patria podobné myšlienky. Svoje podvedomie neovládneme, môžme sa mu však pozerať do očí a postaviť ho do kontrastu s hodnotami, ktoré sme získali v priebehu celého života.

človek musí pracovať s tým čo mu život prinesie. Želám ti veľa šťastia a dúfam, že aj ty nájdeš silu vidieť v tých myšlienkách niečo viac, niečo čo ťa môže dokonca obohatiť- naučiť ťa niečo o tom čo sa skrýva v tých najtemnejším myšlienkach, akých je človek schopný. Ak sa rozhodneš písať o svojich pocitoch ako ja tak neváhaj sa o ne podeliť, získaš pohľad z vonku a myšlienky, ktoré ťa desia sa stanú niečím viac a strach sa zmení na umenie. A samožrejme nezabúdať na doktora, inač môžeš stratiť smer.

Nikdy nezabúdaj na to čo máš a nech myšlienky zostanú myšlienkami.

martinez123

OCD- hej to poznám mne stačia tiež uplne maličkosti a hneď mám v hlave úplny vražedný scenár a predstavujem si to do uplnych podrobností a následne mám z toho úzkosť a velký nepokoj...je to hnus tieto stavy čo už narobíme ostáva len čakať na lepší deň..

OCD

Ja som na tom podobne a dokáže ma vytočiť hocičo, napr. vysávam a niekto sa na mňa stále pozerá sleduje ma, ja len trpnem kedy ma okrákne, že swoim tam nechal špinku, ja sa naštvem, začnem narážať nádstavcom do všetkého následne sa to ďalej stupňuje, vtedy by som ...

martinez123

J111-Prejavuje sa to velkym pocitom nepohody,nervozitou,uzkosťou a hlavne agresivnymi vražednými myšlienkami...Aj ty
máš niečo podobné??...

artinez123

Ja sám sa cítim dosť zle...stále som nervozny,mám velkú úzkosť a to najhoršie je asi to že mám stále také nutkavé vražedné myšlienky ktoré ma veľmi ubíjajú...už som mal diagnostikovanú najskor lahkú neurozu,potom lahkú depresiu,stredne tazku az tazku depresiu a bral som aj rozne druhy antidepresív ale nič nezaberalo tak potom mi povedali že mám ocd ... dlho som sa s tím nemohol vyrovnat a keď uz konecne som to ako tak prijal tak mi povedali že to nemám ale mám psychozu F 23. no a to ma dorazilo už úplne...neviem vobec ako sa k tomu postaviť a čo robiť...momentálne užívam zolaswift 5mg večer nič iné.

inga2

dôležite je ako sa citiš ty sám,ako sa prejavuje tvoje ochorenie a nie ake je čislo tvojej diagnozy.niekam to musia zaradiť ,nie na všetky problemy a poruchy maju zvlašt čisla.
a potom čo hovori tvoj psychiater,ak elieky uživaš?čo hovori tvoje okolie?