Správny cvičebný program?

Príspevok v téme: Správny cvičebný program?
thatiank_aa

Ahojte.
Rada by som schudla a nastavila som si podľa viacerých parametrov program, ale neviem, či správny.
Vážila som 55 kilo, a za pol roka sa mi podarilo pribrať na 70(!!, preto makám na znížení váhy.
Jedálniček mám nastavený takto :
Raňajky : 2ks rovnakého ovocia kadžý deň
Obed: ryža, zemiaky, sójové mäso, huby, cestoviny + veľa surovej zeleniny
Večera : väčšinou čistý šalát + syr aleb. tofu al. bageta zeleninová.
Som 3 roky vegetariánka a snažím sa pomaly stravovať vegánsky, lebo mi to vyhovuje a viac chutí.
Cvičím 4x do týždňa fitko - 20 min kardio + tvarovacie cviky (brušáky, kliky, posilNovanie, činky) - cca 70 min.
Občas dám doma 40 min- bycikel + začínam pravidelne plávavať.
Už to dodržiavam viac, ako tri týždňe a stále nevidím ani najmenšiu zmenu.
Nemôžeto byť tým, že občas zhreším - raz, dvarazy do týždňa malú sladkosť?

Chcela by som sa opýtať, čo je pri diéte vhodné na večeru?
Ďakujem :-)

Mirka83

Ďakujem :) aj pol kila za týždeň je super! A to je v poriadku, že ješ všetko. Lebo keď neješ všetko a vieš, že keď schudneš a vrátiš sa k tej strave, ktorú si mala rada a jedla si ju predtým ako si začala chudnúť, tak kilá sa ti vrátia. Takže radšej jedz všetko čo máš rada, čo vieš, že čoho sa nevzdáš a cvič :)
No a keď ťa pichá v boku, tak potom necvičíš správne, skús si pri točení pomáhať rukami a neotáčať sa veľmi, najprv len jemne a potom sa otáčať viac. Prípadne si všímaj ako pritom dýchaš, chyba môže byť aj v tom.

00000

Mirka supeer!! tak to ti gratulujem :) ja som za tyzden schudla pol kila :DD a miery zatial nic :( ja chcem zhodit hlavne tuk na kolenach a trochu zo stehien a hlavne nabrat kondicku a rotan mam aj ja lenze nejak ma z neho picha v boku...a ja stravu nemam moc upravenu jem vsetko

Mirka83

Určite to má zmysel a veľký! Keď som sa začala takto stravovať, tak som si aj zmerala miery a na bokoch mi ubudli 4 cm a v páse 5 cm za týždeň. Ja cvičím len na stacionárnom, ale okrem toho robím rôzne brušáky, cviky aj na ostatné partie a cvičím tiež na rotane, je to super vec, formuje to pás a aj boky.
Predvečerom si zapnem telku, správy napríklad :D a cvičím aj hodinu a pol a ani neviem ako rýchlo mi ten čas prejde...
Potrebujem schudnúť ešte minimálne 10 kíl, chcela by som 15. Budem v tom takto pokračovať a verím, že sa mi to podarí :)

00000

mirka83 takze ty si schudla aj vdaka stac. bicyklu??? lebo ja som sa rozhodla zacam chudnut pomocou stac. bicykla rano 30 min. vecer 40 min. (ale vacsinou vonku) je to super a tie mi hovvoria ze som stihlejsia len obcas ma chyti zachvat prezierania (hlavne pred menzesom :( myslim, ze to ma nejaky vyznam ten bicykel?
diky :) drzim palce...tatianka myslim, ze fakt treba jest aspon 4 krat denne a ja by som zase bez masa nevydrzala

Mirka83

Ahoj, a desiatu a olovrant vynechávaš??? Ak chceš schudnúť, tak musíš jesť aspoň 5-krát denne.
Ja som vážila asi pred mesiacom 70 kíl, teraz 66 kíl. Jem 5krát denne. Ráno celozrnný chlebík so šunkou,syrom a paradajkou. Na desiatu si dám nejaké ovocie, obed tvoria väčšinou cestoviny na rôzne spôsoby so zeleninou, na olovrant napr. tvaroh s jablkom, medom a na večeru čistý zeleninový šalát. Pijem čistú vodu aspoň 2 litre a bylinkové čaje.
Cvičím každý deň na stacionárnom bicykli cca 40 minút až hodinu, a potom ešte posilňovacie cviky na brucho, nohy, boky, zadok a ruky.
Ako som začala takto chudnúť, tak som si už po pár dňoch všimla spevnenie a priateľ mi hovorí, že som štíhlejšia.
Kardio cvičeniu sa venuj viac ako 20 minút...Sladké si môžeš dať, keď sa hýbeš, tak by to nemal byť taký problém, ale ja sa sladkému snažím vyhýbať a keď mám chuť tak si dám napr. spomínaný tvaroh, s jablkom a medom, prípadne osladený čaj alebo kávu, ale sladím len medom.
Dúfam, že som poradila.