Zanik firmy,vyvlastnenie-mam narok na odstupne?

milli11

laurina.

Uz som prisla o 2 prace a to som vtedy nemala ani 23 rokov. V jednej hromadne znizovali stavy a v druha, v ktorej mi bolo uzasne, skoncila, definitivne. Takze dobre viem, co je to za pocit. A keby som sa mala stale triast, ked sa aj v tejto firme spomenie prepustanie, uz asi skoncim na psychiatrii, lebo je to kazdy rok.

Taky je zivot, musis si zvykat, ze nic nemas iste. A pracovne miesto uz vobec nie. Ked si v 89 nechcela socializmus a iste pracovne miesto a chcela kapitalizmus, co je neista praca, mas ho. Tak teraz nenadavaj.

lost

nj, nieco pravdy na tom bude, len dnes sa to uz tazko zisti :D
napr k tej mierumilovnosti..
niekedy natrafim na nervakov ale zase niekedy na uplne v pohode ludi :)
ale nemyslim, ze je to zas AZ take zle...
moze byt aj horsie :D

milli11

lost, to je pravda, vsade zavist, ohovaranie...

Ale Slovania su aj vacsinou mierumilovni, pohostinni a pracoviti. Ako som niekde citala, "Slovaci radsej niekde preckaju, kym prejde burka a potom vyjdu a pokracuju vo svojej praci". Myslene ako metafora.

A citala som aj tento vyrok, bol to nejaky cudzinec, neslovan, povedal to pred rokmi. "Keby sa vsetky Slovanske narody spojili, nebolo by silnejsieho naroda na svete." tento vyrok sa mi velmi pacil. :)))

lost

milli11

lebo slovania (tj aj slovaci) maju v krvi "ja ja ja sam za seba, co my, kaslem na brata, ja chcem"

neuvedomujuc si, ze takto to nikdy fungovat nebude, pretoze takto vymrelo uz cez 1 milion rás (mikro narodov) na svete, lebo boli nejednotni..

a co sa deje so slovakmi?

10-20% odchdaza prec, zkalada si rodinu mimo SVK a vzdavaju sa obcianstva
30-40% zostarnu a vymru (cistokrvni slovaci) a ten zvysok sa degeneruje a zabudnu kto vo skutocnosti su..

ved to uz aj madari drzia viac po kope, ako my slovaci.. a to nie su reci, ale kruty fakt..

milli11

Problem Slovakov je, ze su uplne pasivni. Ak sa aj niekto postavi, ostatni ho nepodporia, radsej sklopia usi, lebo sa boja o svoje zivobytie. A tiez hovoria, ze aj tak sa tu nic neda zmenit, ze nemozu sa mat lepsie, uplne sa opustili.

Vo Svajci maju priamu demokraciu. Niektore vyhody:

- volia sa ludia, nie strany. Povedzme, ze sa mozu zakruzkovat 5 kandidati. Teda mozes napriklad zakruzkovat 1 cloveka z 1. strany, 1 z 2. strany a 3 ludi z 5.strany.

- vsetko, co schvali parlament, sa uzakoni az potom, ako to odsuhlasia aj obcania v referende.

Preco to nemozeme mat aj my?

rony26

beskyd, dovolim si nesuhlasit s tvojou interpretaciou § 76 ods. 6...podla mna ak dojde k prechodu prav a povinnosti zo stareho zamestnavatela na noveho (ci uz dohodou alebo zo zakona), tak nedochadza k ukonceniu pracovneho pomeru a dany odsek len upozornuje nato, ze po takejto zmene zamestnavatela nevznika zamestnancovi narok na odstupne, nakolko tym nedoslo k zasadnej zmene v pracovnopravnom vztahu, ani to nesposobilo zamestnancovi ujmu

tvoja interpretacia je proti samotnej podstate zakonnika prace, ktora spociva vo zvysenej pravnej ochrane zamestnanca

laurina, ak by k tym medializovanym zmenam doslo tak to nebude zo dna na den a vznikne priestor na vysporiadanie pracovnopravnych vztahov...a osobne si nemyslim, zeby fico chcel zbierat takymto sposobom minusove body

lost

jasne ze Miklos je megapodvodnik a zasluzi si olovo do hlavy, alebo hoci aj amalgan (keby som jeho zubar, ... - haha)

retardacia slovakov je taka, ze stave volia to iste ..

hold :D

kto chce kam, pomozme mu tam..

milli11

lost, wewena, hadate sa tu o zbytocnostiach.

Vy si myslite, ze to tu riadi nejaky Fico, lavica alebo inokedy Dzurinda, Hrusovsky, pravica? Chachacha. Oni su len babky v rukach ovela silnejsich a bohatsich ludi, ktori ich platia aj ich strany.

Ja napriklad mozem nadavat na Kanika. Ked bol ministrom social. veci, schvalil zakon, ze studenti, ktori skoncia skolu a nemaju pracu, nedostanu ziadnu podporu od statu, nic. Maju ich do 25 rokov zivit rodicia.

A aj na mna vysiel tento zakon, takze som od statu nedostala nic, hoci prve mesiace som bola nezamestnana, az potom sa mi podarilo najst pracu. A je to fer, ze to tak na mna vyslo? Tiez si myslim, ze nie.

A pritom Kanik ani nebol v strane, ktora sa dostala do parlamentu, takze vo vlade ani nemal co robit! Dostal sa tam ako Miklosov kamos.

Ja napriklad nechapem, ako mohol niekto aj tieto volby, volit Dzurindu, MIklosa (ved su to podla vsetkeho najvacsi zapredanci a ritolezci zapadnym krajinam) alebo Hrusovskeho, Figela.

Toto je kapitalizmus. Dravsi vyhrava. Bohaty ma stale viac a chudobni maju stale menej. Ziadne spolucitenie, spolupraca. Clovek chce mat len pre seba a stale viac.

lost

nie, preto ze nevolila SMER/Fica ale preto, ze v podstate obranujes ludi, co ho volili.

Pisal som, ze mi je jedno, aky genius je v osobnom zivote, ak voli Fica, bez ohladu na to, ci je to cigan za 5 eur, alebo podnikatel co ma cisty zisk 5 milionov eur za ten 1 volebny den, kazdy mi zkurvi zivot o 1 hlas. Aby kazdy clovek mal 1 hlas bez ohladu na inteligenciu, alebo doverihodnost, to je blby system..

Ale hlavne z dovodu, i ked to "lutujem ta" bolo skor z frustracie kadial sa diskusia dotiahla, ale to ze lutujem tych ludi, ze nerobia svoje due diligence, stale plati, lebo su proste idioti. Ty to snad nevidis kazdy den na kazdom metre na kazdom rohu v meste ci dedine ? Celu tu zvratenost hodnot v zivote ludi ? (a tym padom lahostajnost zapredat svoje vnucata pre nejaky nazi-brusel, skrz hlas pre Fica)

Ale to uz zase odbacam od temy :D