Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

palinna,

až teraz som prečítala ten tvoj posledný - na to musím reagovať. Ja sa pokúšam abstinovať znova, po dvoch rokoch sústavného prejedania a zvracania. Bola som dosť vychudnutá, ale nikdy nie až taká kostra. Mala som najmenej niečo pod 49, čo pri výške 164 nie je zasa až tak strašné. Teraz sa od konca júla zasa snažím, ale idem na to inak ako predtým - pravidelne jem, cvičím... pribrala som na 57, toľko som nemala nikdy. Bolo to spočiatku strašné, nemala som nič na seba, všetky veľké veci som porozdávala pred časom, že to už nebudem potrebovať... ale teraz si už zvykám, aj som si niečo pokúpila na seba. Nie som s touto váhou spokojná, vždy som sa najlepšie cítila, keď som mala takých 53. Ale sama sa čudujem - nejak ma to až tak netrápi, viem že keď sa ten organizmus spamätá a metabolizmus sa dá znova do poriadku a ja budem naďalej poslušne jesť a cvičiť, tak aj tá váha sa mi ustáli. To jedlo je niekedy problém, niekedy pomenej. Teraz mám už školu, musím sa veľa učiť, mám novú prácu, som trošku viacej zamestnaná. Nemyslím až tak veľa na to jedlo, teda aspoň nie tak v chorom zmysle slova. Iba si tak predbežne naplánujem, čo budem jesť, aby som zasa nejak nehladovala alebo sa neprejedla.

Tak bežím!

somtuzasa

babizne,

super sa mi s vami písmenkovalo, málokedy sa stane, že sa tu s niekým takto stretnem - väčšinou sú to len odkazy. Práve mi prišla kamoška s malou, idem sa s nimi trošku vyjašiť, tak čaute niekedy nabudúce! Dúfam že čoskoro.

Palinnna

ten zlcnik...to ani tak nejako tazko nenesiem...ale uplne najhorsou vecou, ktoru sa pokusam zmenit, je myslienka na jedlo...uz mi ani nenapadne sa prejedat...ale stale na jedlo myslim, a ked som hladna a z nejakeho dovodu sa nemozem najest (napr.ze som v robote alebo na skole), tak som strasne nervozna...mam niekedy akoby vycitky, ked velmi casto jem...este jedlo neberiem ako prirodzenu sucast a to mi na tom najviac vadi...ze ma jedlo akoby stale nado mnou moc, i ked uz nehladujem, ani sa neprejedam.ako je to u teba?

somtuzasa

práveže aspoň čítaj, keď aj nepíšeš - aj to veľmi pomáha. Ja častokrát tiež len čítam, keď práve nemám chuť napísať, alebo práve nejak nemám čo písať. Alebo, čo je najčastejšie - nepíšem vtedy, keď sa mi zrovna moc nedarí, to len čítam a radšej nedeprimujem ostatných svojim momentálnym stavom:))