Je prehľadávanie histórie dieťaťa na počítači narušenie jeho osobnej slobody?

kafe

Ovecka, 100 bodov.
Milé deti! Aby ste neboli prekvapené, že raz budete vychovávať presne tak isto, ako to teraz odsudzujete. Moja vlastná skúsenosť. Ale dobrá správa - po rokoch až desaťročiach sa dá aspoň kúštik priblížiť k svojim predstavám o výchove.
Myslím si, že ani jeden liberál si nechce priznať, že decko rozmaznáva a kazí. A rovnako, aj prísny rodičia sa nepovažujú za despotických diktátorov. Obaja majú pocit, že sú v tej zlatej strednej ceste.

A prehľadávanie histórie na počítači dieťaťa je podľa mňa normálne.
Deti, skúste aj VY svojim rodičom DôVEROVAŤ, že to, čo robia nie je ich nedôvera k vám, ale snaha uchrániť vás od hnoja a sračiek/zbytočných/problémov/zranení o ktoré si koledujete svojou naivitou/neskúsenosťou/nezrelosťou. Dobre vedia, ČO robia a PREČO to robia. Raz darmo, majú viac skúseností, ako máte vy. Ak sa považujete za zrelých a múdrych, schopných rozlíšiť nebezpečenstvo svojim rozumom skúste hádať, po kom ste to MOŽNO zdedili.

Aja02

0vecka, lenze rodicom sa nikto nerodi a nikto sa nerodi s patentom na vychovu. To ako rodic vychovava svoje deti zavisi od jeho nazorov a skusenosti. To, ze nemam deti este neznamena, ze teraz nemam pravo vyjadrit svoj nazor. Ja by som svoje deti nekontrolovala. Ak by som im uz narusila ich sukromie a isla by som ich skontrolovat, tak by som na to musela mat velmi vazny dovod. Rodic, ktory kontroluje svoje dieta neveri svojej vychove. Ake si dieta vychovas, take mas. :)

0vecka

2 Aja02 to ze ma niekto deti znamena ze ich bud vychovavat vie alebo vie ako sa to robit nema... v pripade ze deti nemas znamena to ze vies o tom prd... :-D preto s ami paci ako je to kazdemu jasne...si myslis ze rodicia co nezvladli vychovu si raz povedali ze no spravime si dieta a uplne tu vychovu poserieme... nie oni si hovorili presne to iste co ti mudrci na tomto fore...

lost

dnes som mal na par hodin svojho 14r. brata a musim uznat, ze moja mama si zasluzi nobelovu cenu za vychovu, lebo tolko nervov co musi mat s nim, na nepochopenie..

a nie obamovy davat nobelovku za MIER

kokooooooooos

dpc, tento svet, je na hlavu, ze obama a mier :D

lost

napadlo mi, raz idem cez obchvat, raz mestom, vzdy je rychlejsia ina varianta.. pointa?
da sa vychovat tak aj tak, aby sme ziskali rovnaky vysledok :P