Moja 15 ročna dcera a sex...

Príspevok v téme: Moja 15 ročna dcera a sex...
mama659

moja dcera zacala chodit so svojim spolužiakom ...to by bolo v jej veku normalne , ale dnes som chytila jej telefon a prečitala si spravy od neho a bola som šokovana ...on ma 16 rokov..
piše jej ako sa s nou chce milovat v nejakom hoteli ako by ju hladil ne tych miestach ..ako sa bozkavali a hladili ...

zda sa mi , ze na to ma cas ...ake mate skusenosti vy rodicia

ayvi

Ja si myslím, že je to v poriadku. Totiž už 12 ročné deti vyzerajú a chovajú sa ako 16-tky čo je jedna vec, a druhá je že, rodič nemôže rozhodovať, kedy je dcéra pripravená, myslím si, že ak je dobre vychovaná, tak pokiaľ sa na to nebude cítiť si nikoho k telu nepustí a keď to chce, tak to proste urobí, navyše vek jej to už dovoľuje.

malickasom

Magy, mozno som to pochopila trochu inak z tvojho pisania. Ak by jej povedala ze liezla som ti do mobilu, tak sa podme porozpravat o sexualite tak ju tym vydesi, hlavne ak sa o tomto nikdy predtym nebavili...a skoncilo by to pri hadke o tom ze jej lezie do osobnych veci.
Chce to nejky postupny proces a nebavit sa hned o sexe ale skor o priatelovi a o vztahoch... ale to zavisi aj na jej povahe a na vasom vztahu
a inak ja si nemyslim ze dnesna mladez je az tak ina. Ked sa moja prababicka vydavala ako 16 rocna asi ze necakala so sexom do 20tky. Verim ze nasi rodicia tiez neboli svati, hlavne ked mi mama povie ze nejake spoluziacky sa museli vydat 16 rocne a podobne. Mozno sa o tom menej hovorilo, dnes je sex pomaly aj v reklame na praci prasok tak pubertaci chcu skusit. Okrem toho ak si spomeniem na svoje stredoskolske casy a to nie som tak stara, tak z celej triedy boli mozno 2-3 dievcata ktore viedli sexualny zivot naozaj tak skoro, to nas bolo vyse 20 bab, alebo mozno som uz stara a neviem ako to teraz chodi :)

Magy

pre: malickasom

je zaujimave, ako z vlastneho pohladu odmietas to, co som navrhoval ja, hoci v zavere svojej uvahy to fakticky potvrdzujes a zaujimas rovnaky, resp. velmi podobny nazor. Nejako si protirecis.

RNG

Chora je cela spolocnost, ktora nedovoli robit rodicom to, co je pre deti potrebne, tj ich viest, ucit a kontrolovat.
Ja vysledky takeho pristupu uz davno vidim v tejto spolocnosti(USA), kde sa toto zacalo uz v 50 rokoch minuleho storocia praktizavat.Teda v casti spolocnosti, tej liberalnej, lebo aj tu su rodiny, kde sa este drzi moralka a disciplina, na stastie.
Sloboda rozhodnuti ide ruka v ruke s branim zodpovednosti za tie rozhodnutia a to v ziadnom pripade nedospele decka nemozu zobrat. To uznava aj zakonnik, kde su tresty per mladych inaksie, ako pre dospelych.A teda aj prava mladych inaksie ako pre dospelych, tj obmedzovanie tam, kde to je potrebne na ochranu mladych a spolocnosti celkove je potrebne a nevyhnutne.

Samozrejme mladi, kde hormony hraju najsilnejsie okolo 15-16 rokov a mozog este nie je dovyvinuty do dospelej formy s tymto nebudu samozrejmeze suhlasit.
Ale dufam ze aj im je uz zrejme,aspon tym uvazenejsim, ze starsi a stari,skusenejsi, kde uz hormony neskresluju uvazovanie vedia lepsie situaciu posudit a pomoct im s rozhodnutiami, aby sa zbytocne neopalili a neznicili si predcasne zivot.

malickasom

No v prvom rade ak by mi mama alebo ktokolvek liezol do mobilu tak ho zabijem.
Tiez som si v 15tich pisala s frajerom podobne somainy a to este neznamena ze k niecomu medzi nami doslo.
Keby mi mama v 15tich rozpravala to co tu pise Magy, asi by ma trafil slak, a v zivote by som sa s nou na tuto temu bavit nedokazala, hlavne ak by to na mna chrlila z dovodu ze mi vliezla do mobilu.
Moja mama mi kecala do vztahu, vadilo jej ze idem zase von s frajerom, ze nas videla ako ma pobozkal a podobne, ze som na to mlada a v 15tich sa nemam co flakat tolko s chalanom. Takze tym rodicia dosiahli akurat to ze po mojom prvom vztahu sa uz o ziadnom dalsom nedozvedeli a to som si davala sakra pozor. Dozvedeli sa az o tom vaznom, tiez sa nezaobisiel bez komentarov a blbych pripomienok preco ja 18 rocna idem niekam na vikend s priatelom, ci si chcem pokazit zivot a podobne neskutocne trapne pripomienky. Mimochodom po 7 rokoch som si ho vzala.a zivot som si nepokazila.
Musis jej verit ze je rozumna, ze si ju dobre vychovala. Nic ine ti neostava, sexovat jej nezabranis, jedine co mozes podla mna urobit je viac sa zaujimat o jej vztah, byt jej kamaratkou a oporou, mozno sa ti sama zdoveri. Nejake moralizovanie naozaj nema cenu, dosiahnes tym tak akurat opak.

lorinnes

TO SA NEROBI!!! Citat cudzie smsky. Vám by to tiež nebolo prijemne keby vasa mama vedela v takom veku čo kde robite. Radšej jej dajte ako rodičia informacie čo a ako aby nebehala v maji s kočíkom. A ešte dufam ze si nečita zdravie a nespozna svoju IP :))

free

MAMA659 a napis aky postup si pouzila mam na mysli (ci ste to preberali alebo to nahas tak a ak si to snou prebrala ako reagovala a.t.d)

Magy

Jefitto - pri vsetkej ucte, takych ludi ako ty uplne "milujem". Prehlasia: Ja presne viem co je (nieco), aj ked som to nikdy neprezil. Rozmyslas nad tym, co pises a citas to pre kontrolu este po sebe, alebo sem len kydnes prvu hovadinu, co si si vyidealizoval vo svojej hlave??
Netvrdim, ze to, co si napisal, nie je laska. Lenze laska je jeden nazov pre milion foriem roznych druhov vztahov najme preto, ze kazdy jeden z tych vztahov je uplne jedinecny a neopakovatelny. To, co pre jeden par znamena laska, je pre iny par moze znamenat len osial, pobluznenie. A naopak.

Jefitto

Mňa by zaujímalo, kto z ľudí na tomto fóre vie čo je láska... ja viem, hoci som ju nikdy nezažil. A poznám ľudí, ktorí spolu "chodili" od 4 ročníka základnej školy, ako 10ročné deti si urobili vzťah a vydržali spolu už 50 rokov... sexovali až po svadbe, to jest, že boli vo vzťahu bez sulože viac ako 10 rokov... chápete to? toto je láska... nič krajšie v živote neexistuje

anonymka23

mama659,
nemám deti, ale 15 rokov sa mi zdá skoro na sex. Ja v tom veku som myslela hlavne na školu a nelietala som za chalanmi. A myslím, že naši boli aj radi, lebo na to som mala v 15 ešte času dosť. Ale dnes je zrejme už iná doba, a to mám len 24 r. Podľa mňa ak bude chcieť sexovať, bude to robiť, aj keby jej to niekto zakazoval. Preto je dôležité informovať ju o možnostiach ochrany, čo tu mnohí tiež radili. Napadla ma otázka, či vôbec 15-ročná môže už vedieť, čo je to láska. A milovanie bez lásky by som ja osobne určite nechcela..