Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

somtuzasa

Čaute všetci, mám to za jedna, hviezdila som :)))))

Romanka, tak dúfam že na tej gynde dopadneš dobre, i keď úprimne sa priznám, nejak mi ušlo, aké to máš vlastne problémy, možno to bolo práve vtedy, keď som nebola dlhšie na nete, že si o tom písala. No, myslím že na tej stránke sú aj nejaké recepty, ale úplne najlepšie by bolo zohnať si jej knihy, tam ich je spústa. Má zvlášť aj slávnostnú kuchárku, je tam aj pečivo na Vianoce, potom rôzne veci keď ti príde návšteva, torty, koláče, zákusky, protste všetko. Veď mrkni na to.

Chilli, síce si toho moc nenapísala, ale už aj s tou prezývkou mi znieš akosi oveľa, oveľa lepšie a pozitívnejšie. Dúfam že tú nulu si pochovala niekde prekliate hlboko v tvojich spomienkach.

Iba teraz som prišla domov, bola som ešte na nákupy autom, naláčila som sa, som unavená. Dnes už ani nejdem s kamošmi von, idem do postele. Tak sa majte všetky a dúfam že si čoskoro napíšeme.

romana

somtuzasa
Tak, tie info a kuchárku určite pozriem. Aspoň obkuknem nejaké recepty. Dnes som doma. Idem na tú gyndu. Uvidím čo mi povie. Potom sa ozvem.
To vieš, že budem držat palčeky. Budem na teba myslieť.

evcca

ahojte, nejak som nestihala, zmohla ma unava. nemam nic nove, len unavy na rozdavanie.
tesim sa na vikend, opat ho asi prespim, baby, ako vy zvladate unavu?
ozaj a vcera som sa zhrozila nad porciou obeda v jedalni, este aj mne pripadala mala, no sranda.
vela zdaru v boji, ste super.

devoted

ahojte..ja v tom lietam uz 3 roky...ked som zacinala som mala nadvahu potom som rapidne schudla asi 12kg za 2 mesiace..odvtedy vraciam neustale lebo to vnimam ako jedine mozne riesenie mojho boja s nadvahou...za posledny rok som vsak strasne pribrala a som z toho strasne zufala lebo hoci minam na jedlo strasne peniaze.aj tak som hladna a este aj tucna...Prosim vas o radu ako z toho von a najma..ako schudnut to co som bulimiou pribrala..dakujem...devoted

somtuzasa

Evcca

Už pár dní si sa neozvala, tak dúfam že si v poriadku... Nejak to tu nie je úplné bez tvojich písmeniek, tak sa ozvi keď bude čas.

somtuzasa

Romanka

Ešte než vypnem comp - ja si tiež myslím, že tá práca na zmeny je ubíjajúca a určite keď bude možnosť, mala by si zobrať ten kanclík. Síce pracovať v čisto ženskom kolektíve môže byť niekedy náročnejšie ako štvorzmenná prevádzka :)))), ale z hľadiska toho stravovania by to bolo určite omnoho lepšie - mohla by si si držať svoj režim a išlo by to iste ľahšie. Kvôli tomu by som riskla aj tie intrigy kancelárske, ktorých si užiješ určite dosť. Ale nebudeš musieť chodiť na nočné :))))

somtuzasa

Romanka

Podľa toho čo máš v jedálničku, sa mi to s tou Kořínkovej stravou moc nebije. Vidím, že rada ješ zeleninové šaláty napr. s tuniakom v oleji - ak si k tomu nedáš chlieb, tak to je skvelé jedlo podľa zásad SPLK. Ak mäso moc nemusíš, tak by to bolo tiež ideálne - môžeš jesť do nemoty ryžu, cestoviny, tofu, všetko čo chceš, ale napr. s dusenou zeleninou, šalátmi, existuje milión možností, dá sa to fakt praktizovať pestro.

Mám jednu kuchárku od nej, kde sú všetky bežné jedlá ktoré poznáš - napr. segedínsky, palacinky, parené buchty, proste všetko - ale na jej spôsob. A to ti poviem - nevšimneš si rozdiel, iba v tom, že ti bude oveľa rýchlejšie tráviť a nebudeš priberať.

Mimochodom, uznávam ju práve preto, že sama bola závislá na kadečom - bola aj bulimička a aj alkoholička a aj pomocou tohoto štýlu sa z toho vyškriabala. A nikomu nič nezakazuje, ako niektorí, iba radí, ako to máš robiť a dáva skvelé tipy, ako okabátiť svoje chúťky. Je to fakt skvelé čítanie.