Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

palinna, mozes so mno ratat, co sa tyka skupiny, bola by som rada, je to dobra vec a v nr som kazdy den.
vedela by som zohnat aj priestory.

Palinnna

to mam z prepracovania...ja normalne nevladzem...dnes som mame povedala, ze idem sa dat liecit...lebo mam ppp abstaky...normalne by som neverila, ze aj take nieco existuje...kym som to nezazila...a teraz je to silne...ale nejako sa nedam premoct...a potesilo ma, ze nr...lebo ja tu tiez mam svoje zazemie...a tak som uz velakrat rozmyslala aj o zalozeni svojpomocnej skupiny v Nitre...len nemam vela odvahy s tym vyjst takto verejnejsie...aj by som to chcela ...aj sa bojim reakcii nych ludi:)

evcca

on si mysli, ze jem malo, vcera sme boli hrabat seno-cca styri hodiny a ja som zjedla na veceru len jogurt, hoci jeho mamka nachystala klobasky a hurky. takmer som sa rozrevala, nenutil ma, ale vie o com je ppp, je zdravotnik a tvrdi, ze som prilis chuda.

romana

dúfam, že lieky zaberú
Je zvláštne ako si my hneď všimneme na druhom, že pozoruje ako jeme a koľko jeme. Aj ja to hneď odhalím. Neboj, nestratíš ho. Má ťa rád, preto tá kontrola. Keby mu na tebe nezáležalo, ani by ho to nenapadlo. Ja to mám tiež doma. Môj muž mi koľko krát povie: Nenapchávaj sa moc, bude ti ťažko... ale takým dobrým tónom. Tiež hneď zbadá, že nie som vo svojej koži, že som nervózna. Keď mu poviem, že mi nie je akosi dobre. Hneď zareaguje: všimol som si. Niekedy ma to až udivuje. Ale je to normálne. Človek vníma toho druhého, a hlavne keď k nemu niečo cíti. Vníma gestá, ton hlasu, spôsob odpovede, pohyby pri práci, mimiku tváre... tiež spôsob akým je. Hneď zbadám, či dcére chutí alebo nie...

evcca

dnes som bola konecne na hematologii, mam nove tabletky, doktorka vravela, ze tie potiaze mozu byt kvoli kolisajucemu fe- mam vykyvy ako everest.
vcera som bola s lubosom a dost si vsimal ako jem, bolo mi to neprijemne, ale nechcem ho stratit kvoli jedlu, je mi smutno, ze ho to trapi.