Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuzicka1989

zuju,
a si s nimi spokojna,aky su?ja som chcela ist aj niekde tu,ale nepoznam tu nikoho..a ako sa ti dari?
sunrisse,
ja viem,ze su aj horsie aj lepsie dni..ale az jeden den som citila celkom v pohode..a od vcera--proste vcera som tu nocnu tahala,prisla som o 07.00 domov,spala som 3hodiny,a teraz do vecera v skole..neviem ako to vydrzim..ale nemozem sa stazovat ,ja som si to zvolila a musim vydŕzat!!!a ty ako sa mas?

Sunnrisse

zuzicka,vies ze su aj lepsie dni aj horsie...s tym treba ratat,ved nie nadarmo sa hovori,ze ku vsetkemu co za to najozaj stoji vedie klukata cesticka :)

zuzicka1989

zuju,
ja chodim do levoce,kde somchodila na strednu skolu,tak tam chodim ku psych,lebo tu neviem o nikom..a ty chodis niekde tu?
surisse,
dakujem ze mi drzis palce,ale naozaj mam strach..vcera bol celkom v pohode den,a dnes som vstala a uz mam nejaku depku zo vsetkeho..sama neviem preco..

Sunnrisse

drzim palce aj nadalej vsetkym,aj tebe zuzi ;) ja som mala dnes tiez celkom fayn den,aj v praci aj v sukromi ;)

Sunnrisse

Evcca...co sa tyka unavy,neviem posudit nakolko sa mozem porovnavat s tebou,ale ja mam taky problem,ktory sa snazim riesit,ze velmi casto sa mi chce spat,citim sa vtedy veeelmi unavene.Dobre mi je ked spim okolo 12hodp, si pisala,ze najradsej by si spala 12 hodin.ja sa len vtedy citim naozaj dobre,ked tolko spim.ked menej,som dost ospala cez den a poobede vacsinou zvyknem spavat aj niekolko hodin.pracujem na to,snazim sa tu unavu akosi prekonat,snazim sa zvysit si imunitu cvicenim,prechadzkami,suvisi to u mna aj s nizkym tlakom,ale mam tiez pocit,ze cim lepsie si usporiadam v hlavke ,,stare boliestky'' z minulosti,zahrnajuc ppp,tym mi je lepsie...tak sa nevzdavaj ani ty,a
ni ja sa nebudem ;)
sunshine...ano vsimla som si a vies co sa mi paci?pripadaju mi take pozitivne :)))samozrejme,ze to ide aj v takomto pocasi,aj ked mozno tazsie...ale nepripustajme si to,netreba sa myslienkami vhlbovat do toho a myslime a robme to co nam robi radost a tesi nas :)
zuzicka...z tvojho posledneho prispevku citim odhodlanie bojovat dalej a to je velmi dolezite!to,ze mas strach je uplne prirodzene,ved ide o nieco dolezite,o TEBA!

zuzicka1989

ahojte baby..ja tiez moc nie som oddychnuta po vikende..dnes som prisla vcera som bola u p.vychovavatelky tak fajne bolo..no a zajtra skola..a potom nocna..sa mi nechce..
bola som aj u psych dnes..tak tiez fajne bolo..mi povedala ze uz lepsie vyzeram..a ze jednoducho moje telo potrebuje nejake ziviny,teda jedlo..aj p.vychovavatelka mi poradila,ze mam mat pri sebe len malu cast jedla ktoru zjem nic,viac a tak sa mam snazit..
chcem sa jednoducho nakopnut,uz nechcem ist tak dalej..musim sa viac snazit!!musim to zmenit,ale mam z toho naozaj strach priznam si to..neviem ci to dokazem,ale chcem mat deti,chcem dostat kramy..
dnes to celkom slo,rano polovicu rozka,poobede banan,vecer kopka ryze s kuskom kuracieho meska..ale musim povedat pravdu,ze ma to riadne taha..sa prejest a ist vracat!!ako tomu oddolat,ako na to nemysliet?v mojej hlave nie je nic ine,len prejest sa a ist to dat zo seba von..ale nieco vo mne nechce..ani ja sama nechcem ist..drzte mi palce aby som to vydrzala,od dnes sa snazim bojovat!
a vy ako sa mate?

sunshine

ahoj sunrisse, mame podobne nicky, uz nam chyba len sunset a sme kompletni:-)hej, tych sil asi budeme potrebovat. pocasie je pod psa a vtedy sa aj ppp odolava tazsie... ale to neznamena, ze to nejde, vsak? ja som dnes mala extra produktivny den v praci... kiez by to tempo vydrzalo