Biele zuby

tanya

NO caces, co tu strajkujete, jednoducho to nejde bez toho aby sa do buducnosti poskodila zubna sklovina. Ja som nosila fixny strojcek a po roku, ked mi ho dali dolu mi chceli bielit zuby, ale ma upozornil, ze sa mi rychlejsie zafarbia, takze mi to neodporucal...no ostavalo mi jedine umyvat si zuby viac ako 3 krat denne...

Desa

Sunny, osobné skúsenosti mám len s fluorizáciou - doma a s fluorizáciou, ktorú mi robil môj zubár. A čo sa týka bielenia, sestrin zubár hovoril, že závisia od rozsahu zubného kameňa či zažltnutia zubov. Jej odporúčal šetrnejšie bielenie (lacnejšie). Spočíva v tom, že by jej zobral odtlačky a vyrobil formu, ktorú by si každú noc po dobu niekoľkých dní aplikovala na zuby s určitým prípravkom s bieliacim účinkom. Potom jej ponúkal menej šetrnejšie bielenie - jednorázové,ktoré je cca 3.500 Skk. Zatiaľ nevyskúšala ani jedno, ale
vyskúšala bieliace pásiky Aquafresh -nemali účinok.
Okrem iného som počula, že ak belosť zubov nemá človek danú dedične, akokoľvek sa bude snažiť, nevykúzli ju.
No aspoň sa budeme pokúšať udržať si terajšiu belosť, no nie ;o)
Čo si ty zatiaľ vyskúšal/a a overilo/neoverilo sa?

Desa

Ahoj! Ak piješ kávu, skús ju obmedziť. Ani čierny čaj nepridáva na belosti zubov. Bylinkové čaje sú pre zuby asi najlepšie (šalvia). Používam Elmex gél na fluorizáciu zubov a zdá sa mi, že sú belšie. Dostaneš ho v lekárni, ale aj v niektorých drogériách. Mne nepomáhajú zubné pasty - Colgate či Signal. Nie vždy je to o cene. Radikálny typ (nie na časté použitie, hrozí podráždenie ďasien a skloviny)je čistenie zubov sódou bikarbónou alebo kypriacim práškom do pečiva. Moje odporúčanie: zuby čistiť 2-5 denne (nedrhnúť) a žuvať Orbitky.