Dcéra 15 - on 32 - konverzácia cez Internet

Príspevok v téme: Dcéra 15 - on 32 - konverzácia cez Internet
Andrea78

Ahoj. Mám problém s dcérou, nikdy by mi neprišlo na um, že dokáže takéto veci, odmalička som ju učila slušnosti, poriadku. Má 15 rokov, je v pubertálnom veku, je jedináčik, páčia sa jej chlapci, a samozrejme by chcela aby som jej dovolila behať do rána s kamoškami po diskotékach. Včera, keď som jej niesla veci do izby, nechtiac som si prečítala konverzáciu s 32 ročným chlapom, myslela som že skolabujem, aby toho nebolo málo, posielala mu nahe fotky, prsia a cele telo. Neviem čo ďalej, bojím sa to povedať aj manželovi, na ňu som nakričala, zobrala som jej notebook aj telefón, teraz celý deň trucuje a beží od jednej kamošky k druhej. Prosím, ako to vyriešiť ? Mam take nervy, žeby som jej vytrhala všetky vlasy! V čom som zlyhala ? :-(

zewa

A myslim si, ze manzel o tom ma vediet. Rodicia si pri vychove deti nesmu nic zatajovat. Je to dcera vas oboch. Mozno by aj dobre bolo, keby muz narobil s nou poriadny bordel.

zewa

Deti potrebuju prisne jednanie lebo si potom robia co chcu. Su nezodpovedne. Ma 15. Je dieta. Mozes jej zakazat cokolvek. Sama vies, co ma najradsej. Tak jej zakaz to. Bude trucovat, mozno ti povie, ze ta nenavidi, ale to deti robia, aby ta obmakcili (ved kto chce byt nenavideny). Urob vsetko preto, aby si si nemusela v buducnosti nic vycitat. Je dnes bezne, ze dievcata v jej veku maju davno po prvom pohlavnom styku. Jednoznacne by som jej zobrala mobil, zakazala internet, chodit von. Doma nech pomaha a rozprava sa s realnymi ludmi. A ked chce byt s kamoskami, tak nech pridu k vam. Mozno ti to pripada pritiahnute za vlasy a ze je teraz ina doba. Doba je mozno ina, ale deti su rovnake. Len si myslime, ze su dospelejsie. Nie su. Su to deti. Spomen si, co si ty robila v jej veku. Stavim sa, ze rodicia vedeli kde si a hlavne co robis. Chvilku bude jej trucovanie trvat, ale pomalicky si odvykne od internetu a zavislosti na telefone. Deti teraz fakt nemaju nic ine v hlave len kedy pojdu na FB. Vymyslela by som jej nejaku manualnu zabavu. Nech sa uci piect, nech ti pomaha varit. Trebars jej kup teenagersku literaturu, kde sa trosku hovori o sexe. A kazdopadne sa s nou zacni o sexe rozpravat. Nech to nie je u vas doma tabu. Porozpravaj jej o svojej prvej laske. Uvarte si caj na balkon. Deti si myslia, ze rodicia ich nechapu. Ale nevedia, ze ste zazili v ich veku to iste, tie iste pocity. Len ste mali menej moznosti to zrealizovat. Jedina cesta je zblizit sa s nou aj ked ta to mozno bude stat kopec nervov, ale zapri sa. Nedovol jej mavat s tebou. Podla mna PC a mobily tvoria medzi detmi a rodicmi strasnu priepast pretoze rodicia aj pri najvacsej snahe nevedia, co deti robia. Mozno by som si nechala vytvorit whitelist (zoznam povolenych webovych stranok) aby si mala jej konanie pod kontrolou. Treba sa o deti zaujimat aj ked si to nezelaju. Nezelat si to mozu az vtedy, ked budu samostatne.

raciolka

Ťažko povedať či si zlyhala, dnešná doba je veľmi náročná a na výchovu detí obzvlášť. Je jedno čo mi im povieme ak zvyšok sveta vidia robiť niečo úplne iné. Ja by som radila nekričať a príliš netrestať. Ano to je prvá reakcia a je v poriadku. Ale teraz si ju treba zavolať domov, porozprávať sa s ňou, povedať jej, že ju veľmi ľúbiš bez ohľadu na to, čo urobila a hlavne skúsiť zistiť, prečo to urobila. Takto sa správajú dievčatá, ktoré nemajú dosť sebavedomia a možno má pocit že jej na vás nezáleží, hlavne ak máte obaja náročné povolanie a nemáte čas sa jej venovať, alebo máte príliš prísnu výchovu bez vysvetlenia prečo tomu tak je. Nestačí povedať, že je na to mladá, treba jej vysvetlovať aké riziká jej hrozia na diskotéke, na internete, a že nie je všetko pravda čo počuje v TV, od kamarátiek a číta v časopise. Otcovi by som to nehovorila zbytočne ju tým ponížiš. Držím palce aby si ju dokázala priviesť k tomu aby sa ti otvorila a aby ste si spolu vytvorili vzťah založený na dôvere, ešte nie je neskoro.

jola8

...mozno staci zmenit uhol pohladu...mala by si sa ukludnit...rozpravaj s nou a rozpravaj...sprav si na nu cas, chodte sa denne bicyklovat...prechadzat...proste trav s nou vela casu ona ta potrebuje...potrebuje viac lasky...ak jej ju nedas, bude to robit dalej a ziadne zakazy a prikazy nebudu fungovat.
Lasku bude vyhladavat inde a ona este nieje stabilna a nema sebavedomie, zacne si ho dobijat tymto sposobom. Nevravim, ze jej lasku nedavas a este ju mas jednu, ale ona jej potrebuje este viac a to v inej ako materialnej forme!!!
Spolocne ranajky, caj podvecer a spolocne uvarene vecere! Rola matky je narocna rola! Viem, ze robis to najlepsie, ale situacie sa menia a zial nase deti meni tato spolocnost dokonale:-(. Z krasnych milych baby nam spravia....
Skus knizky ako Ziadne stretnutie nieje nahodne od Kay Pollak...basen z nej...
Chceme byt milovani
Ak sa nam to nepodari, chceme byt obdivovani
Ak sa nam ani to nepodari, chceme byt obavani
Ak sa nam ani to nepodari,chceme byt nenavideni a obavani
Jednoducho chceme v druhych prebudit emocie
Lebo dusa sa trasie pred prazdnotou
a tuzi po kontakte za kazdu cenu

ps . Ked nieco vsak zakazes mala by si si stat za slovom:-).

Dadula56

Ak dcera odmieta komunikovat, budiz. Vyrazne obmedzte jej pobyt vonku, nech sa pekne vracia najneskor o 21.00 a vybavte jej brigadu s tym, ze ak chce vyuzivat internet a notebook, tak si na tie veci zacne prispievat,kedze sa citi dostatocne dospela na to, aby zvrejenovala a posielala svoje nahe fotky, tak nech preberie vsetky atributy dospelackeho zivota. Zdoraznite, ze ste otvorena komunikacii a rozhovoru to tom, co sa stalo, ale pokial na to ona nie je ochotna riesite to tymto sposobom.
A bez ohladu na to, ze posielala nahe fotky, 15 rocna nema co hladat na diskoteke pre 18+, pre mladych su specialne diskoteky a tiez tam nema byt do rana. Navrat o polnoci je az az.
O chybe vo vychove tazko polemizovat. Dieta ma mat zaujmy, mozno ste ju mali viest k zaujmovym cinnostiam a kruzkom, pretoze ak cely den nema nic ine na praci len sa flakat po okoli s podobnymi kamaratkami a sediet hodiny za PC, zakonite sa zacne nudit a vymyslat blbiny.

sewie

mozno by bolo aj dobre jej objasnit ze je to nebezpecne...hentak si akurat tk koleduje o to aby ju znasilnil nejaky uchyl...(myslim tymi fotkami)

sewie

no bude nastvana ale dobre robis-sklamala tvoju doveru a teraz nech si to vypije...mna nasi nepustili na diskoteku do 16tich a vtedy som mohla byt aj tak len do pol noci...sice ma to stvalo lebo vacsina rovesnicok bola vonku ale teraz som vpodstate nasim vdacna-nic mi neutieklo, ziskala som si ich doveru a ked som mala 17nast vedeli ze mi mozu verit...mimochodom vo vacsinbe vyspelych krajin sa neda ist na diskoteku do 18 ci dokonca 21...tu v Holandsku spravili dobry kompromis-16 rocni maju vlastne diskoteky ktore zacinaju okolo 6...