Panický strach z lekárov

Príspevok v téme: Panický strach z lekárov
Milly

Ahojte.. Potrebovala by som trošku poradiť, podporiť, alebo by možno stačilo keby som proste nebola sama :/ Problém je, že mám príšerný strach z lekárov.. Už len keď sedím v čakárni sa celá chvejem a je mi doplaču.. Pardon, keď som sedávala v čakárni.. Mám 21 rokov, u lekárky som bola naposledy asi v 17tich a stačilo.. Vždy sa snažím vyhnúť tomu, aby som bola chorá, a keď už, tak to buď vyležím, alebo si kúpim nejaké lieky a prejde to, našťastie vždy mi po pár dňoch pomohli.. Tento strach mám asi od 15tich, ale vlastne od 17tich som tam už nevošla. Problém nastáva teraz, keď mi bola ponúknutá práca, kde ale potrebujem zdravotný preukaz. Úprimne poviem, keby nemusím, tú prácu ani nevezmem, ale sme na tom finančne príšerne zle a toto je príležitosť ktorá sa neodmieta. Ja netuším, čo sa na takom vyšetrení robí, ale ja sa už celé dni len klepem od strachu, plačem potajme, ledva spím.. Nechcem tam ísť proste, ale ja viem že musím :( Poraďte prosím, možno keby do mňa naliali liter liehu (vtip) tak by som to zvládla, ale takto, naozaj neviem.. O tomto mojom strachu nevie nikto, mame som raz povedala že sa ich proste bojím, ale nejak to neriešila, proste ju to nezaujímalo :( Ďakujem za rady a vaše pochopenie. Milly

Gabriel

No veľmi ste tu múdri všetci, že to nič nie je... nemôžete vedieť keď ten strach nepoznáte, viete ako rád by som ja zašiel na preventívku, ale strach proste nepustí a neviete s tým nič robiť, to nemôže nikto pochopiť kto ten strach nemá. Verte mi

luciano

Milly, veľmi dobre ťa chápem. Ja mám zas fóbiu z nemocníc. Už dva krát sa mi podarilo z nemocnice ujsť po tom, čo mi nechceli dať reverz. Želám ti pevné zdravie, aby si nič takého nemusela podstúpiť.

bella12

Milly, nemáš náhodou nejaký zlý zážitok s lekárom z minulosti?

Tvoj strach je úplne neodôvodnený a to zistíš, len ak tam pôjdeš. Postresuješ pred tou návštevou, budeš v strese aj počas nej, ale keď bude po tom, uvedomíš si, že to nič nebolo a nestálo za to sa tak toho obávať. Čo také hrozné sa Ti u lekára môže stať?

Lekár pozrie do karty a zistí, že si u neho dlho nebola, tak vydedukuje, že si ho za ten čas ani nepotrebovala, čiže si zdravá. Pozrie Ti do očí, do hrdla - či ho nemáš zapálené, možno siahne na uzliny a keď sa ešte usmeješ, presvedčíš ho, že si naozaj zdravá. V "najhoršom" prípade by Ti mohol vyšetriť moč a krv. Močiť nebolí a malé pichnutie do prsta by si mala vydržať. Neviem, aké ďalšie vyšetrenia by Ti mohol urobiť. Každopádne, v každom okamihu môžeš povedať nie, toto si robiť nedám a odísť - keby sa Ti zdalo, že je to také strašné. Ale bola by to škoda, keby si len kvôli tomu prišla o možnosť privyrobiť si. Povzbudzujem Ťa, aby si vyskúšala a zašla tam. Keď prekonáš svoj strach, zvýši sa aj Tvoje sebavedomie. Navyše, je vysoko pravdepodobné, že niekedy v budúcnosti budeš naozaj lekára potrebovať, to sa mu chceš donekonečna vyhýbať? Zober to ako psychologické cvičenie. Ak to bude naozaj také hrozné, ako si predstavuješ, viac už tam nepôjdeš. Držím prsty !

Janyna

Ja som obvodnému povedala,že potrebujem zdr.preukaz,pozrel do karty a hneď mi ho vystavil za nejaký poplatok.Myslím okolo 5 eur.Bolo to vlani.Nič mi nevyšetroval.Neviem,aký má byť naozaj postup...

zewa

Zober na vyšetrenie niekoho so sebou, trebárs mamu. Nezjedia ťa, neboj. No zajdi za psychológom. Nie je to lekár a popracuj na svojom strachu. Je dôležité chodiť na preventívne vyšetrenia.