Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

romanka,

to je fajn s tymi vysledkami. Asi ta ppp fakt ma niecomu naucit, ja si napriklad myslim, ze keby som ju nemala, tak nikdy nejdem tak do hlbky veci a urcite by som sa tak nad sebou nezamyslala a nerozpitvavala sa do posledneho detailu. A tiez si myslim, ze ma to posunulo v konecnom dosledku dopredu, aj ked - za aku cenu... Teraz uz uspesne abstinujem 2 tyzdne a zatial sa citim uplne super. Som taka zamestnana novymi dojmami, ze vobec nemam cas na blbe myslienky (kolko som uz pribrala, co zasa zjest...) a nastastie tu nemam ani vahu. Vela sa hybem, tesim sa z dobreho jedla, z novych ludi (su ku mne uuuplne super), tesim sa ked uvarim nieco, co im chuti a este to nikdy nejedli a mam radost aj z toho, ked si napr. robime grill party so vsetkymi dobrotami co k tomu patria, sedime na zahrade, pijeme pivko, kecame a smejeme sa a vidim, ako to Sabine pomaha, ta pohoda. A ozaj sa mi zmenil pristup k jedlu. Nejem sice malo, ale vycitky svedomia sa este nedostavili - kompenzujem to pohybom a mam dobry pocit zo seba. A tiez si myslim, ze by sa ti zislo nieco podobne - nova robota, vymena prostredia, iny rezim, ini ludia, nove impulzy...len hlavne sa cim skor uzdrav a utekaj medzi ludi, myslim ze uz aj to pomoze...drzim palce, niekedy sa zasa ozvi, paaa!!!

zuju

mam za sebou kontroly u psychiatra i psychologa, obom sa zdam ze som schudla ale vaha mi ukazuje stale rovnako, samo moja "zavislot na sladkom" sa im nezda

Alternativa

Romanka,
v zivote sa nebojme toho, co chceme, po com tuzime. To hovorim tak vseobecne, plati ale aj o tehotenstve. A urcite by bolo super, keby sa Ti aj tento sen splnil - bez rizik pre Teba a noveho cloviecika vo Vasej rodine. No, moja zlata, preto mozes najviac urobit len Ty sama, ved vies. Tesim sa, ze sa zdravotne zotavujes a URCITE sa aj likvidacia PPP u Teba zlepsi. Len si ver Ty sama a bude dobre :o)

romana

Alternatíva
Hm... aj tak gratuľujem!!!!
Aj mňa v poslednom čase prepadá túžba po dieťatku. Možno to trochu súvisí aj s mojími zdrav. problémami, strachom...
Ale bojím sa. Neviem ko by som zvládla tehotenstvo s ppp... a ohroziť dieťatko, to by som fakt nechcela...
Možno ešte budem mamou, hoci moje biohodiny mi vravia, že by bol najvyšší čas, zatiaľ sa bojím...

romana

Ahojky dievčatá.
Blbne mi net, nemohla som písať, neviem čo s tým je. No, teraz ide.
Najprv pozitíva:
Výsledky sú dobré. Aspoň tak mi bolo povedané do telefónu. Tak som rada, že o jeden problém resp. trápenie mám menej. V pondelok som bola u lekárky. Zvýšila mi AD na dve denne. Zatiaľ nevidím zmeny. Včera mi bolo hrozne zle, asi brušná chrípka. Mala som teplotu a bolo mi tak hrozne zle od žalúdka, že som ležela celý deň ako kalika. Dnes poobede sa to už trochu upravilo. Stále akosi myslím na jedlo. Nemôžem sa z toho vyhrabať. Somtuzase asi by som potrebovala rovnaký impulz ako ty. Je to fakt pekné, keď si človek uvedomí vzácnosť toho, čo je pre neho samozrejmé, ale pre iných nie. Aj mňa často napadno rovnaká myšlienka, ale ten návyk je silnejší. Cítim sa bud hrozne napätá alebo depresívna, unavená. Ale dnes mi je celkom fajn.
Som presvedčená, že ppp ma stretla preto, aby mi niečo ukázala. Veľa som sa naučila, ale asi ešte nie dosť, keď nie a nie ma opustiť...

Alternativa

Ahoj dievcata,
tak rada sa s Vami delim o obrovsku radost - mame prveho vnucika. Je to nadherne sledovat, ako jeho mamina bojuje o mliecko, ako jeho ocino sa snazi o pokojnu atmosferu a jeho kludny spanok a drobcek sa uci zit :o). Hovorim Vam to nie preto, ze mi mate gratulovat. Verim, ze si uvedomite, ze takuto atmosferu na najblizsich cca 18 rokov /podla zakona :o)/ moze zabezpecit len ZDRAVA a STASTNA mamina. Aj preto sa Vam kazdej oplati zabojovat, lebo byt stastnou, chapajucou a zdravou maminou, ktora podava "vykony" pre svoje dieta, s PPP nie je mozne. Kazdy malicky uspech je Vasim obrovskym krokom ku zdraviu, tak to berte. Dobru noc a pekne snicky vsetkym

somtuzasa

ForEver?

Ja som si tiez vsimla, ze ludia postihnuti ppp su obycajne velmi citlivi k trapeniu inych ludi, len k vlastnemu trapeniu pristupuju hrozne laxne...snazia sa pomoct inym a seba pomalicky vlastnorucne zabijaju...