Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sója a fytoestrogén v nej..

weird_

soja je hnus. nikde v azii sa sojou tak neprepchavaju ako to je/bolo popularne na zapade... propagacia urobila svoje, ale to na fakte ze soja, najma nefermentovana, skor skodi, nic nemeni.

neviem ci plakat alebo sa smiat, ked vidim ako je soja oznacovana za zdravu potravinu.

DzanaFX

Blud: Sójové estrogény (izoflavóny) sú prospešné.

Fakt: Sójové izoflavóny sú fytoendokrinnými narušiteľmi. Môžu zabraňovať ovulácii a stimulovať rast rakovinových buniek. Už konzumácia tak malého množstva, ako 30 gramov denne (4 čajové lyžičky), môže spôsobiť hypotyroidizmus (zníženie funkcie štítnej žľazy) sprevádzaný príznakmi letargie, zápchy, priberania na váhe a únavy.

Jessi_1111

Čo môže za to, že priberáme? Často chýbajúci estrogén!

Väčšina žien s pribúdajúcim vekom priberá. Môžeme si povedať, že žijú usadeným spôsobom, že veľa varia a pečú pre rodinu – z čoho aj koštujú, menej sa pohybujú a doma väčšinou sedia pri telke. Nie je to však také úplne jednoduché a nemôžeme ženy v prechode vždy obviňovať z nedostatku pohybu alebo zo zlej životosprávy. Problém môže byť aj niekde inde. Významnú úlohu - i keď sa často podceňuje - pri náraste obvodu pása a všeobecne pri priberaní zohráva aj pohlavný hormón estrogén.

Terapia proti nadváhe?
V odbornom magazíne Cell Metabolism vedci zverejnili výsledky štúdie, v ktorej sledovali tieto vplyvy hormónu na rôzne časti mozgu. Tieto zistenia môžu pomôcť proti nadváhe a obezite – pomocníkom bude vysoko selektívna hormonálna substitučná terapia, ktorá môže pomôcť aj v liečbe neplodnosti a nebude niesť riziko ochorenia srdca a rakoviny prsníka. „Keď ženy prežívajú menopauzu, priberajú na váhe a ich energetický výdaj klesá,“ vysvetľuje Deborah Clegg zo Southwestern Medical Center pri University of Texas, podľa stránok ScienceDaily. Klesá hladina estrogénu a ženy sú viac náchylné k obezite a metabolickému syndrómu.

Výskumy na myšiach
Estrogén pôsobí na receptory po celom tele – v tuku, vo vaječníkoch, vo svaloch. Keďže vplýva na metabolizmus, vedci mali podozrenie aj na pôsobenie na receptory v mozgu. Sledovali účinky estrogénu na energetickú bilanciu – špeciálne na estrogénové receptory. Keď vedci vyradili tieto receptory z mozgu myší, dostali veľmi tučné myši. Zvieratá spotrebovali viac kalórií a menej spálili. Strata týchto receptorov v inej časti mozgu mala opačný efekt – zvieratá jedli viac, ale na váhe nepriberali. Chýbajúce receptory však tiež viedli k problémom s ovuláciou a plodnosťou.

Nádej aj pre neplodné
Celkové výsledky výskumu prinášajú veľkú nádej pre obezitou trpiace ženy, ženy, ktoré sa obávajú nadmerného pribratia na váhe počas menopauzy a ženy, ktoré majú problém s neplodnosťou. Bude ňou špeciálne vyvinutý liek, zacielený na estrogénové receptory v mozgu. Tento liek môže ponúknuť alternatívu k hormonálnej substitučnej liečbe, ktorá zasiahne receptory po celom tele. Výskumníci tvrdia, že v štúdiách budú pokračovať, aby sa im podarilo odstrániť iné príznaky a vplyvy súvisiace s estrogénom – napríklad návaly horúčavy.
Lieky nenahradia zdravú životosprávu
„Čím viac budeme vedieť o miestach pôsobenia estrogénu, tým je pravdepodobnejšie, že budeme môcť vyvinúť hormonálnu substitučnú liečbu zameranú na tkanivá X, Y, Z,“ tvrdí výskumníčka.
Samozrejme, neznamená to, že v období prechodu bude stačiť užívať nejaký liek a zdravá životospráva nám môže byť ukradnutá.
Žiaden liek za nás neurobí to, čo pravidelné cvičenie, zdravá strava a dostatok pohybu. Hlavnou radou, preto i v tomto období ženy - ak chce byť krásna a zdravá - zostáva aktívny pohyb a dobrá životospráva.
A teraz niečo o estrogénoch:

Estrogény

Čo ak estrogény zo sóje zapríčiňujú rakovinu?

Dostal som mnoho otázok týkajúcich sa vlastností estrogénu zo sójových výhonkov v súvislosti so vznikom rakoviny. Chcel by som odpovedať na tieto otázky a upokojiť vás ohľadom neuveriteľného úžitku skvelých sójových výhonkov v prevencii rakoviny.

O estrogéne sa často myslí, že je to len ženský pohlavný hormón, no v skutočnosti hrá niekoľko dôležitých úloh tak u mužov ako aj u žien. U žien, normálna úroveň estrogénu je rozhodujúca pre plodnosť, zdravé tehotenstvo a laktáciu. Ďalej ešte, vyššie hodnoty estrogénu u žien v premenopause môžu čiastočne vysvetľovať nízke riziko srdcových chorôb a rednutia kostí u žien tejto skupiny. Ale príliš veľa estrogénu u žien môže viesť k rakovine.

Málo ľudí si uvedomuje, že aj u mužov sa tvorí estrogén v semenníkoch a tiež sa vyskytuje v spermiách. Opäť je ale zhodujúce rovnovážne množstvo - veľmi veľa estrogénu môže narušiť mužskú plodnosť a viesť k rakovine prostaty.

Estrogén cirkuluje cez telo, niektoré tkanivá obsahujú receptory, cez ktoré sa spájajú s estrogénom. U žien sa tieto estrogénové receptory najbežnejšie vyskytujú v prsníku, vagíne a v maternici. Keď je estrogén naviazaný k receptoru, ten pošle molekulárnu správu - “aby toto ” tkanivo začalo rásť. Toto je zdravé a prirodzené v priebehu tehotenstva, v inom čase to zvýši riziko vzniku rakoviny.

Syntetické estrogény – nazývané xenoestrogény – sa vyskytujú v pesticídoch, v domácich chemických výrobkoch a v mnohých plastoch. Tieto sú škodlivé mnohými spôsobmi. Za prvé, spájajú sa s estrogénovými receptormi práve tak, ako ženský vlastný estrogén, volaný estradiol . Keď sa tieto prichytia na receptory, vysielajú molekulovú správu, ktorá hovorí , aby prsné bunky začali viacej rásť a aby vznikali nové bunky tak, ako je tomu v priebehu tehotenstva.
Za druhé, estrogény okamžite spúšťajú v tele chemicky nazývaný “nádorový faktor rastu.” Za tretie, xenoestrogény môžu dokonca zvýšiť počet receptorov, ktoré pôsobia ako magnety na estrogény.

Od roku 1920 bolo podozrenie, že rastliny obsahujú zložky svojho vlastného estrogénu. V priebehu roku 1940 austrálski pastieri oviec si všimli, že u oviec , ktoré boli kŕmené na pastve s ďatelinou sa prejavili problémy s neplodnosťou a boli u nich preukázané znaky nadbytočného množstva estrogénu. Táto hádanka pri chove dobytka bola skoro vyriešená: vysoké hodnoty “estrogénu podobné” estrogénom, ktoré obsahuje ďatelina.

Výskumy týchto novoobjavených rastlinných estrogénov v priebehu 50. až 60. rokoch
objavili dokonca viac rastlín so slabou estrogénovou činnosťou.

Tieto prirodzené rastlinné estrogény – nazývané - phytoestrogény - ukázali, že blokujú efekty rizikových xenoestrogénov. Kenneth D. R. Setchell, Ph.D., Riaditeľ laboratória Kliniky pre výskum spektrometrie v Cincinnati, Ohio, hovoril o phytoestrogénoch na nedávnom workshope sponzorovanom Národným ústavom pre rakovinu. Vysvetlil, že tieto “všetky krehké - slabé estrogény (ako aj isoflavonidy) môžu tiež mať antiestrogenickú aktivitu.”

Phytoestrogény, ktoré sa nachádzajú v skvelom produkte SuperSoySprouts zápasia s estrogénmi vyrobenými v tele, alebo privedenými zo životného prostredia a sú antiestrogenické. V skutočnosti zabraňujú iným estrogénom sa pripojiť k estrogénovému receptoru. To je podobne, ako keď máte rozbitý kľúč v zámke; phytoestrogén neotvorí zámku a ani ono nedovolí inému estrogénovému “kľúču” ovládať zámok. Takto isoflavonidy alebo phytoestrogény nájdené v skvelom SuperSoySprouts sa stávajú silným proti-karciogénnym agentom prevencie fermentovania prirodzene sa vyskytujúcich, alebo syntetických estrogénov.

Výskumy ukazujú, že strava, ktorá poskytuje zásoby týchto isoflavonidov, proteínov a uhlohydrátov zo zeleninových zdrojov a zvlášť zo Super Soy Sprouts,
bude znižovať riziko niekoľkých druhov rakoviny, ako aj rakoviny prostaty, prsníkov a maternice.

Majte denne potešenie z organicky naklíčených sójových výhonkov!
www.vegastrava.sk

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.