Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

jaja

dnes mi je akosi zvlastne...zacinam si uvedomovat,ze za posledne 2 roky sa toho vela zmenilo...ale tak je to asi spravne,ze clovek postupne ako dospieva meni svoje priority,vsak?mam trochu taku filozoficku naladu :)))))
a okrem toho mi vobec nechuti jest...maximalne tak sladke...

jaja

forev. len sa nespal na slnku tak ako ked som sa ja vcera pri uceni opalovala v zahrade :)))isla si hned po strednej na medinu?

forev.

no, ja som vylozena na balkone, chytam mutacie od slnecneho ziarenia a cim dalej idem, tak viem, ze nic neviem:)
pardon rybicka, tak to som ta asi ja nepochopila:)

rybička

Forev, ja som ťa pochopila úúúplne správne, veď som aj napísala, že si budúca Dr., takže je mi jasné, že si na VŠ. Ak moja odpoveď vyznela nejak bludne, tak to bude tým, že so mnou dnes niečo šije, mám takú zvláštnu bláznivú náladu a áno, aj ja by som sa mala učiť, ale nejak sa mi nedá - vonku je tak pekne, idem sa natiahnuť do bikín a oberať jahody - nachytať trošku bronzu a endorfínov. Tak čaute baby a pekný dník! A také malé - niečo pokazené a smradlavé by som si radšej nedávala - nie je to dobré na pleť a na dych :)))))

forev.

rybicka: ale ja som uz na vysokej:) ale som rada, ze posobim za mladsiu:) ja mam skusku z lekarskej nemciny, co je dost nanic, pretoze sama vies, ze nemecke a latinske nazvy(ktore ja jedine poznam) su bohovsky odlisne:) tak to asi hodim na memorovanie. medicina ta nauci zapamat si neuveritelne mnozstvo veci na neuveritelne kratky cas...

takemale: no, aha, daj si nieco pokazene a smradlave, ucinok zaruceny:) hm, skus z tych organickych, psyllium, to pomaha. stoji to stovku. dalej by som nesla. ono je to kentus vsetko.

inak, ja mam teraz taku nahovno zivotnu situaciu s tym ucenim, ze mi ani jest nejde. to je celkom v riti, lebo chudnut zrovna nechcem.

rybička

forev. - s tou nemčinou by som ti veľmi rada pomohla, i keď úprimne povedané, byť učiteľkou nie je zrovna moje ambícia, vzhľadom na aktuálny stav slovenského školstva - skôr by som brala tlmočníctvo alebo prekladateľstvo, ale nakoľko som externistka, toto bola jediná možnosť ako získať VŠ vzdelanie zamerané na germanistiku. A okrem toho, som v Rakúsku, pracujem tu už nejaký ten rôčik a meliem už ako v rodnom jazyku, ale že by som ti to mohla sprostredkovať za tak krátky čas ako píšeš, tak to až taký génius zasa nie som :))))) bohužiaľ... Držím palce na tú psychiatriu, mňa to na strednej vždy bavilo, takéto psychologické vecičky a máš pravdu - nie je nad vlastnú skúsenosť. Myslím že baby čo sme tu, máme nábeh na bezproblémové ukončenie nejakého vzdelania so zameraním na psychické poruchy a vyrovnávanie sa s nimi.... len dúfam že som nikoho práve neurazila. Ak hej, tak soráč, dnes mám nejakú uletenú náladu, všetko mi pripadá smiešne, najmä pohľad do zrkadla... :)))

rybička

take male, vidím že píšeš zasa a tuším že som práve pochopila, že máš asi len nejaký momentálny problém so zápchou. Tak to by bolo ok, keby si si výnimočne dala povedzme Fenolax alebo Gutalax, nič iné nepoznám a nie je to až taká pálka. Možno nejakých 50 Sk keď to stojí. Ale rozhodne si nedávaj naraz celé balenie, keď ti ide fakt len o to, aby si šla na potrebu. Daj na forev., je to budúca Dr, tak hádam vie čo hovorí... :))))

rybička

take male, s tymi preháňadlami to fakt nepreháňaj, skôr by som radila - vôbec s nimi ani len nezačínaj. Je to totiž strašná haluška - mnohé baby si myslia že tým schudnú ale i keď nie som medička ale germanistka, toľko viem, že tie preháňadlá
fungujú až v črievku a nie v žalúdku, to znamená v tej časti črievka, v ktorej sa nachádza potrava v štádiu, keď si už telíčko z nej zobralo všetky potrebné tuky a ostatné svinstvá z ktorých sa priberá :-) a spôsobia tým pádom iba toľko, že dostaneš ukrutnú hnačku a nemusíš čakať, kým pôjdeš o pár hodín na záchodík prirodzenou cestou. Ja som preháňadlá nikdy moc nemusela, i keď samo že som ich vyskúšala, veď ako inak, ale mala som z nich vždy kŕče a nejak som sa chvala bohu na ne nenamotala. Kašli na ne, keď ťa bude bolieť od nich bruško a budeš musieť šprintovať každých pár minút na WC, nebudeš mať už vôbec žiadnu chuť a silu do učenia... A ešte niečo - ty si určite nie len také malé, ale aj také zlaté, takže kašli na nafúknuté bruško, usmej sa a skús sa ešte niečo naučiť. Držím palce!

takemale

forev.:):):)ved som neni taka sprosta:):)ze neviem kolko stoji acidko,len chcem nejake prehandlo teraz hned lebo som z toho nervozna:(aby rychlo zabralo,nechystam sa na to nejak naviazat

forev.

takemale: nezacinala by som velmi s prehanadlami. ak mas zapchu, kup si nejake lactobacily, acidka a tak a pojde to. take acidko stoji u nas 24,50 :) staci?