Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Ahojte dievčatá!
Dnes som bola v ZA. Mám nové topánočky. Konečne sa teším. Hoci... Boli sme s mužom a dcérou na plavárni a ... ani neviem čo zas... Manželovi sa zas niečo nepáči, nevie to asi povedať a rýpe do mňa. Ale ja sa nedám dnes vytočiť. Konečne je pekný deň, včera som bola hrozne unavená, celý deň som preležala a predriemala. Dnes je to ok. Tak si to nenechám pokaziť.
Zuzička1989
presne viem aké máš pocity. Aj to že je to ťažké. Ale nedaj sa! Ten víťazný pociť ti za to stojí. Uvidíš, postupne aj to napätie, ktoré cítiš bude slabnúť a budeš to viedieť omnoho viac ovládať...
evcca
večer držím palce. Som rada že vám to vyšlo a konečne si niekam spolu vyrazíte. Uvidíš, bude super. Viem to. Večer napíš.

zuzicka1989

ja neviem,ale je to take zvlastne zrazu akobysom sa zacala menit ...ale neviem ci som na tu zmenu pripravena..
tak to ti budem drzat palce nech sa ti to vydari:-)potom daj vediet ako ti to dopadlo!

zuzicka1989

evvca:no tak to je super!!a ako bolo?ja som tiez ale v piatok bola s jednym kamosom na disce a tiez fajne bolo...
no s jedlom je to horsie..snazim sa ist podla toho rezimu aky mi povedala psychologicka na intraku sa mi to aj celkom dari,ale doma?!desne vkuse by som len nieco jedla!!!a potom sla vracat..a ked viem ze nemozem vracat tak aj tak len stale by som nieco zobla si..neviem co mam robit!!!a nejako mi zacina chybat ten prazdny pocit v zaludku..a to vsetko..je to asi divne..viem..

evcca

zajtra som pozvana na koncert od mojho "kolegu". desne sa bojim, neviem, to opisat,no hroza, nedovera, panika, frustracia,...ale tiez radost. maximalna ambivalencia, nepoznavam sa.
vo vsetkych veciach si pripadam neforemne, nechapem, ved ma pozna uz 4 roky, neviem, co riesim, ale riesim.

romana

Aj mňa to hrozne frustruje. Myslím tie obchody. Ale akosi to už prehliadam. Asi som už odolnejšia. Prv, ked som si nič nekúpila depka ako... a teraz mi to nevadí. Zvláštne je, že sa dostávam do štádia, kedy ma obchody a kupovanie si vecí akosi unavuje. Prv to bol pre mňa relax, rozptýlenie, zábava a hlavne potešenie. Teraz sa mi akosi nechce a tiež som akási viac unavená. Rozmýšľam či to nie je z tých liekov... Už som dnes myslela na teba, tiež s tou únavou...
A čo ťa čaká zajtra? Ak sa môžem opýtať.

evcca

romanka, aj tato moja kolegyna je vydata a ma 13-rocnu dcerku. jej muz to bere sportovo, oslavovali sme narodky, takze pohoda. inak to nie je len kolegyna, ale aj moja velkaaaaaaaaaaaaaaaaaa opora.
dnes som mrzuta, bola som v obchode a vsetky nohavice, co som si skusala na mne vyzerali priserne, mam nepekne stehna, zase sa hlasi hlas ppp, no ja ho utisim, lebo teraz by som podla vsetkeho mala byt stastna a tesit sa na zajtra.

romana

evcca
To je super. Aj ja by som si rada tak vyšla. Škoda len, že človek keď sa vydá nastanú iné starosti a na takého veci akosi už nie je čas a nakoniec už ani s kým. Mám síce v práci kolegyne, ale všetky sú vydaté a to vieš. Povinnosti ich akosi ťahajú domov... A vlastne nie sú ani odtiaľto. A môjmu mužovi sa to nepáči ked chodím kade tade. Asi tak.
Ale teším sa s tebou, že si si to užila.