Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

forev.

tak, ja som z toho celeho ochorela, mam teplotu a je mi nahovno, snazim sa ignorovat a postupujem dalej. kliniku celkom davam, nahovno to je u mna trochu s molekularnou biologiou..ale no, sak som inteligentna. :)inak, vtipne celkom je, ze ako som si tak pozerala otazky na psychiatriu, tak mi z toho vyplyva, ze by som to aj mohla spravit(niet nad osobnu skusenost) :)
rybicka: hm..mohla by si ma nejako tu nemcinu za dva dni naucit neminu..da sa? :)

takemale

jaaaaaj ahojte..zajtra aj vo stvrtok mam skusku a tak sa neviem sustredit na ucenie......stale len zeriem a .....a okrem toho som cela nafuknuta.neviem ci som tehotna uz alebo co..,poradte mi prosim nieco z coho pojdem zarucene na wc,nejake prehanadlo a kolko stoji,lebo nikdy som to nemala nemam s tym ziadnu skusenost...

rybička

evcca, gratulujem ku skúšku a držím palce na tú protetiku, aj keď tento výraz mi nič nehovorí, takže neviem čo to obnáša :)))) ale je to iste sakra ťažké, usudzujúc z toho názvu. Ja mám v stredu lexikológiu, ešte dve seminárky do konca mája a potom už len asi 2 skúšky z pedagogiky a tiež končím na tento ročník - študujem učiteľstvo NJ a etiky, 4. semester. A všetkým ostatným študujúcim z nás prajem úspešné ukončenie ročníka aby ste si potom mohli s kľudným svedomím užívať leto a voľno od školy:)))

rybička

Romanka, držím palce, aby to nebolo až také stresujúce pre teba a pevne verím, že ťa to nevyhodí z koľaje... Tak paaa a večer si urob čas len pre seba, aby si sa rozlúčila definitívne s tým tvojim krstným a aj so všetkými negatívnymi pocitmi, ktoré sa spájajú s pohrebmi a podobnými nepríjemnými záležitosťami. Takže buď trošku sebec, určite ti to pomôže. Paaa

jaja

ahojte,ja mam uz uspesne po skuske dnes,takze novy tyzden sa zacina skvele :)po vikende som celkom fayn opalena a vy ste ako vikendovali?:)

evcca

forev., gynda dufam,ze ok, tento tyzden budu vysledky zo skusky, mam celkom fajn pocit. dnes mam este poslednu protetiku, a ked to zvladnem, tak mam druhy rocnik za sebou.
no, 16:30 mam magneticku rezonanciu a uvidim, co mam naozaj v tej gebulke, okrem mojich blaznivych napadov. pekny den, vsetkym:-)

romana

zuzicka1989
Novidíš, veď to je vynikajúce!!!!
Myslím s tou psychologičkou aj vychovávateľkou. Keď pôjdeš ku psychologičke, odrazu sa za ňou zastavíš. Teš sa z toho. Nepozeraj na veci negatívne. Vychovávateľka určite na teba nezabudne, ak ti povedala, že si ako jej dcéra. To si určite nemyslí. Môžeš jej predsa kedykoľkovek zavolať a to je predsa veľké plus, mať niekoho takého. Ja som rada, že existuje toto fórum. Pre mňa je to veľké plus.
Dnes sme si dali s rodinkou 20 km na bicykloch. Dúfam, že zajtra budem môcť chodiť. Počítam, že svalovica ma neminie.
A kam ideš ďalej do školy? Alebo chceš už pracovať?

forev.

ahoj evcca!
ako skoncila skuska z gynekologie? tak to tusim bolo, nie? ja drtim antibiotika, uz som celkom vypluta. hadzem to na flegmaticku narkolepsiu(stale spim a je mi to uplne jedno) :)

zuzicka1989

romanka:ano,viem mas pravdu..vazne to asi patri vsetko k tomu..cely vikend mi je tak na nic..depka..a len by som plakala.najviac mi vies bude smutno za vychovavatelkou,ktora ako jedina osoba stala po cely tento rok pri ne,ona bola so mnou ked som odpadla,bola so mnou u psychologicky...vie o mne vsetko..vzdy stala pri mne..ci som bola smutna ci vesela..vzdy ma podporovala..bola pri mne aby som aspon nieco zjedla...
a teraz?vies budem ju musiet opustit..povedala mi ze som pre nu ako jej dcera,ktoru vzdy chcela mat..a ze budeme vzdy v kontakte,ze si budeme volat navstevovat sa..dobre mozno to tak bude,ale co ak uz na mna zabudne?a uz to nikdy nebude take ze budem s nou kazdy den..viem raz sa vsetko musi skoncit,ale je mi hrozne smutno!!!
to som velmi rada,ze sa ti tak dari!!!len nech to ide tak dalej!!!aj mne sa pomaly upravuje zapcha,ale s pletou a vlasmi ze by to bolo lepsie..no hadam postupom casu sa to upravi:-DDa volala som aj so psychologickou a povedala ze este mozem ku nej chodit,ze ona mi to povedala akoze sa uz neuvidime tak casto..ale ze kludne mozem ku nej chodit...a aspon ked pojdem ku nej budem aj s vychovavatelkou:-D