Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

[zruseny22]

Nechcem sa vyliečiť, chcem zomrieť. Práve som v nemocnici, pribrala som už 4 kilá. Dnes dávam jedeniu koniec. Je mi jedno, čo tu so mnou budú robiť, a koľko ma tu budú držať. Už mi nezáleží na živote. Nechcem spolupracovať, už nie. Tak prečo ma tu ešte držia? Prečo ma nepustia domov?

[zruseny3]

Ahoj Snezienka.
Suhlasim s tym čo si napisala, aj v teme "Nehanbim sa co som dnes zjedla".
Ja nemam PPP. Najkamaratka ma. Verim, ze sa da z toho dostat,len treba pevnu volu, zatat sa a nevzdat, nevzdat, nevzdat. Nech sa deje cokolvek. Vaha je len cislo. Viem, mne sa to hovori. Možno neviem pomoct, tak ako by som chcela a niekedy neviem ako dalej, ale som vsak presvedcena, ze to ide.
Chapem tu predstavu PPP-ckarok, chciet byt vyliecena a na druhej strane chciet byt stale chuda.. Ale bud jedno alebo druhe. Ved sa da aj zdravo stravovat. Tiez ked citam niektore tie jedalnicky, tak len pozeram a myslím, že sa predbiehajú a ukazujú. Žial si neuvedomuju, že niektoré to inšpiruje k tomu, aby jedli menej alebo dokonca prestali jesť...

snezienka333

ahoj Doodie,

no ja som to nepriklad nevzdala, naštastie :-) Tušim si sa ma minule pytala, ako som sa dostala z anorexie. Prepač, že som hned nereagovala, ale musela som riešit nejake dôležite veci. A to je dlha story, ako sa z toho človek dostal. Ale dobra sprava je, že sa da z toho vyliečit. Ale človek musi velmi chciet a každy den bojovat sam so sebou - nie je to jednoduche. Ja do rubriky "nehanbim sa za to, čo som dnes jedla" radšej nepišem, lebo ked vidim, ako niektore holky extremne malo jedia a ešte su na to aj hrde, tak je to take smutne. Ty maš niekoho blizkeho, kto trpi anorexiou, alebo maš ty sama problem s ppp ?

[zruseny3]

a sem niekto chodí?
Ci ste to vsetky vzdali...? :(
Dovolila som si založiť stránku na FB - "STOP PPP (poruchy príjmu potravy)", tak ak chcete nájdite a dajte "lajk". :)

[zruseny22]

Silvi, to je pravda, nutridrinky môže predpísať lekár, tak hor sa k nemu, nech si ich nemusíš platiť:-)

silvus28

začala som piť Nutridrinky, dve fľašky sú ako jeden komplet obed, ale zatiaľ som z nich nepribrala, majú kopu vitamínov, a zdá sa mi že sa mi zlepšili vlasy a pleť od toho...to je jediná kalorická "strava", ktorej sa nebojím a ešte mi aj chutí:-) Len sú dosť drahé, jedna fľaška má len 200 ml a stojí okolo 2 eur, ale vraj to môže predpísať aj MUDr. a vtedy to celé hradí poisťovňa, takže si ich dám predpísať na recept...

snezienka333

cry, vitaminy B beriem kazdy den (B-komplex). Ale aj tak mi nechuti jest. Fakt neviem, ako ziskat chut do jedla... Ale to Rafaelo od tvojej babičky by mi mozno chutilo :-) Dal by sa od nej vypytat recept ?

[zruseny22]

snežienka, mám 168cm. Dnes mi nejako chutilo jesť, ale už nevadí. Asi ma skôr postrašil fakt, že som dnes jedla oveľa viac ako cez víkend, keď mi bolo veľmi zle z antibiotík a bola som len na suchároch a suchých rožkoch.
Snežienka, skúsila si Bé vitamíny?