Bludny kruh..

Príspevok v téme: Bludny kruh..
Bludnykruh

Som psychicke na dne.Neviem ako to mám písať ale som zistil že mám viacero porúch.Proste mám sociálnu fobiu,úzkosť,som introvert,melancholik,mám depresie a nizke sebavedomie,a nemám na to dovod lebo vyzerám dobre(druhý povedali).Ráno vstanem,nič sa mi nechce,žiadne plány,akokeby prázdna hlava bez zaujmu a chuti.Naoko som ale normálny,nedávam to najavo snažím sa to maximálne zakrývať,preto to až tak nevidno,no vo vnutri sa velmi trápim.Kamarátov mám dosť,velakrát ma volaju von ale velakrát odmietnem a sedím doma,uplne mi uteka život,nemožem si nájsť ani priatelku.Vlastne ani nehladam lebo po čase by zistila moju skutočnú povahu a odišla by odomna.Idem k psychiatrovi a ani neviem kde mám začať čo mu začnem rozprávať.A mám otazku,može tieto vedlajšie veci ako melancholia a depresie sposobovať iba socialna fobia?.Velakrát sa bojím vynsť medzi ludí,niečo vybaviť,mám strach že ma sleduju,pozeraju na mna,hodnotia ma.Uplne ma to niči

Bludnykruh

PsychoPrincess

Ale čo sa týka toho sklamania tak áno,jeden dobrý kamarát ma oklamal vo vážnej veci a zradil,a raz som bol odmietnutý v láske.Ale toto nemá vplyv na to lebo som zistil že ten bývalý kamarát je uplna nula a vobec mi na nom už nezaleží,a najradšej by som mu rozbil papulu.A tú ženskú čo ma odmietla,tak by som už nechcel ani keby ma prosila

Bludnykruh

PsychoPrincess
Negatívne zážitky v detstve boli,a vlastne sú aj občas teraz,nič také až vážne,to už mám za sebou a neriešim to a ani to nemá vplyv na dnešok.Ja sa stýkať z inými ludmi chcem,ale s takými čo pasuju mne,s kým by som dobre rozumel.Bohužial takých nenáchadzam.Som proste typ čo ho nezaujímajú party,diskotéky,fajčenie marihuany,alkoholicke akcie a šukanie z každym.A to robí skoro každý,dokonca sa mi taký ludia hnusia.Ale už to nechám tak.Som objednaný k psychiatrovi už,možno ked sa zbavím socialnej fobie ktorým mám určite a občasnej depresie tak sa to zmení,ked nie tak sa s tým zmierím.

PsychoPrincess

Bludnykruh, nepredchádzali týmto tvojim diagnózam nejaké negatívne zážitky z detstva... alebo sklamania zo strany ,,blízkych" ľudí, ktorí hrali hru a sklamali ťa natoľko, že nemáš záujem stýkať sa s novými ľuďmi?

Bludnykruh

CX600.Ja napríklad kamošov mám.Možem íst kedykolvek s nimi na vylet,na chatu,na kupalisko kdekolvek,možnosti mám.A ked idem tam nakoniec zistím že sa tam nudím.Napr že oni sa bavia o takých veciach čo mna nejak nebavia a som odpísaní.Ako som už písal,vo vlastnom svete.

Bludnykruh

Napr dnes mi je celkom dobre,som bez depresie,a teraz som si uvedomil jednu vec,mam vlastny svet.Ako keby nenavidím dnešnú skazenú dobu a dnešný svet,dnešných ludí.Preto sa aj odmietam kamarátiť z ludmi,lebo vačšina ludí mi vadí.Keby nájdem kamošov akých hladám(takých na svete nie je vela) tak určite najdem zmysel života.Takže začnem žit ako ja chcem nie podla dnešneho akože moderneho vzoru ktorým žije vačšina mládeže.Aj ked budem sám.OK rozpošlem ten e-mail.

melanxoly

Ach Jaj ludia celých 25 rokov som sa s týmto sama trápila a nemala som to ani komu povedat a vysvetliť, ale lieky vám nepomôžu, treba na sebe systematicky makať aby ste zmenili svoje myslenie a správanie a teraz fungujem uplne normálne a kecam aj viac ako by som chcela :D žiadne depky žiadne fobie

cx600

bludnykruh: Som presne ako ty.. Teda okrem toho.. ja pekný nie som ale to je jedno teraz.. Som na tom úplne rovnako, len nemám ŽIADNYCH kamarátov (ani v meste, ani mimo mesta).

Vieš, nemyslím že tento stav zmenia lieky. 1. Aj si myslím že by to nepomohlo, ale 2. Je to o tom ako to vnímaš ty a ako si to vyhodnocuješ. Proste. Neviem čo ti na to povedať ešte ale aj ja rozmýšľam nad psychológom ale neviem či by mi pomohol :/
Proste nemám nikoho, s kým by som sa porozprával, nemám nikoho, kto by ma chápal tu a teraz - a nie online.

Osobne radšej som aj ja ticho a iba počúvam.. Ty si písal že si veľmi rád hral hry doma a vždy ťa to bavilo. Aj mňa po čase prestali baviť hry a chcel by som niečo robiť užitočnejšie..

Čo tak spojiť tvoju zábavu a Jefitto-nápad? Pozri, ja som mal ťažké detstvo, takže som tak isto presedel taktiež dlhééé roky (aj doteraz) doma, tak som to využil k tomu, aby som sa zdokonalil v IT/PC. Neviem ako si zbehlí v práci na PC, ale čo keby napr. sa naučíš TVORIŤ niečo? Napr. ja som programátor - webových stránok, aplikácii a kopa všetkého možného.. A je to presne to čo ja chcem [- robím veci, ktoré chcem robiť [- robím ich tak, ako cítim, že majú byť spravené [- Tvorím niečo. Vždy ma to bavilo a aj baví. A ešte je to aj vélmi dobre platené ;) Čo tak skúsiť vývoj hier? :)
Je to práca na dlhé mesiace, ba až roky. Mrkni na film "Indie Game: The Movie" ktorý vyšiel pred mesiacom (dajú sa k tomu zohnať aj oficiálne české titulky). Pre teba ako introverta, by ťa to možno zaujalo. Pretože tvoriť hry, nie je len o zábave, ale je to hlavne o vyjadrení seba, svojich pocitov a vkladaní ich do nejakého tvojho (povedzme) diela.. A je to všeličo iné - webdesigner, designer, sysadmin, ....

Z akého si mesta? :)
Napíš mi ak chceš cx600@azet.sk - mozeme sa porozpravat ak chces.

Jefitto

Ľudia by vkuse len žrali lieky. Čo si myslíš, že si dáš dve tablotky a bude z teba extrovert, sangvinik?

Rob niečo, čo ťa aspoň trošku napĺňa. Ak nevieš, čo ťa naplňa, tak skúšaj a pozoruj sa.

Napríklad: Tiež som bol dlho v riti zo života (sory za výraz) až potom som zistil, že ma bavia kutilské práce. Dopadlo to tak, že som maľoval izby asi 25 ľuďom v priebehu pol roka, stierkoval, kreslil vzory, dával podlahy atď atď. A ešte som si aj pekne privyrobil