Cosplay ako prostriedok na zvýšenie sebavedomia

Príspevok v téme: Cosplay ako prostriedok na zvýšenie sebavedomia
Meretseger

Viete, čo je cosplay? Toto hobby sa k nám dostalo z Japonska a jedná sa o to, že ľudia sa verne prezliekajú za obľúbeného/ú hrdinu/ku z filmu, hry, knihy, etc. Takto zvyčajne vyrážajú von, fotia sa, chodia na cony - stretnutia, zabávajú sa, užívajú si život po svojom, pretože majú len jeden, tak ho žijú podľa seba! Hoci je paradoxné, že sa snažia vcítiť po pocitov postavy a imitovať ju, akoby sa na chvíľu stať tým ich hrdinom.
Robím cosplay. Ľudia ma za to odsudzujú, vysmievajú sa mi, ponižujú ma, ale ja mám hlavu hore a vždy som ju mala. Nehanbím sa za seba, nehanbím sa ísť v outfite a s doplnkami priamo po meste a smiať sa na tých, čo sa mi smejú.
Poznáte výrok od Coco Chanel?
"I don't care what you think about me. I don't think about you at all." T.j.: Nezaujíma ma, čo si o mne myslíš. Ja o tebe nepremýšľam vôbec.
Nechcem povedať, že teraz máte všetci vybehnúť do ulíc prezlečení za neviem koho, iba by som chcela naviesť na to, prečo si neurobiť zo seba bežného ukrytého cosplayera? Trpíte úzkosťami, sociálnou fóbiou, bohviečím... ale prečo? Prečo tak bazírujete na názore druhých ľudí, o ktorých vôbec nezavadíte? Prečo nežijete život po svojom... Serte na ľudí, serte pokojne aj na tento môj príspevok, ale ak vo vás zaseje aspoň maličké semienko, budem rada... Peace and love!
PS: Nie, vážne sa nedozviete, koho stvárňujem :)

Monii

mne sa to tiež páči, ale nerobím to :) nemáš nejaký blog so svojimi výtvormi alebo nejaký profil..? rada by som sa pozrela :)

lochness

cosplay je fajn, mne sa to paci, hoci som to nikdy neskusila, mam ale jedny "goticke" saty ktore som si parkrat vzala na fotenie vonku a na halloween a bol to skvely pocit, aspon na chvilu vypadnut z obycajneho zivota a citit sa ako niekto iny z ineho sveta... uz ked som bola mladsia som sa casto hravala ze som Arwen z Pana prstenov, repliky som vedela naspamat, uz mi len chybalo elfske oblecenie k tomu.. :)

kludne sa tomu venuj a maj v pazi, nikomu tym neublizujes a ak ti to robi radost, neni o com :)

Meretseger

No vidíš, už sa jej do toho montovali. Tak vyzerala trápne, no a? Baby robia aj horšie veci a myslím si, že ich treba nechať, nech sa popália. Ja som sa popálila aj na tomto, ale dokázala som byť po tom ešte odolnejšia (a okrem toho, je to zaručené odreagovanie).
Lenže som skôr typ: "čím viac som odsudzovaná, tým viac si verím." Dá sa naučiť byť takým typom? To neviem. Dúfam v to.

sdqt

Ja som raz videla istu devu, ktora si z Japan doniesla zvlastny oblecek, neviem ani, ako sa to vola, bolo to cierne karovane, malo to naberane sukne so zasterkou, na hlave mala cepiec s cipkami a k tomu starodavne topanky, no ako z divadla keby vysla a poviem ti, vyzerala uzasne trapne :-D Keby som ju stretla v Tokiu, tak OK, ale v malom slovenskom mestecku na nu skoro zavolali zachranku...

Meretseger

Som sebou a zároveň tou postavou, ale nestrácam svoju... ako to povedať... osobnosť. A Japonci sú hádam divní, ale toto hobby je suppa :P